more_horiz
PR24 Portal
Section05

W POLSKIM RADIU

Niezwykłe historie i ekscytujące dźwięki. Polskie Radio w czwartek

W Trójce o Dniu Hipochondryka, w Czwórce o Światowym Dniu Walki z Marnowaniem Jedzenia, a w Polskim Radiu Dzieciom - obchodzimy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Morza! Ponadto w Jedynce wszystko o zużyciu i miernikach prądu - także jak go oszczędzać i czym jest kilowatogodzina? W Dwójce koncertowe wykonania muzyki Roberta Schumanna, Benjamina Brittena i Manuela de Falli, a w Trójce reportaż o rodzicielstwie zastępczym. W Czwórce o nowych technologiach, które pomagają w podejmowaniu rozważniejszych decyzji konsumenckich oraz o znaczeniu Pałacu Saskich w Warszawie. Sprawdź nasze propozycje!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Prezes Agnieszka Kamińska o statuetce ITD: Nagroda za misję

- Podkreślamy, jak ważne jest bezpieczeństwo drogowe, ale też mówimy dużo o powstających drogach, o planach infrastrukturalnych, i to wszystko znalazło dzisiaj swego rodzaju finał w postaci tej statuetki - powiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, odnosząc się do uhonorowania publicznego nadawcy specjalnym wyróżnieniem Inspekcji Transportu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze Agnieszka Kamińska Polskie Radio Główny Inspektorat Transportu Drogowego kierowca kierowcy społeczeństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

Ciekawostki ze świata nauki i zaproszenia kulturalne. Polskie Radio w środę

W Jedynce przed południem o skutkach rewolucji cyfrowej i o tym, jak znaleźć sens życia na emeryturze. W Dwójce po południu spotkania z reportażystką Katarzyną Włodkowską, z pianistką Aleksandrą Świgut oraz z jazzową piosenkarką Ewą Bem. W Czwórce rozmowy o tym, czy korzystanie z czytników może niekorzystnie wpływać na nasz wzrok, a w Polskim Radiu Dzieciom - jak wspierać dziecko wysoko wrażliwe. Wieczorem w Jedynce o twórczości Łukaszowców, w Dwójce koncert z Festiwalu "Szalone dni muzyki", a w Trójce reportaż o warszawskiej firmie złotniczej, której początki sięgają XIX wieku. Sprawdź nasze propozycje!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

20 lat ITD. Wyróżnienie dla Polskiego Radia

Polskie Radio zostało "Partnerem bezpieczeństwa ITD". Główny inspektor transportu drogowego wręczył prezes publicznego nadawcy nagrodę podczas uroczystości 20-lecia Inspekcji Transportu Drogowego. Agnieszka Kamińska zapowiedziała dalszą udaną współpracę z instytucją.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Agnieszka Kamińska Główny Inspektorat Transportu Drogowego służby i bezpieczeństwo kierowca kierowcy Alvin Gajadhur bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

20-lecie Inspekcji Transportu Drogowego. Gajadhur: powołanie ITD było przemyślanym działaniem

Inspekcja Transportu Drogowego obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji w Warszawie zorganizowano uroczystą galę z udziałem władz państwowych, poprzednich Głównych Inspektorów Transportu Drogowego oraz inspektorów. Celem Inspekcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przeciwdziałanie degradacji dróg, ale też przeciwdziałanie nieuczciwej konkurencji w transporcie drogowym i eliminowanie patologicznych zjawisk na drogach. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Polskie Radio dla Ukrainy nadal nadaje w Przemyślu

Polskie Radio dla Ukrainy w dalszym ciągu będzie nadawać swoje 24-godzinne, specjalne programy w języku ukraińskim w Przemyślu – na częstotliwości 98,6 MHz. Stacji publicznego nadawcy można słuchać również w kilku innych polskich miastach: w Warszawie – na częstotliwości 100,6 MHz, w Łodzi – na 94,40 MHz, we Wrocławiu – na 100,70 MHz oraz w Białymstoku – na 94,80 MHz. W ten sposób ukraińska społeczność nadal będzie otrzymywać informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie oraz porady, gdzie udać się po pomoc i w jaki sposób załatwić formalności. Antena dostępna jest również cyfrowo nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Ukraina W POLSKIM RADIU

Pietrzko, Kądziela i Chyra na płycie "Norwid"

"Norwid" to unikalny zbiór jazzowych kompozycji Kasi Pietrzko i Macieja Kądzieli inspirowanych wybranymi poezjami Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Andrzeja Chyry. Album w inspirujący sposób ukazuje wzajemne oddziaływanie dwóch artystycznych materii: muzyki i słowa. Przynależne poezji subtelności, niuanse i oddechy spotykają się tu z prawdziwie jazzową formułą grania, która - oscylując wokół zaaranżowanych kompozycji - pozostaje szeroko otwarta na improwizację.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU MUZYKA Andrzej Chyra Cyprian Kamil Norwid płyta

"Eureka" i "Stacja Nauka". Polskie Radio na wtorek

W Jedynce o tym, jak jedzenie wpływa na pracę mózgu, układ nerwowy i funkcjonowanie organizmu. W Dwójce - jubileusz 5-lecia istnienia Polskiej Opery Królewskiej. W Czwórce, co o wspólnego z kosmosem ma aerobik oraz jak aplikować na zagraniczne uczelnie. W Polskim Radiu Chopin w związku z 200. rocznicą wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza - poematy, które na warsztat wziął m.in. Stanisław Moniuszko. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Ciekawostki, goście i wyśmienite dźwięki. Polskie Radio w poniedziałek

W Europejskim Dniu Języków - o najczęstszych błędach... w nauce języków. To przed południem w Jedynce. W Dwójce za to o kolejnej edycji Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci., Z kolei w Trójce przed południem - o transporcie przyszłości, a w Czwórce - o nowych aplikacjach portali społecznościowych. Wieczorem w Dwójce muzyka Lutosławskiego, Bacewicz, Panufnika i Stachowskiego z Festiwalu Muzyki Polskiej, a w Czwórce - muzyczne wspomnienie tegorocznego Up To Date Festivalu. Polskie Radio Dzieciom zaprasza za to na rozmowy o bezpieczeństwie najmłodszych w internecie, a Polskie Radio Chopin - zaprezentuje największego z romantyków amerykańskiej pianistyki - Sidneya Fostera. Sprawdź te i nasze pozostałe propozycje! 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Franciszek Pieczka - audycje wspomnieniowe w Polskim Radiu

W wieku 94 lat zmarł Franciszek Pieczka, przez ponad pół wieku współpracował z Teatrem Polskiego Radia. Był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórcą ról w filmach m.in. "Żywot Mateusza", "Austeria", w serialu "Czterej pancerni i pies". Polskie Radio przygotowało audycje specjalne poświęcone sylwetce niezapomnianego, wybitnego aktora.
Zobacz więcej na temat:  Franciszek Pieczka wspomnienie słuchowisko W POLSKIM RADIU

"Zobaczmy siebie" - nowa płyta grupy Cheap Tobacco

Płytę "Zobaczmy siebie" zapowiedziały już single: "Zobaczmy siebie",  "Tańcz, tańcz" oraz wydana w czerwcu przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia piosenka "Miasto". Płyta powstawała bez pośpiechu, w spontaniczny sposób. Bo też zespół Cheap Tobacco od lat podąża własną drogą muzyczną, unikając kompromisów artystycznych, konsekwentnie wyrażając swoją muzyką i tekstami, to co w danym momencie czują i czym chcą się podzielić z fanami. Zespół wystąpił w niedzielny wieczór (25 września) na koncercie w studiu radiowej Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Agencja Muzyczna MUZYKA W POLSKIM RADIU Polskie Radio

Niecodzienne wywiady, koncerty i słuchowiska. Polskie Radio na niedzielę

Niedziela w Polskim Radiu to niesamowici goście. W Jedynce przed południem Stanisława Celińska - tym razem jako wokalistka, a przed południem w Dwójce - Szymon Bywalec, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach. W południe w Trójce zaś Andrzej Masztalerz - doskonale znany słuchaczom aktor, biorący udział w wielu projektach Teatru Polskiego Radia. Z kolei w ramach wspominania Franciszka Pieczki - Jedynka wyemituje słuchowisko "Król Edyp", a Trójka - słuchowisko "Horsztyński". Obydwa z udziałem zmarłego niedawno aktora. Ponadto wieczorem w Jedynce relacje z meczu Walia-Polska, w ramach piłkarskiej Ligi Narodów, a w Trójce - premierowy koncert grupy Cheap Tobacco. Sprawdź więcej naszych propozycji! 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU