more_horiz
PR24 Portal
Section05
via carpatia

Via Carpatia: to będzie jeden z trudniejszych fragmentów. Wiemy, kto podjął się jego budowy

Oferta Mostostalu Warszawa została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na realizację odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Domaradz a Krosno. Jeśli inni uczestnicy przetargu nie odwołają się od tej decyzji, a prezes Urzędu Zamówień Publicznych wyda pozytywną opinię, możliwe będzie podpisanie umowy.
Zobacz więcej na temat:  via carpatia GOSPODARKA inwestycje infrastruktura drogi transport

Czy chińska firma będzie budować odcinek trasy Via Carpatia? Znamy stanowisko GDDKiA

Chińska firma Stecol Corporation wybuduje 22-kilometrowy odcinek trasy S19 z Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele wykonawcy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa zakończy się za trzy lata. Trasa S19 na tym odcinku to fragment międzynarodowej drogi Via Carpatia, która połączy północną i południową Europę.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura GDDKiA inwestycje drogi via carpatia inwestycji infrastrukturalne UE Radio kierowców

Via Carpatia wydłuży się o ponad 20 kilometrów. GDDKiA jest gotowa do podpisania umowy z wykonawcą

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że kontrola dotycząca przetargu na fragment z Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego zakończyła się pozytywnie. Jeśli wykonawca prac przedstawi niezbędną gwarancję, GDDKiA podpisze umowę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi via carpatia GDDKiA infrastruktura samochody inwestycje Fundusz Dróg Samorządowych infografika

Samorządowy Kongres Trójmorza. Adamczyk: po Via Carpatii czas na projekt Rail Carpatia

- Via Carpatia jest projektem rozpędzonym, teraz trzeba rozpędzać projekty kolejowe w krajach Trójmorza i starać się wspólnie o finansowanie inwestycji od Grecji aż do Tallina - powiedział we wtorek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas Samorządowego Kongresu Trójmorza w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura via carpatia kolej kolejnictwo drogi autostrady Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury

Po poszerzeniu obwodnica Kocka stanie się częścią trasy Via Carpatia. GDDKiA podpisała ważny kontrakt

Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka w ciągu trasy ekspresowej S19 na Lubelszczyźnie. Jest to fragment międzynarodowej drogi Via Carpatia, która docelowo połączy północ z południem Europy. Budowany odcinek będzie miał prawie osiem kilometrów długości.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje infrastruktura drogi via carpatia GDDKiA

Via Carpatia coraz dłuższa. Drogowcy podpisali ważny kontrakt

To będzie duże wyzwanie dla drogowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na budowę kolejnego odcinka drogi Via Carpatia z Babicy do Jawornika na południe od Rzeszowa. Budowa tego fragmentu trasy będzie kosztować ponad 1,2 mld zł. Koszty są wysokie ze względu na trudne warunki geologiczne. Kontrakt zrealizuje firma Intercor.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi via carpatia GDDKiA podkarpackie