more_horiz
PR24 Portal
Section05
uchodźcy

Sieć Caritas Europa ma plan pomocy Ukrainie. Udzielono już wielomilionowego wsparcia

Na temat pomocy Ukrainie i uchodźcom wojennym z tego kraju rozmawiali przez trzy dni w Warszawie uczestnicy Caritas Partners Meeting i Forum Dobroczynności. - Na pomoc Ukrainie przeznaczono już 100 mln euro - powiedziała dyrektor Caritas Europa ds. współpracy międzynarodowej i humanitarnej Silvia Sinibaldi. W trakcie spotkania podkreślono, że konieczne jest działanie długofalowej pomocy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Caritas Caritas Polska wojna 2022 Ukraina uchodźcy

Centrum Pomocy dla obywateli Ukrainy w Warszawie. Sprawdź, co musisz wiedzieć

W Warszawie zostało otwarte kompleksowe Centrum Pomocy dla obywateli Ukrainy - znajduje się ono w dawnej centrali Alior Banku. - W ramach naszej polityki odpowiedzialności społecznej będziemy starali się pomagać na tyle, na ile możemy, jako organizacja komercyjna, ale znająca i widząca dzisiaj potrzeby Polski - powiedział wiceprezes Alior Banku Grzegorz Olszewski.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Ukraina pomoc pomoc społeczna polska pomoc społeczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Warszawa POLSKA

Świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców. Premier Morawiecki: rząd nie zamierza ich dłużej wypłacać

- Rząd nie zamierza na razie wydłużać funkcjonowania świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy - poinformował premier Mateusz Morawiecki w Zendku na Śląsku. Jak tłumaczył, głównie dlatego, że wielu uchodźców wraca na Ukrainę. Termin wygaśnięcia świadczenia to początek lipca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo uchodźcy polska pomoc Mateusz Morawiecki Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

Wideo "Naznaczona nieuczciwymi zagraniami". Błażej Poboży o polityce PO i Rafała Trzaskowskiego w Warszawie

– Rafał Trzaskowski nie zgłasza żadnych uwag, po czym on lub jego urzędnicy zaraz po spotkaniu z przedstawicielem administracji rządowej podnoszą temat jakichś tam problemów medialnie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef MSWiA Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Bartłomiej Graczak Platforma Obywatelska Warszawa Rafał Trzaskowski regiony mazowieckie uchodźcy samorząd

"Ważne jest, aby nie dopytywać dziecka". Psychoterapeuta o traumie wojennej

- W przypadku traumy wojennej, ważne jest, by dziecka nie dopytywać o to, czego doświadczyło. Przyjdzie czas na "sprzątanie szafy" w rozmowie terapeutycznej, ale to nie jest ten moment - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia psychoterapeuta dr Przemysław Duchniewicz. Gośćmi audycji byli także radca prawny Marta Bekus-Majewska oraz menedżer zaangażowany w projekty społeczne na rzecz rodzin i polityki rodzinnej, Paweł Woliński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg uchodźcy wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe dzieci psychologia psychoterapia psychiatria zbrodnie wojenne

Kultura na uchodźstwie. Dni solidarności w Willi Decjusza w Krakowie

Co roku, na początku lata, Instytut Kultury Willa Decjusza organizuje wydarzenie promujące różnorodność kulturową Krakowa. W tym roku, w obliczu poważnego kryzysu wartości demokratycznych i swobód obywatelskich, zwraca uwagę na kulturę krajów, których twórcy – w wyniku wojny lub politycznych opresji – byli zmuszeni wyemigrować ze swojej ojczyzny, by znaleźć nowe miejsce do życia i pracy twórczej. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Kraków uchodźcy wojna na Ukrainie

Uchodźcy z Ukrainy otrzymają większą pomoc. Sejm uchwalił nowelizację ustawy, która to gwarantuje

Sejm znowelizował ustawę o pomocy uchodźcom z Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Najważniejsze zmiany nowelizacji to m.in. opieka nad dziećmi do lat pięciu oraz szkolenia z języka polskiego organizowane przez urzędy pracy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina uchodźcy polska pomoc wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Sejm polityka społeczeństwo

Edukacja dzieci z Ukrainy. Szef MEiN: przygotowania na rozmaitych płaszczyznach

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz przedstawiciel Unicef Rashed Mustafa podpisali memorandum o porozumieniu w sprawie pomocy ukraińskim dzieciom przebywającym w Polsce. Szef resortu edukacji powiedział, że dzięki nawiązanej współpracy ukraińska młodzież, która od 1 września będzie uczyć się w Polsce, będzie mogła się lepiej przygotować do nowego roku szkolnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ukraina uchodźcy UNICEF Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja

Prezydent Duda: pomagamy Ukrainie ze wszystkich sił. Musimy zatrzymać rosyjski imperializm

- Nie chcemy zobaczyć ataku na państwa bałtyckie, ani nie chcemy z bronią w ręku walczyć w obronie Polski i dlatego pomagamy Ukrainie ze wszystkich sił - powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Olesna (woj. opolskie) prezydent Andrzej Duda. Jak podkreślił, "imperializm rosyjski musi zostać zatrzymany". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 Rosja polityka prezydent Andrzej Duda uchodźcy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem