more_horiz
PR24 Portal
Section05

umowa

Umowa PGNiG ze spółkami PGE. Kontrakt na dostawy gazu zapewni bezpieczeństwo energetyczne

PGNiG podpisało ze spółkami z Grupy PGE ponad 3-letni kontrakt na dostawy gazu do elektrowni i elektrociepłowni. Jak poinformowały strony umowy, szacunkowa wartość kontraktu to 23 mld zł. Ceny w umowach będą indeksowane do cen rynkowych gazu. PGNiG zawarło umowę ramową sprzedaży gazu z PGE Energia Ciepła, PGE Toruń, Zespołem Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja oraz spółką PGE Gryfino.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PGNiG PGE umowa gaz ziemny dostawy energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Kłopoty z hulajnogami także dla samych użytkowników

Wypożyczasz hulajnogę na kilka godzin czy nawet na parę minut? Najpierw sprawdź regulamin, który akceptujesz. Powód? - Konsument wypożyczył hulajnogę, myśląc, że płaci niewielką kwotę za jednorazowy przejazd. Okazało się, że subskrypcja była naliczana dziennie, tygodniowo albo w innych odstępach czasu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Szczerba z Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Przez gapiostwo możemy stracić nawet kilka tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek porady prawne w Jedynce prawo umowa UOKiK Wojciech Szczerba Europejskie Centrum Konsumenckie

"Przedłuż z nami umowę"? Czym są postanowienia niedozwolone i dlaczego są niekorzystne dla klienta?

Zdarza się, że klienci podpisują umowy, które są kontynuacją wcześniejszych, ufając, że na takich samych warunkach lub według tego samego regulaminu. Może ich jednak spotkać niespodzianka w postaci np. wydrukowanej małymi literkami deklaracji, że będą wiele lat korzystać z tego operatora. Albo że podwyżki cen mogą następować bez ich zgody na podstawie wskaźnika inflacji. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek porady prawne w Jedynce porady prawo umowa

Roman Polko: porozumienie w sprawie zboża powinno zostać wymuszone na Rosji przez ONZ przy wsparciu NATO

W piątek zostało podpisane w Stambule porozumienie mające uruchomić eksport ukraińskiego zboża przez Morze Czarne. Jego sygnatariuszami były Ukraina, Rosja, Turcja i ONZ. Jednak już kilka godzin później doszło do ataku rakietowego na Odessę - jeden z głównych portów, z którego ten eksport ma być prowadzony.
Zobacz więcej na temat:  polityka wojna na Ukrainie ŚWIAT Rosja Ukraina ONZ Turcja umowa Roman Polko zboże Rafał Tomański Trójka

"Koniec polsko-rosyjskich relacji gazowych". Rząd wypowiada porozumienie ws. gazociągu jamalskiego

Polski rząd przyjął uchwałę w sprawie wypowiedzenia porozumienia z Rosją dotyczącego budowy systemów gazociągów do tranzytu gazu przez terytorium RP i dostawach rosyjskiego gazu z Rosji - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dokument ma zostać wysłany jeszcze w poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rząd ministerstwo klimatu Rosja gaz ziemny import umowa

Prof. Roszkowski: Tusk zaprzecza faktowi uzależniania nas od Rosji za jego rządów, to jego gra psychologiczna

- Polska za czasów rządów PO-PSL miała być montownią dla firm zachodnich współzarządzaną przez Niemcy i Rosję, taką strefą wpływów mieszanych. Odwrotnie sprawę stawiali bracia Kaczyńscy, którzy chcieli suwerennego państwa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Roszkowski, historyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Waldemar Pawlak kontrakt jamalski Gazprom umowa polityka Rosja

Rosja poniesie konsekwencję wstrzymania dostaw gazu do Polski? Szef KPRM: to złamanie umowy

- Rosja będzie musiała ponieść konsekwencje swoich bezprawnych działań - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk o wstrzymaniu dostaw gazu przez Rosję do Polski. - To oczywiście jest złamanie umowy, która zobowiązuje Rosję do dostarczania tego surowca. Polska w tej sytuacji będzie dochodziła swoich praw - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Gazprom gaz Rosja bezpieczeństwo energetyka pieniądze umowa POLSKA polityka Michał Dworczyk

Resort finansów pracuje nad zachętą podatkową dla banków, aby dogadały się z frankowiczami ?

Ministerstwo Finansów pracuje nad rozporządzeniem przedłużającym o 3 lata zaniechanie poboru podatku od niektórych dochodów związanych z kredytem hipotecznym - wynika z wykazu prac legislacyjnych resortu finansów. Według resortu finansów nowe przepisy będą zachętą dla banków i frankowiczów do zawierania ugód.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA frank szwajcarski banki kredyt hipoteczny wierzytelności umowa podatki cit Ministerstwo Finansów