more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ukraina

Węgierscy rolnicy piszą do KE. "Na zniesieniu embarga skorzystają koncerny, nie - udręczony naród Ukrainy"

Węgierskie organizacje zrzeszające rolników wystosowały do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen list otwarty w sprawie embarga na import ukraińskiego zboża. Krytykują w nim zniesienie zakazu a jednocześnie proszą Unię Europejską o pomoc.
Zobacz więcej na temat:  Europa ŚWIAT granica straż graniczna Węgry zboże Ukraina wojna na Ukrainie GOSPODARKA

"Maraton dobra". Reportaż Oliwii Krettek

Marsz kojarzy się jednoznacznie z wojskiem. 32-letni Petro Skrypka nie mógł jednak go kontynuować w ten sposób, choć bardzo chciał. Maszeruje więc już jako weteran wojenny sam do celu oddalonego o kilka tysięcy kilometrów, myślami będąc nadal z tymi, którzy zostali w jego ojczyźnie. Chce przez swoją inicjatywę, którą nazwał "Maraton dobra" postawić rannych na nogi, zbierając pieniądze na protezy.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Ukraina Oliwia Krettek reportaż

Przydacz o wystąpieniu Zełenskiego w ONZ: w jego otoczeniu są osoby, które źle mu podpowiadają

- Wystąpienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ zostało krytycznie odebrane w Polsce i innych krajach. W otoczeniu prezydenta są osoby, które mu źle podpowiadają - mówił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Marcin Przydacz Wołodymyr Zełenski Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 relacje polsko-ukraińskie

Zbrodniarz z SS-Galizien uhonorowany w Kanadzie. Czarnek: podjąłem kroki w kierunku ewentualnej ekstradycji Hunki

"Wobec skandalicznych wydarzeń w kanadyjskim parlamencie, polegających na uhonorowaniu w obecności także prezydenta Zełenskiego członka zbrodniczej, hitlerowskiej formacji SS-Galizien, podjąłem kroki w kierunku ewentualnej ekstradycji tego człowieka do Polski" - poinformował na Twitterze Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek Kanada Ukraina Ameryka nazizm

Parlament Kanady uhonorował nazistę. Premier Trudeau: to głęboko zawstydzające

Premier Kanady Justin Trudeau odniósł się do uhonorowania w parlamencie Kanady weterana walczącej u boku Niemców podczas II wojny światowej ukraińskiej dywizji SS Galizien. - To, co się stało, jest głęboko zawstydzające dla kanadyjskiego parlamentu, a tym samym dla wszystkich Kanadyjczyków - oświadczył szef kanadyjskiego rządu, cytowany przez publicznego nadawcę CBC.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Kanada Justin Trudeau nazizm