more_horiz
PR24 Portal
Section05

Viktor Orban

Orban wciąż przeciwny embargu na rosyjski gaz. "Polska przedstawiła najbardziej radykalny plan odejścia"

Viktor Orban, premier Węgier w państwowym radiu, powiedział, że "embargo Unii Europejskiej na import rosyjskiego gazu zniszczyłoby europejską gospodarkę, która już teraz zmaga się z gwałtownie rosnącą inflacją spowodowaną wyższymi cenami energii". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry POLSKA Viktor Orban gaz wojna na Ukrainie wojna 2022 Unia Europejska sankcje

Węgry blokują pakiet sankcji UE wobec Rosji. Dr Tolak: próba osiągnięcia dodatkowych korzyści

- Jeżeli rozmawiamy o polityce Viktora Orbana związanej z relacjami z Moskwą czy realizowanej w ramach UE w ostatnim okresie, to ciężko nie stawiać zarzutów, że jest zdecydowany stronnikiem Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Tolak (Collegium Civitas).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina sankcje Unii Europejskiej ropa naftowa gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA węgiel wojna na Ukrainie Magdalena Złotnicka Viktor Orban Węgry

PR24 Nowe oczekiwania Węgier ws. sankcji. Ćosić: Budapeszt zaskoczył wszystkich w UE

- Sprzeciw Węgier ws. VI pakietu sankcji na Rosję to sytuacja dosyć nowa. Do tej pory, jeśli coś było ustalane na najwyższym szczeblu, raczej nie zdarzały się sytuacje, że odstępowano od głównej idei, wnoszono zasadnicze poprawki - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Węgry sankcje Unia Europejska Viktor Orban sankcje Unii Europejskiej

Szósty pakiet sankcji wobec Rosji. Dr Szymańska: to były bardzo trudne negocjacje

Unia Europejska uzgodniła embargo na rosyjską ropę. Szósty pakiet sankcji wobec Rosji wejdzie w życie. - To jest pewnego rodzaju przełom, ze względu na ciężar gatunkowy szóstego pakietu. Myślę, że ten pakiet nie będzie ostatnim - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Jolanta Szymańska, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Rosja Ukraina Więcej świata Paweł Lekki Jedynka Ukraina ŚWIAT Ursula von der Leyen Unia Europejska Węgry Viktor Orban

"Węgry grały ostro". Dominika Ćosić o negocjacjach ws. szóstego pakietu sankcji UE wobec Rosji

- Węgry grały ostro, ale premier Viktor Orban wiedział, że jest duża presja ze strony Komisji Europejskiej oraz rady większości krajów, aby pokazać jedność UE w obliczu wojny rosyjskiej na Ukrainie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Węgry sankcje Unia Europejska Viktor Orban sankcje Unii Europejskiej

Katalin Novak w Polsce. Szymanowski: wyjaśnić nieporozumienia w stosunkach polsko-węgierskich

Prezydent Węgier Katalin Novak przebywa z roboczą wizytą w Polsce. To pierwsza wizyta zagraniczna nowo wybranej węgierskiej przywódczyni. We wtorek spotkała się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą. - Na Węgrzech panuje przekonanie, że trzeba wyjaśnić nieporozumienia, które zaistniały w stosunkach polsko-węgierskich - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej Maciej Szymanowski.
Zobacz więcej na temat:  Węgry Katalin Novak Andrzej Duda Viktor Orban

Węgry nie chcą kolejnych sankcji. Dominika Cosić: Orban próbuje odblokować fundusz odbudowy

- Dopóki nie uda się przekonać Węgier, tak długo nie będzie zgody na szósty pakiet sankcji UE wobec Rosji. Nieoficjalnie mówi się, że Viktor Orban próbuje w ten sposób odblokować fundusz odbudowy dla Węgier - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 korespondentka TVP w Brukseli Dominika Cosić. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Unia Europejska Europa sankcje sankcje Unii Europejskiej energetyka ropa naftowa GOSPODARKA embargo Węgry Viktor Orban

Węgry wciąż blokują embargo na import ropy z Rosji. Trwają negocjacje ws. sankcji UE

Przewodnicząca Komisji Europejskiej przeprowadza dziś od rana konsultacje z krajami członkowskimi w sprawie bezpieczeństwa dostaw ropy do Unii i rozwoju infrastruktury naftowej. Wkrótce ma ogłosić też wkrótce wideokonferencję o współpracy regionalnej z sąsiadami Węgier.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja sankcje Ursula von der Leyen Komisja Europejska Viktor Orban Węgry embargo ropa naftowa Beata Płomecka GOSPODARKA

Trwa spór ws. unijnego embarga na rosyjską ropę. Narada regionalna na prośbę Węgier

Przewodnicząca Komisji Europejskiej zorganizowała wideokonferencję w sprawie bezpieczeństwa dostaw ropy do Unii i rozwoju infrastruktury naftowej, jak chciały tego Węgry - informują unijni urzędnicy. Wszystko po to, by umożliwić postęp w negocjacjach w sprawie sankcji wobec Rosji i embarga na import ropy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja sankcje wojna 2022 Węgry Budapeszt ropa naftowa embargo Beata Płomecka Viktor Orban Ursula von der Leyen

Węgry sojusznikiem Rosji? Szefowa KE spotka się z Viktorem Orbanem ws. embarga na import ropy

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen leci dziś na Węgry, by spotkać się z premierem Viktorem Orbanem - poinformował rzecznik Komisji Eric Mamer. Dodał, że politycy będą rozmawiać na tematy związane z europejskim bezpieczeństwem dostaw energii. Chodzi o planowane embargo na import ropy z Rosji, na co Węgry nie chcą się zgodzić.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Węgry Ursula von der Leyen Viktor Orban

"Powinien pójść do okulisty". Jarosław Kaczyński dosadnie o postawie Viktora Orbana

- Sądzę, że to, co robi Viktor Orban, łączy się z nadzieją na odegranie jakiejś roli, jeżeli chodzi o doprowadzenia do końca tego konfliktu, ale sądzę, że to jest całkowicie ślepa uliczka - ocenił Jarosław Kaczyński w Radiu Plus zapytany o postawę premiera Węgier. - Kiedy premier Orban mówi, że on nie widzi dokładnie tego, co się zdarzyło w Buczy, to mu trzeba poradzić pójście do okulisty - skwitował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Węgry Ukraina Rosja Viktor Orban wojna 2022 polityka serwis wschodni

"Nie jest za późno, aby przejść na właściwą stronę". MSZ Ukrainy rozlicza cyniczną politykę Węgier

Poparcie dla sankcji wobec Rosji, dostawy broni i budowanie jedności europejskiej - na tym - według władz w Kijowie - powinna polegać węgierska pomoc Ukrainie. Węgierskie władze tymczasem zapowiedziały, że będą płacić Kremlowi za gaz w rublach i nie poprą unijnego zakazu importu surowców energetycznych z Rosji. - Nigdy nie jest za późno, aby przejść na właściwą stronę historii - oświadczył rzecznik ukraińskiego MSZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Węgry Rosja Europa wojna 2022 Viktor Orban polityka