X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ustawa o ustroju sądów powszechnych

Dariusz Joński: w interesie Polski jest to, aby budżet UE był jak największy

- Niepokojące są informacje, że jesteśmy zestawiani z Węgrami i mówi się, że dostaniemy mniej pieniędzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska/Inicjatywa Polska). - Zobaczymy, jak poradzi sobie z tym nasza dyplomacja - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA reforma sądownictwa sądownictwo ustawa o ustroju sądów powszechnych Dariusz Joński onkologia służba zdrowia Stanisław Janecki

Kaleta o ustawie dyscyplinującej: dane wrażliwe sędziów nie będą ujawnione

- Ujawnione zostaną dane na temat tego, w jakich stowarzyszeniach aktywnie działają konkretni sędziowie. Natomiast nie będą ujawnione żadne dane wrażliwe na temat danego sędziego - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Sebastian Kaleta Dorota Kania Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA reforma sądownictwa sądownictwo ustawa o ustroju sądów powszechnych

Zmiany w sądownictwie. Komisje senackie nie mają poprawek

Komisje senackie zarekomendowały w poniedziałek całej Izbie przyjęcie bez poprawek nowelizacji ustaw m.in. o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze oraz przyjęcie bez poprawek noweli Kodeksu wyborczego, która wprowadza zmiany w zasadach przeprowadzania wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy polityka ordynacja wyborcza Senat ustawa o ustroju sądów powszechnych wybory do Parlamentu Europejskiego

Rzeczniczka rządu o Sądzie Najwyższym

Wchodzą w życie przepisy nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczące przechodzenia w stan spoczynku sędziów. Zgodnie z obowiązującą od 3 kwietnia ustawą o Sądzie Najwyższym sędziowie po przekroczeniu 65 lat przechodzą w stan spoczynku z mocy prawa. Mogliby dalej orzekać tylko w sytuacji, jeśli złożą odpowiedni wniosek do prezydenta, a ten do pisma takiego się przychyli. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy ustawa o ustroju sądów powszechnych

"Nie wykluczamy kolejnych zmian w sądownictwie"

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz nie wykluczył kolejnych zmian w reformach sądownictwa, ale w późniejszym czasie. Zmian domaga się Komisja Europejska, według której reformy są zagrożeniem dla praworządności. Szef polskiej dyplomacji powiedział w Brukseli, że najpierw należy zobaczyć jak wymiar sprawiedliwości będzie funkcjonował po zmianach już wprowadzonych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Czaputowicz MSZ ustawa o ustroju sądów powszechnych

Członkowie KRS apelują o zwołanie posiedzenia Rady

Członkowie Krajowej Rady Sądowniczej zwrócili się do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego o zwołanie pierwszego posiedzenia rady w nowym składzie. Od 6 marca, kiedy to Sejm wybrał 15 nowych członków KRS prezes Małgorzata Gersodrf nie wyznaczyła terminu pierwszego posiedzenia. Bez niego Rada nie może formalnie zacząć działalności w nowym składzie.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski POLSKA krs Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy ustawa o ustroju sądów powszechnych

Czy Polsce może grozić tzw. opcja nuklearna?

Frans Timmermans jeszcze niedawno nie wykluczał uruchomienia w stosunku do Polski artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Prezydent Duda zawetował jednak ustawy o SN i KRS, więc zagrożenie oddaliło się. Czy jednak naprawdę było aż tak blisko? Jakie warunki trzeba spełnić, by wspomniany artykuł został uruchomiony?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ernest Zozuń Unia Europejska Komisja Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Sąd Najwyższy ustawa o ustroju sądów powszechnych

"Losowanie spraw eliminuje podejrzenie stronniczości"

– Ustawa o ustroju sądów powszechnych nie wpływa negatywnie na niezawisłość sędziów – mówił w Gorącym Temacie prof. Piotr Kruszyński, ekspert ds. prawa karnego z Uniwersytetu Warszawskiego. Prezydent podpisał dokument nowelizujący ustrój sądów, zdecydował o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent reforma sądownictwa Piotr Kruszyński Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości krs Zbigniew Ziobro ustawa o ustroju sądów powszechnych

"Zawetowanie ustaw o SN i KRS to prestiżowa porażka PiS"

Andrzej Duda zdecydował, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Politycy partii rządzącej nie ukrywali zdziwienia w związku z taką decyzją. Czy można zatem mówić o konflikcie między rządem a głową państwa? O tym w rozmowie z Krzysztofem Loszem z Naszego Dziennika i Łukaszem Kobeszką, publicystą.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa PiS Sąd Najwyższy krs Andrzej Duda prezydent rząd Beaty Szydło Beata Szydło ustawa o ustroju sądów powszechnych Jacek Karnowski Piotr Gabryel