more_horiz
PR24 Portal
Section05

Uładzimir Makiej

"Nigdy się nie dowiemy, jaka jest prawda". Tesławski o przyczynach śmierci Uładzimira Makieja

- Moim zdaniem nie ma szans, byśmy kiedykolwiek dowiedzieli się jak to naprawdę wyglądało. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy na Białorusi i w Rosji doszłoby do jakiejś gruntownej zmiany - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Bartosz Tesławski, odnosząc się do informacji o śmierci ministra spraw zagranicznych Białorusi Uładzimira Makieja.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Białoruś Uładzimir Makiej

"Oficjalnie wiemy bardzo niewiele". Ekspert o ostatnich godzinach przed śmiercią szefa MSZ Białorusi

Zmarł białoruski minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej. - Bardzo niepokojące jest to, że do dzisiaj nie podano oficjalnej przyczyny śmierci - o zgonie zaufanego współpracownika Aleksandra Łukaszenki mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bartosz Tesławski, analityk portalu NaWschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Więcej świata Paweł Lekki ŚWIAT Białoruś Aleksander Łukaszenka Marian Haliżak Uładzimir Makiej Europa Bartosz Tesławski

Mike Pompeo: jesteśmy gotowi dostarczać Białorusi ropę. Sankcje jednak pozostaną

Gotowość do zaspokojenia w 100 proc. potrzeb Białorusi, gdy chodzi o dostawy ropy naftowej, zadeklarował w sobotę podczas konferencji prasowej w Mińsku amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo. Zaznaczył zarazem, że Waszyngton nie jest gotów do pełnego zniesienia sankcji wobec Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Białoruś ŚWIAT ropa naftowa energetyka Uładzimir Makiej Mike Pompeo