X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ustawa

Wynagrodzenia w służbie zdrowia. Rzecznik MZ: pielęgniarki z długim stażem nie będą miały zmniejszonego uposażenia

- Pielęgniarki z długim, kilkudziesięcioletnim stażem nie będą miały zmniejszanego uposażenia - zapewnił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. W ten sposób odniósł się do protestu pielęgniarek i położnych, które przeprowadziły dwugodzinne strajki ostrzegawcze w niektórych szpitalach, zorganizowały też pikiety na ulicach.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia lekarz pielęgniarka zdrowie wynagrodzenia pieniądze ustawa POLSKA polityka

Ustawa o radach młodzieżowych. Piotr Mazurek: powstała w dialogu z samorządowcami i młodymi ludźmi

- Ustawa wprowadzająca młodzieżowe rady na wszystkich szczeblach samorządu lokalnego powstała w konsultacji z młodzieżą i samorządem - powiedział we wtorek pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek. Jak dodał, ustawa ułatwi młodym ludziom zaangażowanie w sprawy publiczne.
Zobacz więcej na temat:  młodzież ustawa samorząd prezydent premier POLSKA polityka

Głosowanie nad Funduszem Odbudowy. Tomasz Kozłowski: uwidoczniły się poglądy części polityków PO

- W samym głosowaniu uwidoczniły się poglądy części polityków PO. Sądzę, że senatorom ciężko było głosować za czymś co i tak w Sejmie by przepadło. Byli stłamszeni dyscypliną partyjną. Część z nich nie chciała głosować tak, jak chciały władze partii - powiedział Tomasz Kozłowski z dziennika "Fakt". Gościem "Debaty dnia" był także Łukasz Jankowski z radia WNET.
Zobacz więcej na temat:  Senat prawo ustawa fundusze unijne pieniądze Platforma Obywatelska POLSKA polityka Polskie Radio 24

Przyjęcie Funduszu Odbudowy w Senacie. Kleina: dwóch naszych senatorów popełniło błąd

- Dwóch naszych senatorów nie miało innego zdania. Jeden nie mógł się połączyć z systemem, a drugi popełnił błąd myśląc, że głosuje nad pierwszą poprawką. Doszło do takiego wyniku i została przyjęta ustawa bez preambuły, na której nam zależało - powiedział w Polskim Radiu 24 o czwartkowym głosowaniu w Senacie, Kazimierz Kleina z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Senat fundusze unijne prawo ustawa koalicja obywatelska pieniądze POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Miliardy dla Polski czekały, bo ważniejsze były gry partyjne w PO". Rzecznik rządu komentuje decyzję Senatu

"Ustawa ratyfikacyjna przeszła w Senacie bez poprawek! Marszałek Grodzki i cała opozycja wstrzymywali przez wiele, wiele dni ustawę, która nie powinna budzić najmniejszych wątpliwości. Miliardy złotych dla Polski czekały, ponieważ ważniejsze były partyjne gry w PO" - napisał na TT rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne pieniądze pandemia ustawa prawo Sejm POLSKA polityka

PiS chce dodatków emerytalnych dla strażaków ochotników. Jest projekt nowelizacji ustawy

Wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik poinformował w Sejmie, że głównym celem zmian w ustawie o Ochotniczej Straży Pożarnej jest wprowadzenie dodatków emerytalnych dla strażaków. Polityk odpowiadał na pytania bieżące posłów Lewicy, według których nowelizacja wprowadza niekorzystne zmiany prawne w funkcjonowaniu ochotniczych straży pożarnych jako jednostek ochrony przeciwpożarowej.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna strażak emerytura ustawa prawo służby ratunkowe POLSKA służby i bezpieczeństwo