more_horiz
PR24 Portal
Section05
vat

Eksperci: podwyżki stóp procentowych są nieuchronne, a 5 proc. to kwestia kilku miesięcy

Stopy procentowe zostaną dziś podwyższone, także dla obrony wartości złotego. Podwyżka pewnie nie będzie szokująco wysoka, ale kolejne przed nami. Przy tak niskim jak polskie bezrobociu na poziomie 5,4 procent, nie ma też już argumentu, że trzeba go pilnować i to jest powód utrzymywania niskich stóp - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych PKO BP  i Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja wojna na Ukrainie vat

Wicepremier: jesteśmy absolutnie bezpieczni, jeśli chodzi o zasoby żywności w Polsce

- Mamy znaczącą nadwyżkę eksportu nad importem żywności. Możemy czuć się bezpieczni - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa. Jak zaznaczył, żywności w Polsce wystarczy nawet przy 2 mln uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  vat ceny żywności podatki ceny POLSKA polityka Henryk Kowalczyk rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sygnały Dnia Ukraina energia wojna na Ukrainie Grzegorz Jankowski

Czy spadki cen żywności po obniżce VAT-u są zadowalające? Ekspert: małe sklepy nie zadbały o komunikację

Ponad 60 proc. Polaków nie zauważyło spadku cen w sklepach w związku z ustawową obniżką VAT na żywność - wynika z badania. Niemal 30 proc. respondentów odnotowała spadki, z czego co czwarty uznał je za niewystarczające. - Prawdopodobnie część Polaków oczekiwała spadku cen o wartość podatku VAT, tyle że w handlu nie do końca tak to działa - zaznaczył ekspert.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel detaliczny vat podatki tarcza antyinflacyjna żywność

POLSKI ŁAD "Silny impuls inwestycyjny dla podmiotów z sektora finansowego". MF o opcji dobrowolnego opodatkowania

Od 1 stycznia 2022 r. banki, towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI) lub inne podmioty mogą skorzystać z opodatkowania świadczonych przez siebie usług finansowych. Wybór tej opcji pozwoli im na odliczenie VAT od nabywanych towarów i usług - poinformował resort finansów.
Zobacz więcej na temat:  vat GOSPODARKA podatki zmiany 2022 Ministerstwo Finansów usługi kredyt biznes Polski Ład

Redukcja VAT ogranicza inflację. Premier: utrzymamy obniżone stawki tak długo, jak to będzie konieczne

- Będziemy utrzymywać obniżone stawki VAT, akcyzy, dodatki osłonowe i tworzyć w razie czego nowe "poduszki bezpieczeństwa" dla społeczeństwa tak długo, jak to będzie konieczne - zapewnia premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że to się już przekłada na ścięcie szczytu inflacyjnego o 2-2,5 pkt proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antyinflacyjna vat akcyza podatki Mateusz Morawiecki

Do Polski opłaca się jechać nie tylko po paliwo. Niemiecki dziennik o turystyce zakupowej

Obniżenie podatku VAT na paliwa w Polsce sprawiło, że wielu mieszkańców Niemiec nadal przyjeżdża zatankować na polskie stacje paliw. Niemieckie Stowarzyszenie Warsztatów i Stacji Paliw ostrzega przed falą bankructw wśród operatorów stacji paliw w strefie przy granicy z Polską - pisze "Die Welt", podkreślając, że od 1 lutego tankowanie w Polsce i zakupy spożywcze stały się jeszcze tańsze.
Zobacz więcej na temat:  paliwa Niemcy GOSPODARKA vat podatki zakupy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem