more_horiz
PR24 Portal
Section05

videoOnly

Wspólna lista wyborcza opozycji? Pęk: to dla Hołowni całkowite podporządkowanie się Tuskowi

- Niezależnie od tego, czy więcej głosów dostanie Hołownia czy Tusk, to efekt będzie taki sam, powstania koalicja antypolska, która zapowiada wprowadzenie zasad zamordyzmu na miarę metod komunistycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator, samorządowiec, komentator polityczny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce koalicja obywatelska Polska 2050 Szymon Hołownia Michał Rachoń

Sankcje UE wobec Rosji. Fotyga: Polska może być wzorem w ich wykonywaniu

Na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Anna Fotyga odniosła się do sankcji Unii Europejskiej nakładanych na Rosję. Zwróciła uwagę, że czym innym jest ogłoszenie tych sankcji, a czym innym późniejsze ich wykonywanie. Jak dodała, w tej kwestii Polska może być wzorem dla reszty świata.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Anna Fotyga ŚWIAT Europa sankcje Unii Europejskiej sankcje Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

Dotacje MEiN. Czarnek: nie popieram postaw, które są apatriotyczne, aspołeczne, arodzinne

- Z Ministerstwa Nauki i Edukacji środki będą szły tylko i wyłącznie do organizacji, które robią dobre rzeczy, a nie lewackich organizacji, które promują neomarksizm i psują młode pokolenie. Nie popieram postaw, które są apatriotyczne, aspołeczne, arodzinne - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, ministerstwa edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Maria Koc o poprawkach Senatu do ustawy o SN: wychodzą daleko poza to, co powinno się tam znaleźć

- Poprawki Senatu wychodzą daleko poza to, co w tej ustawie powinno się znaleźć, aby zrealizować kamienie milowe. W takim kształcie, w jakim ustawa wyszła z Sejmu, powinna była ona ostatecznie opuścić parlament - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sąd Najwyższy sądownictwo Sejm Senat reforma sądownictwa Krajowy Plan Odbudowy Maria Koc Polskie Radio 24 Stanisław Janecki

Senat zaproponował 14 poprawek do ustawy o SN. Bernacki: opozycji chodzi o to, by blokować KPO

-  Opozycja realizuje scenariusz, który usłyszeliśmy z ust Rafała Trzaskowskiego, że trzeba mrozić pieniądze z KPO - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS Włodzimierz Bernacki. Senat przyjął we wtorek  nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Wniósł do niej rekomendowane uprzednio przez senackie komisje 14 poprawek, które znacząco przekształcają przepisy noweli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowy Plan Odbudowy POLSKA Komisja Europejska Senat Sąd Najwyższy

Prezydent Biden z wizytą w Polsce. Paweł Sałek: relacje polsko-amerykańskie najlepsze w historii

- Wiodącym tematem w zakresie ew. wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce jest przede wszystkim kwestia ukraińska - pomocy dla Ukrainy, wobec tragedii, która dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Dorota Kania wojna na Ukrainie wojna 2022 wojna 2023 Paweł Sałek Joe Biden USA Andrzej Duda

PR24 "Mocno idą w sukurs rosyjskiej propagandzie". Rzecznik MSZ o wypowiedziach Sikorskiego

- To, co mówi Radosław Sikorski, niestety, bardzo mocno idzie w sukurs rosyjskiej propagandzie, która od bardzo wielu miesięcy swoją dezinformacją i fake newsami próbuje przekonać niektórych, że Polska planuje rozbiór Ukrainy i że chce zawłaszczyć sobie tamte tereny - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik MSZ Łukasz Jasina.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Łukasz Jasina Radosław Sikorski wojna na Ukrainie

Jedna lista opozycji? Napieralski: przykład Zjednoczonej Prawicy pokazuje, że warto

- Jarosław Kaczyński w 2015 roku pokazał, że jeżeli się buduje duży blok polityczny, to można wygrać wybory. (...) Taki przykład można pokazać koleżankom i kolegom z Lewicy i z ruchu Szymona Hołowni, że to jednak warto. Ale jeszcze wszystko przed nami - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski, pytany o szanse na utworzenie wspólnej listy wyborczej opozycji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Grzegorz Napieralski POLSKA polityka wybory wybory w Polsce zjednoczona prawica

TYLKO U NAS Zdzisława Włodarczyk: jak ojciec zobaczył tabliczkę Auschwitz, to zaczął krzyczeć "Boże, gdzie nas przywieźli!"

- Brat został na terenie obozu, a mnie włączyli do marszu śmierci. Krzyczałam do mamy, że brat został. Esesman uderzył mnie strasznie aż się obróciłam. Kucnęła i tak zrobiłam, że odłączyłam się od marszu i udało mi się wrócić do brata - wspominała Zdzisława Włodarczyk.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA III Rzesza Niemcy Holokaust Auschwitz niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne

Wybory parlamentarne. Poseł PiS: idziemy po trzecie zwycięstwo, nie dojdzie do zjednoczenia opozycji

- Widać, że nie dojdzie do zjednoczenia opozycji. My natomiast idziemy po trzecie zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Obecne sondaże, uwzględniające także osoby niezdecydowane, dają Zjednoczonej Prawicy zdecydowane zwycięstwo - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Skwarek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA opozycja Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne polityka