more_horiz
PR24 Portal
Section05

videoOnly

PR24 "Nie podpisałem się pod tym projektem". Poseł PSL o nowelizacji ustawy wiatrakowej

- Musimy stanąć po stronie mieszkańców. Zapoznamy się z projektem, PSL będzie jak najbardziej za tym, by go dopracować. Nie podpisałem się pod tym projektem i z tego, co wiem, nikt z Trzeciej Drogi - PSL tego nie zrobił - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Orliński (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach odnawialne źródła energii Polskie Stronnictwo Ludowe

PR24 "Pomysły na rękę niemieckim firmom". Andruszkiewicz o nowelizacji ustawy wiatrakowej

- Pomysł, żeby wywłaszczać Polaków, żeby postawić wiatraki, czy aby "łaskawie" zachować odstęp 300 metrów od naszych domostw, by tam stawiać wielkie fermy wiatrowe, jest pomysłem szalonym. To jest katastrofa, którą zapowiada koalicja chaosu - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Adam Andruszkiewicz odnawialne źródła energii

PR24 Horna-Cieślak została RPD. Szejna: popieram "tęczowe piątki", musimy dziś tworzyć nowe społeczeństwo, tzw. inkluzywne

- Mówimy także o mniejszościach seksualnych, gejach, lesbijkach, tu też rozgrywają się dramaty wykluczenia, wyzwisk, braku zrozumienia. Tu powinno wkraczać państwo, edukacja, wykształceni psychologowie - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Szejna (Lewica), komentując wybór Moniki Horny-Cieślak na stanowisko rzecznika praw dziecka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sejm Rzecznik Praw Dziecka

Minister rozwoju i technologii Marlena Maląg przestrzega: stoimy przed zamachem na niezależne media

- Nie pozwolimy, aby Polacy nie posiadali dostępu do prawdziwych informacji. W Polskim Radiu i Telewizji Polskiej są one rzetelne, a TVN zakłamywane. Szczególnie niebezpieczne jest to dla młodych ludzi, którzy są chłonni informacji. Musimy stworzyć jeden front w obronie niezależnych polskich mediów - mówiła w Polskim Radiu 24 nowa minister rozwoju i technologii Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA media media publiczne Polskie Radio TVP PAP

"Zaorać media publiczne". Poseł PiS o planach PO związanych z radiem i telewizją

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Śliwka zadeklarował, że jego ugrupowanie będzie protestować przeciwko wszelkim bezprawnym zmianom w mediach publicznych. Andrzej Śliwka mówił w Polskim Radiu 24, że Platforma Obywatelska po ewentualnym przejęciu władzy chce dokonać "skoku na media" i doprowadzić do ujednolicenia przekazu medialnego, tak jak to było przed 2015 rokiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media publiczne media Polskie Radio TVP GOSPODARKA

"Sprzeczne z prawem". Poseł PiS o zapowiedziach opozycji ws. likwidacji mediów publicznych

- PO proponuje wprost skok na media z naruszeniem prawa. Jak pijani będą się trzymać płotu, żeby zaorać media publiczne. Trzeba przeciwko temu protestować - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Śliwka. Chodzi o zapowiedzi przyjęcia przez Sejm uchwał oznaczających wycofanie aktów powołania obecnych członków Rady Mediów Narodowych i wybór nowych lub zawieszania zarządów mediów i wprowadzania tam własnych ludzi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media publiczne media Polskie Radio TVP

PE poparł zmiany w traktatach. Europoseł PiS: głosowały za tym osoby związane z PO, PSL i Lewicą

- Osoby, które to poparły, nie spadły z nieba. One trafiły do Europarlamentu z list Koalicji Europejskiej. Są to zatem ludzie związani z PO, PSL-em i Lewicą. Zagłosowali w PE w ten sposób, żeby pomniejszyć znaczenie naszej ojczyzny, narodu, dziedzictwa kulturowego i kompetencji rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 deputowany do Parlamentu Europejskiego z PiS Bogdan Rzońca. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Bogdan Rzońca POLSKA polityka

PR24 "Zawieszono demokrację na haku". Suski o podziale komisji sejmowych  

- W tej chwili w stosunku do opozycji jest robiona polityczna grabież, a przecież miarą tego, czy w państwie jest demokracja, jest to, jak większość traktuje mniejszość, jak traktuje opozycję. Jeśli to będzie zmierzać w kierunku takim jak na Białorusi, to będziemy mieli neodemokrację - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Krzysztof Świątek Marek Suski

PR24 "Konkretne argumenty". Czarnek o Dekalogu Polskich Spraw Morawieckiego

- Twierdzę, że w tym Sejmie, jeśli spojrzy się na poszczególnych posłów, a nie ugrupowania, z których pochodzą, to znacząca większość z nich to osoby związane z tradycją narodową, wolnościową i chrześcijańskim systemem wartości - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Dorota Kania Przemysław Czarnek