more_horiz
PR24 Portal
Section05

Waldemar Buda

Koniec patodeweloperki. Waldemar Buda: mamy zielone światło KE, wkrótce podpiszę rozporządzenie

- Mamy zielone światło Komisji Europejskiej ws. rozporządzenia, które ma eliminować tzw. patodeweloperkę; na dniach je podpiszę - zapowiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Chodzi o zmianę rozporządzenia ws. warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA deweloper budownictwo POLSKA rząd Ministerstwo Rozwoju Waldemar Buda

Współpraca inwestycyjna Korea Płd.-Polska. Minister Buda: Polska stanie się centrum przemysłowym Europy

Polska, dzięki współpracy inwestycyjnej z Koreą Płd., stanie się centrum przemysłowym Europy - ocenił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Koreańskie firmy zainteresowane są współpracą m.in. w sektorze infrastruktury i energetyki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Korea Południowa produkcja przemysłowa produkcja przemysł Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju POLSKA eksport import handel

Darmowe projekty domów. Resort rozwoju: od października także o powierzchni 120, 150 i 180 m kw.

Bezpłatne projekty domów 120, 150 i 180 m kw. będzie można pobrać od października br. ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego - podał w poniedziałek resort rozwoju. Szef MRiT Waldemar Buda dodał, że bezpłatne projekty domów do 70 m kw. okazały się "hitem".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Waldemar Buda ministerstwo infrastruktury dom budowa mieszkanie budownictwo POLSKA społeczeństwo

"Bezpieczny kredyt 2 proc.". Szef resortu rozwoju: życzyłbym sobie, żeby banki szybciej rozpatrywały złożone wnioski

Szef resortu rozwoju Waldemar Buda, pytany o realizację rządowego programu mieszkaniowego podkreślił, że zainteresowanie jest bardzo duże, a liczba złożonych wniosków przekroczyła 35 tys. Dodał, że dniu roboczym wpływa ok. 1000 wniosków dziennie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny mieszkanie Waldemar Buda pieniądze Ministerstwo Rozwoju POLSKA społeczeństwo

"Mnożenie problemów utrudnia obywatelom dostęp do demokracji". Buda odpowiada Czaputowiczowi ws. referendum

- Istnieje grupa stronników bojkotowania referendum i będą pojawiały się nieprawdziwe argumenty, żeby zniechęcać do udziału w głosowaniu - mówił w Polskim Radiu 24 minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Skomentował w ten sposób słowa byłego szefa polskiej dyplomacji, który ocenił, że odnotowywanie w spisie wyborców odmowy przyjęcia karty referendalnej będzie "złamaniem zasady tajności głosowania" i może oznaczać, że wynik wyborów zostanie zakwestionowany. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Waldemar Buda POLSKA referendum polityka wybory w Polsce Jacek Czaputowicz

"To jest seria reportaży, która wstrząsa". Waldemar Buda o nowym odcinku serialu "Reset"

- To jest seria reportaży, która wstrząsa. To jest dowód na to, że wtedy nie było żadnego poczucia, że działo się coś, co było wymierzone przeciwko państwu polskiemu, przeciwko prezydentowi, przeciwko elicie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Grzegorz Jankowski relacje polsko-rosyjskie reset 2 serial

Szersze wykorzystanie OZE w blokach mieszkalnych. Minister Buda wyjaśnia szczegóły nowelizacji

Dostosowaliśmy istniejącą już formę prosumenta energii odnawialnej do potrzeb wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych; szersze wykorzystanie OZE w blokach przyniesie oszczędności finansowe - podkreślił minister rozwoju Waldemar Buda. Parlament zakończył w czwartek prace nad nowelizacją ustawy o OZE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA OZE energetyka energia odnawialna energia Waldemar Buda zielona energia Ministerstwo Rozwoju POLSKA społeczeństwo

W referendum pytanie o zaporę na granicy. Minister Buda: opozycja może podjąć próbę jej likwidacji

- Jeżeli ktoś poważnie myśli o bezpieczeństwie, to powinien mieć gwarancję, że jednym z jego elementów pozostanie mur na granicy, który działa świetnie, jest fizyczno-elektroniczny. On uchronił nas przed wieloma zagrożeniami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Białoruś służby i bezpieczeństwo referendum granica imigracja imigranci w Europie społeczeństwo Krzysztof Świątek

Poleci w kosmos jako drugi Polak w historii. "To wynik zaangażowania naszego kraju w rozwój ESA"

Polski astronauta Sławosz Uznański weźmie udział w misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Polak będzie testował najbardziej zaawansowane technologie polskich przedsiębiorców, realizował eksperymenty i program edukacyjny skierowany do uczniów. Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że Europejska Agencja Kosmiczna oraz Axiom Space - amerykańska firma działająca w branży kosmicznej - podpisały porozumienia w sprawie lotu na ISS.
Zobacz więcej na temat:  kosmos astronauta astronautyka Europejska Agencja Kosmiczna esa Sławosz Uznański Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju

Poleci w kosmos jako drugi Polak w historii. "To wynik zaangażowania naszego kraju w rozwój ESA"

Polski astronauta Sławosz Uznański weźmie udział w misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Polak będzie testował najbardziej zaawansowane technologie polskich przedsiębiorców, realizował eksperymenty i program edukacyjny skierowany do uczniów. Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że Europejska Agencja Kosmiczna oraz Axiom Space - amerykańska firma działająca w branży kosmicznej - podpisały porozumienia w sprawie lotu na ISS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kosmos astronauta astronautyka Europejska Agencja Kosmiczna esa POLSA Sławosz Uznański NAUKA Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju

Polski astronauta poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną. "Proces rekrutacyjny był dosyć długi"

Polski astronauta weźmie udział w misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - poinformowało ministerstwo rozwoju i technologii. W piątek szef resortu Waldemar Buda podpisał porozumienia w tej sprawie z Europejską Agencją Kosmiczną oraz amerykańską firmą działającą w branży kosmicznej - Axiom Space. Do zadań Polaka będzie należało testowanie najbardziej zaawansowanych technologii polskich przedsiębiorców oraz realizacja eksperymentów i programu edukacyjnego skierowanego do uczniów.
Zobacz więcej na temat:  kosmos Ministerstwo Rozwoju technologie astronomia astronautyka Waldemar Buda esa NASA