more_horiz
PR24 Portal
Section05
ustawa

Poprawki Solidarnej Polski do projektu o SN. Ziobro: gdyby ich nie przyjęto, nie poparlibyśmy ustawy

– Cała sprawa zmiany, którą prezydent uzasadnia uregulowaniem relacji z Unią Europejską, jest rezultatem tego, że UE stosuje szantaż wobec Polski – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy sądownictwo Zbigniew Ziobro Trójka ustawa prawo Unia Europejska Komisja Europejska Bartłomiej Graczak POLSKA polityka

Anna Milczanowska o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

- Toczą się intensywne rozmowy pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a przedstawicielami przede wszystkim Ministerstwa Sprawiedliwości i Solidarnej Polski, po to, aby uzgodnić wspólne stanowisko i doprowadzić ostatecznie do uchwalenia ustawy likwidującej Izbę Dyscyplinarną - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł PiS Anna Milczanowska, wiceprzewodnicząca komisji sprawiedliwości i praw człowieka. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo reforma sądownictwa Jerzy Jachowicz ustawa Andrzej Duda Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Projekt ustawy o broni i amunicji. Jakie zmiany oznacza?

Pod koniec marca do Sejmu trafił projekt ustawy o broni i amunicji autorstwa grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz'15. Daje to szansę na łatwiejszy dostęp do broni i klarowniejsze przepisy. – Polska nie może zamykać europejskiego i światowego rankingu liczby sztuk broni na stu mieszkańców! Nie może być żadnych przeciwwskazań czy utrudnień, aby człowiek zdrowy na umyśle, pełnoletni i niekarany nie posiadał broni – powiedział prowadzący czwartkowy "Klub Trójki" Wojciech Reszczyński.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wojciech Reszczyński broń ustawa Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15

"Siła armii gwarantuje, że przeciwnik pięć razy pomyśli, zanim zaatakuje". Macierewicz o ustawie o obronie ojczyzny

- Jednym z najważniejszych zadań jest zwiększenie liczebności armii. Niezbędne wydaje się wprowadzenie obowiązkowej służby wojskowej. Ten czynnik w sytuacji zagrożenia wojną będzie mógł doprowadzić do powstania dużej armii. Jest to konieczne dla bezpieczeństwa państwa i narodu - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA ustawa Wojsko Polskie bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Antoni Macierewicz

"Wprowadza dobrowolną zasadniczą służbę wojskową". Gen. Kukuła o ustawie o obronie ojczyzny

Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej generał Wiesław Kukuła powiedział, że wchodzące jutro w życie zapisy ustawy o obronie ojczyzny stanowią podwalinę modelu obrony powszechnej państwa. Nowe przepisy umożliwią między innymi uzyskanie szerokich kompetencji wojskowych osobom nie związanym z armią, które chcą bronić Polski przed ewentualną agresją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej ustawa

"Naszym celem jest uchwalenie jej w tym roku". Resort klimatu o ustawie kaucyjnej

Celem resortu klimatu i środowiska jest uchwalenie ustawy wdrażającej system kaucyjny w Polsce jeszcze w 2022 r. - przekazał dyrektor z MKiŚ Robert Chciuk. Dodał, że kończą się analizy ws. ewentualnego rozszerzenia systemu zbiórki o kolejne dwie frakcje. Obecnie projekt zakłada tylko plastik i szkło.
Zobacz więcej na temat:  opakowanie ekologia GOSPODARKA odpady ustawa Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wodór zostanie "zdefiniowany" i usankcjonowany technicznie. Szykują się zmiany w Prawie energetycznym

Powołanie operatora sieci wodorowych oraz wprowadzenie definicji wodoru i przepisów technicznych zawierają założenia do projektu nowelizacji Prawa energetycznego. Jak wynika z wpisu w Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, rząd planuje przyjąć w III kwartale 2022 projekt, przygotowany przez pełnomocnika rządu ds. OZE, wiceministra klimatu Ireneusza Zyskę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wodór strategia energetyka prawo ustawa
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem