more_horiz
PR24 Portal
Section05

uczenie maszynowe

Prezes Związku Cyfrowa Polska: zakup laptopów przez rząd dla uczniów pomoże im nabyć kompetencje cyfrowe

-Dziś bez kompetencji cyfrowych trudno nie tylko pogłębiać wiedzę, ale także odnaleźć się na rynku pracy, dlatego te laptopy dla IV klas szkoły podstawowej od września tego roku, to krok w dobrym kierunku - powiedział Michał Kanownik prezes Związku Cyfrowa Polska w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja biznesu edukacja uczenie maszynowe Ministerstwo Edukacji Narodowej

Sztuczna inteligencja w walce z podwójną jakością produktów. Polski algorytm wytypuje towary do szczegółowej analizy

Ten sam produkt kupiony w Niemczech, Szwecji czy Polsce, mimo iż zgodnie z prawem unijnym powinien być takiej samej jakości, niestety nierzadko ma bardzo odmienne parametry jakościowe. Ten na rynku polskim ma je z reguły gorsze. Aby walczyć z nieuczciwymi praktykami polscy naukowcy zaprojektowali bazujący na sztucznej inteligencji system ANSI.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sztuczna inteligencja sprzedaż jakość produktu Polska Akademia Nauk uczenie maszynowe

Czym są sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe?

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja są ostatnio modnymi pojęciami, które omawiane są na różnego rodzaju konferencjach poświęconych nowym technologiom. Przykładem uczenia maszynowego są aplikacje, które na podstawie naszych zdjęć pokazują, jak będziemy wyglądać za kilkadziesiąt lat. Dziedziny te jednak mają znacznie szersze i bardziej użyteczne zastosowanie w życiu codziennym i w biznesie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sztuczna inteligencja uczenie maszynowe machine learning technologia NAUKA