more_horiz
PR24 Portal
Section05

USA

Współpraca MON i Gwardii Narodowej Stanu Illinois. Resort obrony przygotowuje plan wspólnych ćwiczeń

Przygotowanie i prowadzenie wspólnych ćwiczeń i szkoleń oraz dalsza współpraca w zakresie budowania sojuszniczej interoperacyjności to główne tematy rozmowy gen. dyw. Adama Joksa, dowódcy 2 Korpusu Polskiego z gen. dyw. Richardem Neelym, dowódcą Gwardii Narodowej Stanu Illinois - przekazał MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak służby i bezpieczeństwo USA

Życie w autobusie szkolnym. Dom za 4 tysiące dolarów

Gdy tylko ktoś daje drugie życie starym i wysłużonym pojazdom, wówczas zasługuje na wielkie brawa i szacunek. Odrestaurowanie maszyny wiąże się zawsze z wielkimi kosztami. Szczególnie, gdy zamierza się w niej zamieszkać… 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 kamper podróże tuning autobus Stany Zjednoczone USA szkoła

"Mamy polskość w sobie". Parada Pułaskiego z udziałem prezydenta Dudy w Nowym Jorku

W Nowym Jorku trwa Parada Pułaskiego, największe święto Polonii w Stanach Zjednoczonych. Uczestniczą w niej dziesiątki tysięcy osób - Polaków i Amerykanów. Honorowymi gośćmi wydarzenia są prezydent Andrzej Duda i minister kultury Piotr Gliński. Szczegóły w relacji Wojciech Cegielskiego korespondenta Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA prezydent Andrzej Duda w USA Andrzej Duda

Andrzej Duda w USA. Nabożeństwo z udziałem prezydenta poprzedzi doroczną Paradę Pułaskiego

Prezydent Andrzej Duda, minister Piotr Gliński i przedstawiciele amerykańskiej Polonii wezmą udział we mszy świętej, która wkrótce rozpocznie się w Katedrze Św. Patryka na Manhattanie. Nabożeństwo poprzedza doroczną Paradę Pułaskiego, która po raz 86. Przejdzie ulicami Nowego Jorku. Więcej szczegółów w relacji korespondenta Polskiego Radia Marka Wałkuskiego z Nowego Jorku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA prezydent Andrzej Duda w USA Andrzej Duda Polonia w USA Ameryka

Piąta Aleja w Nowym Jorku będzie dziś biało-czerwona. W 86. Paradzie Pułaskiego weźmie udział prezydent Duda

Prezydent Andrzej Duda weźmie dziś udział w największym święcie Polonii w Stanach Zjednoczonych. Po południu czasu polskiego przez nowojorski Manhattan przejdzie doroczna Parada Pułaskiego. Weźmie w niej udział kilkanaście tysięcy osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Parada Pułaskiego Marek Wałkuski Wojciech Cegielski Polonia Polonia w USA Stany Zjednoczone USA Polacy za granicą Kazimierz Pułaski

Dziś siódma edycja Biegu Kościuszki w Waszyngtonie. Ambasada RP: pula miejsc szybko się wyczerpała

W Waszyngtonie odbędzie się dziś siódma edycja Biegu Kościuszki, którego celem jest popularyzacja postaci polskiego bohatera wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie organizuje ambasada RP w Waszyngtonie we współpracy z ambasadą Litwy. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  bieganie USA POLSKA ŚWIAT Stany Zjednoczone Tadeusz Kościuszko Waszyngton

Truman Capote. "Śniadanie u Tiffany'ego" zmieniło wszystko

Truman Capote powiedział kiedyś, że jego kariera dzieli się na dwa okresy - przed i po "Śniadaniu u Tiffany'ego". Za tym sukcesem stał nie tylko talent pisarza, lecz także kultowa adaptacja z Audrey Hepburn. Co druga znajoma Capote'a uważała, że jest pierwowzorem głównej bohaterki. A pewna kobieta z Manhattanu wytoczyła mu w związku z tym proces.
Zobacz więcej na temat:  śniadanie tiffany literatura KSIĄŻKA książki proza Truman Capote USA Ameryka Północna Ameryka Audrey Hepburn Hollywood HISTORIA

Pożegnanie szefa połączonych sztabów wojsk USA. W ceremonii wziął udział prezydent Biden

Stany Zjednoczone mają nowego szefa Kolegium Połączonych Sztabów sił zbrojnych. Stanowisko to oficjalnie przejął od generała Marka Milley’a generał Charles Brown. W ceremonii przekazania obowiązków i pożegnania generała Milleya’a wziął udział prezydent Joe Biden. Więcej na ten temat korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Joe Biden Lloyd Austin Marek Wałkuski

"Ani jeden nie przybędzie do Polski nielegalnie". Dominik Tarczyński w Fox News o polityce dot. migrantów

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński był gościem Fox News. Polski polityk podkreślił w rozmowie, że "nasza polityka jest bardzo prosta: zero. Ani jeden nie przybędzie do Polski nielegalnie. Jeśli próbuje przekroczyć granicę w sposób nielegalny, będzie ukarany i deportowany".
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie imigracja prawo Unia Europejska Dominik Tarczyński bezpieczeństwo USA POLSKA polityka