more_horiz
PR24 Portal
Section05

Viktor Orban

Będzie wetował wszystkie decyzje? Orban szantażuje Radę Europejską ws. Ukrainy

Premier Węgier Viktor Orban w liście do przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela wezwał do "strategicznej dyskusji" w sprawie Ukrainy. Zaszantażował, że jeśli tak się nie stanie, to jego rząd będzie wetował wszelkie decyzje dotyczące walczącego z Rosją państwa ukraińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Węgry ŚWIAT Europa Ukraina Viktor Orban Unia Europejska Rada Europejska wojna na Ukrainie

Wymowne gesty na spotkaniu Orban-Putin. Ekspert: zaprzecza solidarności z sojusznikami, takimi jak Polska

Spotkaniem z Władimirem Putinem w Pekinie premier Węgier Viktor Orban zaprzecza solidarności z sojusznikami, takimi jak Polska czy Rumunia, które są również poważnie dotknięte militarnie przez rosyjską agresję – komentuje na łamach dziennika "Nepszava" Lorant Gyori z węgierskiego think tanku Political Capital.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Węgry Władimir Putin Viktor Orban

"Konieczne wsparcie dla krajów pochodzenia i tranzytu". Premierzy Węgier i Włoch o kryzysie migracyjnym

Premierzy Węgier i Włoch, Viktor Orban i Giorgia Meloni, po spotkaniu w Budapeszcie zaznaczyli, że "konieczne jest skupienie się na wymiarze zewnętrznym migracji, m.in. poprzez wsparcie polityczne i gospodarcze dla krajów pochodzenia i tranzytu migrantów".
Zobacz więcej na temat:  migracja Włochy ŚWIAT Europa imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Giorgia Meloni Viktor Orban Węgry

Orban znów szokuje swoją prorosyjską postawą. Chce porozumienia z Kremlem i odrzuca członkostwo Ukrainy w NATO

W długim wywiadzie z amerykańskim dziennikarzem Tuckerem Carlsonem premier Węgier Viktor Orban powiedział, że "należy osiągnąć porozumienie z Rosją w sprawie nowej architektury bezpieczeństwa, aby zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo i suwerenność, ale nie członkostwo w NATO".
Zobacz więcej na temat:  Węgry ŚWIAT USA Rosja wojna na Ukrainie Viktor Orban Donald Trump

TYLKO U NAS Parlament Europejski chce pozbawić Węgry przewodnictwa w UE. W tle praworządność i prawa podstawowe

Parlament Europejski chce pozbawienia Węgier przewodnictwa w Unii w drugiej połowie przyszłego roku. Za rezolucją wzywającą do odwołania prezydencji było 442 europosłom, przeciwko 144, wstrzymało się 33. Deputowani zarzucają władzom w Budapeszcie łamanie zasad praworządnościowych i podstawowych praw - informuje korespondentka Polskiego Radia z Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Unia Europejska Węgry Viktor Orban Budapeszt Bruksela Beata Płomecka Europa ŚWIAT