more_horiz
PR24 Portal
Section05

Ursula von der Leyen

Część państw omija sankcje przeciwko Rosji. Joe Biden i Ursula von der Leyen zapowiadają działania

Podejmiemy nowe kroki, by uderzać w dodatkowych graczy w państwach trzecich na całym świecie zaangażowanych w omijanie sankcji przeciwko Rosji - ogłosili w piątek po spotkaniu w Białym Domu prezydent USA Joe Biden i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Przedmiotem dyskusji był też spór o subsydia dla producentów aut elektrycznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Unia Europejska Rosja wojna na Ukrainie sankcje Joe Biden Ursula von der Leyen

Chiny kopiują amerykańskie rozwiązania? "Postęp cyfryzacji ułatwił szpiegostwo przemysłowe"

Eksperci cytowani w materiale opublikowanym przez Fox News Digital twierdzą, że chiński myśliwiec J-20 zawiera rozwiązania wykradzione z amerykańskiego F-22 Raptor. Swoje ustalenia podpierają dowodami i wyliczeniami. - Kwestie stosowania wykradzionych technologii podnoszone są od chwili ujawnienia samolotu J-20 dwanaście lat temu - przypomina Paweł Behrendt.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Chiny Łotwa Joe Biden Rishi Sunak Ursula von der Leyen USA

Powstanie specjalny trybunał ds. rosyjskich zbrodni. "Putin musi ponieść odpowiedzialność"

- Powstanie Międzynarodowe Centrum Ścigania Zbrodni Agresji przeciwko Ukrainie - poinformowała podczas wizyty we Lwowie przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola. Jak dodała szefowa KE Ursula von der Leyen "Rosja musi ponieść odpowiedzialność za potworne zbrodnie".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Parlament Europejski Europa Komisja Europejska Ursula von der Leyen Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 ŚWIAT

Ursula von der Leyen ma być przesłuchiwana w PE. Chodzi o kontrakt na szczepionki

Jak informuje Tysol.pl, powołując się na źródła portalu The European Conservative, Ursula von der Leyen będzie przesłuchiwana przez urzędników Parlamentu Europejskiego w związku z unijnym kontraktem na szczepionki przeciw COVID-19 produkowane przez firmę Pfizer. Przesłuchanie odbędzie się jednak za zamkniętymi drzwiami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen szczepionka Pfizer

Przedstawiciele UE po szczycie w Brukseli: mamy za sobą dobrą i szczerą dyskusję na temat migracji

W Brukseli w nocy z czwartku na piątek odbyła się konferencja prasowa po zakończeniu unijnego szczytu. - W ubiegłym roku zanotowaliśmy duże wzrosty liczby migrantów przybywających do Europy - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Szefowa KE podkreśliła natomiast, że "w kwestii przeciwdziałania nieuregulowanej imigracji kraje członkowskie Unii Europejskiej muszą działać razem".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska ŚWIAT Ursula von der Leyen migracja UE Komisja Europejska Rada Europejska Charles Michel

Historyczne wydarzenie w Kijowie. Dziś szczyt UE-Ukraina

W Kijowie dziś szczyt Unia Europejska-Ukraina. To będzie pierwsze spotkanie w tym formacie od czasu rosyjskiej napaści pod koniec lutego i pierwsze od momentu otrzymania przez Ukrainę statusu kandydata do Unii w czerwcu ubiegłego roku. Z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim będą rozmawiać przewodniczący Komisji Europejskiej i Rady - Ursula von der Leyen oraz Charles Michel.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Komisja Europejska Europa Ursula von der Leyen Unia Europejska

"Tu pisze się przyszłość naszego kontynentu". Szefowa KE zapewnia o wsparciu dla Ukrainy

Przewodnicząca Komisji Europejskiej zapewniła w Kijowie, że Unia będzie wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie trzeba. Ursula von der Leyen zapowiedziała postawienie rosyjskich zbrodniarzy przed sądem i pomoc w odbudowie kraju. Szefowa Komisji jest w Kijowie wraz z delegacją kilkunastu komisarzy na konsultacjach z ukraińskim rządem - informuje Beata Płomecka, brukselska korespondentka Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Unia Europejska Ursula von der Leyen dyplomacja pomoc ŚWIAT Europa

Będą kolejne sankcje UE wobec Rosji. "UE wyszkoli 15 tys. ukraińskich żołnierzy"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że rozmawiał z przewodniczącą Komisji Europejskiej o nowych sankcjach wobec Rosji. Zaapelował o podjęcie bardziej radykalnych środków. Do Kijowa z Ursulą von der Leyen przybył też szef unijnej dyplomacji Josep Borrell, który zapowiedział szkolenia dla ukraińskich żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie serwis wschodni Rosja Europa armia wojsko Wołodymyr Zełenski Władimir Putin Ursula von der Leyen