more_horiz
PR24 Portal
Section05

wakcje

Ekspert od turystyki: rok 2023 nie będzie gorszy od tegorocznego, jeśli chodzi o wakacyjne plany Polaków

Rok 2022 był rekordowy pod względem wyjazdów turystycznych Polaków, odnotowano aż 20 procentowy wzrost w okresie letnim, w porównaniu do najlepszego od lat roku 2019, czyli tego jeszcze sprzed pandemii - powiedział Marek Kamieński, ekspert ds. turystyki w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wakcje turystyka gastronomia wojna na Ukrainie

Eksperci: w wakacje Polacy postanowili wydawać pieniądze, a oszczędzać dopiero jesienią

Na razie Polacy gremialnie korzystają z wakacji. Widać tu wyraźną poprawę sytuacji materialnej przede wszystkim rodzin z małymi dziećmi, których stać na wakacje  – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" dr Artur Bartoszewicz z SGH. Zdaniem dr Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek z Wydziału ekonomii UW już we wrześniu może okazać, że trzeba będzie oszczędzać z powodu cen żywności, opału oraz inflacji. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja wakcje dług publiczny obligacje Krajowy Program Odbudowy ceny żywności

Ekspert rynku turystycznego: Polacy coraz częściej wybierają wakacje w obiektach agroturystycznych

- Polacy coraz bardziej doceniają kameralne, rodzinne lub w małej grupie znajomych wyjazdy do mniej obleganych przez turystów miejscowości. To ubiegłoroczna tendencja, która się utrzymała także w tym roku - zapewniał Marek Kamiński, ekspert rynku turystki krajowej i zagranicznej, w audycji "Trójkowa Rozmowa Gospodarcza", która jest częścią magazynu radiowego "Winien i ma" w radiowej Trójce. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Trójka wakcje podróże