more_horiz
PR24 Portal
Section05

W POLSKIM RADIU

Nowy "Radiobook": Bolesław Prus "Przygoda Stasia". Czyta Marian Opania [POSŁUCHAJ]

Tym razem w cyklu Polskiego Radia "Radiobook" sięgneliśmy po kolejne opowiadanie i ósmy już tekst autora uważanego za jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy epoki pozytywizmu, także dziennikarza i publicysty Aleksandra Głowackiego, lepiej znanego pod swoim dziennikarskim i literackim pseudonimem Bolesław Prus. Premiera odbyła się w poniedziałek (25 września) o godz. 19.00. 
Zobacz więcej na temat:  Radiobook literatura książki W POLSKIM RADIU pr poleca Bolesław Prus

"Baśka" jak "Satisfaction". Robert Gawliński o wielkim hicie Wilków

Tak jak Rolling Stonesi zawsze grają na koncertach "(I Can't Get No) Satisfaction", tak Wilki zawsze grają "Baśkę" – stwierdził w rozmowie z PAP Robert Gawliński. Muzyk, który niedawno skończył 60 lat, mówił też m.in. o zmianach, jakie zaszły na scenie muzycznej w ciągu ostatnich kilkunastu lat, i o tym, skąd wzięła się nazwa zespołu Wilki.
Zobacz więcej na temat:  Robert Gawliński Wilki W POLSKIM RADIU MUZYKA

Koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze..." - "Damy Starszych Panów"

"Upiorny twist", "Kaziu, zakochaj się", "S.O.S.", "Bo we mnie jest sex", "Prysły zmysły", "Herbatka" i wiele innych. Twórczość Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, czyli piosenki Kabaretu Starszych Panów w niecodziennych aranżacjach i wykonaniu będą tematem kolejnego koncertu z cyklu "To, co najpiękniejsze...". - Zapraszamy 4 października o godz. 19.00 do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz do radiowej Jedynki i na nasze strony internetowe. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Jeremi Przybora Jerzy Wasowski Kabaret Starszych Panów To co najpiękniejsze Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego Polskie Radio koncert Joanna Trzepiecińska Joanna Kołaczkowska Katarzyna Pakosińska Olga Szomańska Maciej Miecznikowski Klementyna Umer Marcin Kołaczkowski

XV Festiwal Filmowy NNW w Gdyni. Wśród nowości - Market filmowy

Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW w Gdyni, z okazji swej piętnastej edycji otwiera po raz pierwszy NNW International Film Market (IFM NNW Gdynia). To specjalna strefa festiwalu przeznaczona do spotkań dla ludzi branży, gdzie można poczuć klimat podobnych wydarzeń na świecie, a także zaprezentować swoje pomysły, projekty i gotowe filmy oraz pozyskać partnerów potrzebnych do dalszych kroków w produkcji i dystrybucji. Wszystko po to, aby powstały kolejne filmy, które mogą trafić na kolejne edycje festiwalu NNW.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci Gdynia Arkadiusz Gołębiewski FILM

"Jesienny Ogień 2023" - Polskie Radio na dynamicznych pokazach sprzętu wojskowego

Abramsy, K2, Kraby, HIMARS-y, Borsuki, Raki, Rosomaki i myśliwce F-16 - to tylko część nowoczesnego uzbrojenia, które można było zobaczyć w akcji, w trakcie strzelań na poligonie. W pokazie "Jesienny Ogień" wzięło udział  około tysiąca żołnierzy z elitarnych jednostek Wojska Polskiego. Relacji z wydarzenia można było wysłuchać w Programie 1 i Programie 3 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej W POLSKIM RADIU Jesienny ogień Jesienny ogień 2023

Polskie Radio patronem medialnym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

W dniach 18-23 września odbywa się  48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Program 3 Polskiego Radia w czasie festiwalu zapraszają na  rozmowy z ludźmi ze świata kina, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni festiwal filmowy festiwal filmowy w Gdyni W POLSKIM RADIU

Halina Frąckowiak ze złotym medalem "Gloria Artis" z okazji 60-lecia pracy twórczej

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński uhonorował Halinę Frąckowiak złotym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. "Jest artystką kompletną, wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, charyzmatyczną osobowością sceniczną" - mówił o wokalistce prof. Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Halina Frąckowiak Piotr Gliński Gloria Artis medal Gloria Artis nagrania W POLSKIM RADIU

"Najważniejsze wybory". Politolog: debaty są solą kampanii wyborczych

 - Debaty przyciągają uwagę, dodają smaku. W demokracji chodzi o wybór pomiędzy alternatywnymi rozwiązaniami. W debacie Polskiego Radia 24 i "Super Expressu" mogliśmy zauważyć, że partie mają różne pomysły na Polskę. Oby było więcej takich spotkań - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Jarosław Wojtas. Gościem był również socjolog dr Tomasz Żukowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce kampania wyborcza Polskie Radio 24 W POLSKIM RADIU

TYLKO U NAS "Najważniejsze Wybory" - debata Polskiego Radia 24 i "Super Expressu". Podsumowania polityków

Zakończyła się debata "Najważniejsze Wybory" organizowana przez Polskie Radio 24 i "Super Express". Udział w niej wzięli: Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (KO), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Agnieszka Buczyńska (Trzecia Droga) oraz Dariusz Kacprzak (Bezpartyjni Samorządowcy).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce W POLSKIM RADIU Polskie Radio 24 kampania wyborcza debata