more_horiz
PR24 Portal
Section05

ustawa

"Nie ma decyzji, czy będziemy popierać poprawki prezydenta". Müller o komisji ds. wpływów rosyjskich

W poniedziałek w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller mówił, że "nie ma decyzji, czy będziemy popierać poprawki prezydenta Andrzeja Dudy do ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich". - Nie wykluczam sytuacji, że projekt prezydenta będzie przyjęty - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja polityka komisja śledcza Sejm ustawa Andrzej Duda Piotr Müller Prawo i Sprawiedliwość PiS

Antoni Macierewicz o marszu Tuska: to próba reklamowania układu Okrągłego Stołu

- To naprawdę próba obrażenia dużej części społeczeństwa i mam przekonanie, że olbrzymia większość Polaków będzie miała świadomość, jakim jest to zagrożeniem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o marszu opozycji 4 czerwca Antoni Macierewicz, marszałek senior i wiceprezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska Antoni Macierewicz Sygnały Dnia Polskie Radio Rosja ustawa polityka 1989 PRL

"Ma ujawnić kulisy uzależnienia Polski od surowców z Rosji". Mularczyk o nowej komisji

Arkadiusz Mularczyk, wiceminister spraw zagranicznych powiedział, że komisja ds. zbadania wpływów rosyjskich na polskie instytucje ma m.in. ujawnić kulisy uzależnienia Polski od surowców z Rosji. Członkowie komisji zajmą się również umowami między służbami polskimi a rosyjskimi oraz planami sprzedaży polskich spółek inwestorom z Rosji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Rosja polityka ustawa Arkadiusz Mularczyk

Sellin: w interesie nie tylko Polski, ale całej Europy i Zachodu jest wyjaśnianie rosyjskich wpływów

- Znaliśmy w przeszłości różne instrumenty, jakie Rosja stosowała, by destabilizować Zachód, wpływać na wybory w USA, wzmacniać katalońskie tendencje do oderwania się od Hiszpanii, wpływać na polityków niemieckich i austriackich, właściwie ich korumpując - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł PiS Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sellin USA Ameryka Grzegorz Jankowski Stany Zjednoczone Rosja Europa ustawa

"Ważny krok w kierunku całkowitej eliminacji użytkowania wieczystego". Minister Buda o ustawie przyjętej przez Sejm

Przedsiębiorcy będą mogli w łatwy sposób stać się właścicielami gruntów, które mają w użytkowaniu wieczystym - wskazał szef resortu rozwoju Waldemar Buda, odnosząc się do ustawy dotyczącej likwidacji użytkowania wieczystego. Ocenił, że przełoży się to na rozwój przedsiębiorstw i regionów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA użytkowanie wieczyste POLSKA Sejm ustawa Waldemar Buda przedsiębiorca

Rosyjskie wpływy w Polsce. Macierewicz przestrzega: oni mają wiedzę o byłych agentach i pracownikach służb PRL

- Mieliśmy większość 10-głosową, myślę, że to się powtórzy i ustawa zostanie przyjęta - powiedział o ustawie o służbie cywilnej w Programie 1 Polskiego Radia Antoni Macierewicz, marszałek senior i wiceprezes PiS. Ustawa będzie ponownie procedowana przez Sejm. Były szef MON wyjaśniał, że nowelizacja ustawy o służbie cywilnej ma zabezpieczyć przed szantażem ze strony rosyjskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska Antoni Macierewicz Sygnały Dnia Polskie Radio Rosja służba cywilna ustawa

Urszula Rusecka odpiera zarzuty opozycji: strona społeczna mogła uczestniczyć w komisji zdalnie

Posłanki opozycji oświadczyły, że "reprezentanci strony społecznej nie zostali wpuszczeni na wtorkowe obrady komisję polityki społecznej i rodziny, chociaż część z nich posiadała przepustki". Urszula Rusecka (PiS) powiedziała, że wszystkie osoby z niepełnosprawnościami mogły uczestniczyć w pracach komisji zdalnie.
Zobacz więcej na temat:  Sejm opozycja niepełnosprawni ustawa POLSKA polityka