more_horiz
PR24 Portal
Section05
ulga podatkowa

Uproszczenie poboru podatku od firm. Nowe rozwiązania resortu finansów wkrótce wejdą w życie

Od przyszłego roku będą obowiązywać przepisy, które  uproszczą i jednocześnie doprecyzują zasady funkcjonowania podatku u źródła (WHT). Ministerstwo Finansów pracuje nad objaśnieniami podatkowymi dotyczącymi nowego systemu, prace powinny zostać sfinalizowane na początku 2022 roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów ulga podatkowa pracodawcy fiskus tarcza antykryzysowa

Olga Semeniuk: infolinia o Polskim Ładzie będzie dostępna non stop dla obywateli i przedsiębiorców

Interaktywne, multi kanałowe centrum informacyjne o Polskim Ładzie, wytłumaczy szczegółowo zasady tego programu. Ale chcemy, aby pomagało obywatelom i właścicielom w dostępie do zbioru przepisów i regulacji pochodzących z różnych resortów - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład msp pracodawcy pracownicy ZUS dla biznesu podatki ulga podatkowa

Stanisław Szwed: pracodawcy muszą zrozumieć, że z uwagi na demografię i rynek pracy muszą zacząć zachęcać seniorów do aktywności zawodowej

W ministerstwie rodziny i polityki społecznej odbędzie się dziś  debata z udziałem przedstawicieli rządu, Sejmu a także osób i organizacji działających na rzecz seniorów. Jej celem jest podsumowanie 6 lat polityki rządu skierowanej właśnie do seniorów, ale z drugiej pokazanie kierunków działania na przyszłość. Wątków na niej poruszonych będzie wiele: praca, i zdrowie, i edukacja, relacje z młodym pokoleniem oraz sprawy finansowe - powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny 500+ podatki ulga podatkowa ulga na dzieci

17 mld zł rocznie w portfelach Polaków dzięki historycznej obniżce podatków. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP. Zgodnie z nią kwota wolna od podatku wzrośnie do 30 tys. zł, a opodatkowane stawką 32 proc. będą dochody powyżej 120 tys. zł. Wprowadzane są nowe ulgi podatkowe, zmienią się też zasady odliczania składki zdrowotnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład podatki kwota wolna od podatku progi podatkowe ulga podatkowa Nowy Ład POLSKA

KONGRES 590 Minister finansów nagrodził na Kongresie 590 najlepszych płatników CIT. "Cenimy firmy, które uczciwie płacą podatki"

Przychody z CIT mają ogromny wpływ na rozwój kraju i pozwalają realizować programy społeczne - mówił minister finansów Tadeusz Kościński, wręczając na Kongresie 590 wyróżnienia dla firm i grup kapitałowych, największych płatników podatku dochodowego od osób prawnych za 2020 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki cit Polski Ład Tadeusz Kościński ulga podatkowa pracodawcy firma pit vat polityka POLSKA

Eksperci: gospodarka wraca do czasu sprzed pandemii, co poprawia nastroje przedsiębiorców

Nastroje przedsiębiorców wracają do normy sprzed pandemii i postmandemicznego szoku z nadzwyczajnie podwyższoną konsumpcją. Wpływ ma zapewne także rosnąca inflacja, która może zacząć szkodzić gospodarce, ale tylko wtedy, gdy będzie utrzymywała się dłużej. Takich prognoz zaś nie ma - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i wykładowca SGH oraz Marcin Roszkowski – prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład podatki ulga podatkowa COVID-19 fiskus pracodawcy

Eksperci: system podatkowy staje się zbyt skomplikowany, będzie coraz droższy w obsłudze

 System podatkowy może stać się nadzwyczajnie skomplikowany, istotnie zwiększając koszty transakcyjne działalności przedsiębiorców. Powinno się go upraszczać – apelowali goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i SGH oraz dr Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha. Za właściwe uznali zwolnienie z obciążeń podatkowych emerytów, których będzie przebywać, i których praca będzie coraz bardziej niezbędna.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki Polski Ład ulga podatkowa fiskus

POLSKI ŁAD Zagraniczne koncerny zapłacą "minimalny podatek dochodowy"? Propozycja resortu finansów w Polskim Ładzie

Z naszych wyliczeń wynika, że wprowadzenie podatku od wielkich korporacji może przynieść budżetowi ponad 2 mld zł rocznie. Zarówno w postaci wpłat na podatek minimalny, jak też w wyniku wzrostu wpływów z CIT, którego unikanie stanie się jeszcze trudniejsze – powiedział PAP Jan Sarnowski wiceszef ministerstwa finansów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład Ministerstwo Finansów podatki ulga podatkowa pracodawcy podatek dochodowy pit cit korporacja inwestycje zagraniczne

"Pensje rosną w sposób bardzo wyraźny". Sekretarz stanu w KPRM o finansach Polaków

- Z roku na rok bardzo poprawiają się warunki życia w Polsce, pensje rosną w sposób bardzo wyraźny - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Mazurek (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej).
Zobacz więcej na temat:  kancelaria premiera finanse finanse osobiste podatki pit GOSPODARKA gospodarka polska ulga podatkowa Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA

POLSKI ŁAD Polski Ład dla przedsiębiorców. Sprawdź, jakie firmy mogą korzystać z programu

Polski Ład - program reform społecznych i gospodarczych - to nie tylko reforma podatkowa, ale także wiele zmian w zasadach prowadzenia działalności gospodarczej. Według założeń na zmianach skorzystać mogą mikro i małe przedsiębiorstwa, a także średnie i duże firmy. Według wyliczeń Ministerstwa Finansów tylko na zmianach podatkowych może skorzystać aż 45 proc. przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład firma przedsiębiorca podatki ulga podatkowa

analiza Zmiana systemu podatkowego głównym filarem Polskiego Ładu. Sprawdź, kto i ile zyska na nowych regulacjach

Polski Ład, który systematycznie przybiera formę prawną, spowoduje jeszcze w tym roku wiele zmian podatkowych, w dużej mierze zmniejszając obciążenia fiskalne. II próg podatkowy wzrośnie do 120 tys. zł rocznie, a suma wolna od podatku wyniesie 30 tys. zł. Emerytura do 2,5 tys. zł będzie zwolniona z podatku. Na niższe obciążenia podatkowe mogą również liczyć firmy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ulga podatkowa Polski Ład podatki finanse publiczne finanse osobiste

Investor Desk i Interpretacja 590. Nowe zachęty dla zagranicznych inwestorów już za rok

W przyszłym roku kompleksowa i szybka obsługa inwestorów stanie się wizytówką naszego kraju. Uruchomiony zostanie tzw. Investor Desk i Interpretacja 590. Będą też korzystne rozwiązania podatkowe dla holdingów i zachęta do inwestycji dla instytucji finansowych. To nowy pomysł ministerstwa finansów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne vat Ministerstwo Finansów ulga podatkowa
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem