more_horiz
PR24 Portal
Section05

Waldemar Buda

Użytkownicy pomp ciepła otrzymają wsparcie. Minister Buda zapewia także o pomocy dla szkół i szpitali

Odbiorcy pomp ciepła dostaną rekompensaty z powodu rosnących cen prądu, będą one takie same, jak dla innych paliw - poinformował szef MRiT Waldemar Buda. Na pomoc mogą też liczyć szpitale, szkoły - dodał. Zapowiedział, że odpowiednie rozwiązanie ma być gotowe za kilka -kilkanaście dni.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia elektryczna energia energetyka energia odnawialna szkoła szpital bezpieczeństwo energetyczne Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju

KARPACZ 2022 Wsparcie dla firm energochłonnych. Minister Buda podał informacje nt. rządowego programu

W przyszłym tygodniu poznamy program wsparcia dla największych przedsiębiorstw energochłonnych. Zapowiedział to podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Koszt programu ma sięgnąć poziomu 6 miliardów złotych. Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Karpacz 2022 GOSPODARKA przedsiębiorstwo Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju

Sytuacja na rynku energii. Waldemar Buda: nie wyobrażam sobie, żeby KE nie ograniczyła ETS

– Najważniejsze są działania po stronie KE. Ona ma instrumenty - cały rynek energii jest systemem europejskim - które trochę pod wpływem presji zapowiada, ale nie widzimy jeszcze konkretów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Podkreślił, że nie mamy do czynienia z obawą o brak energii, lecz raczej o jej ceny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Waldemar Buda energia elektryczna energetyka Beata Michniewicz

Piotr Duda: musimy zrobić wszystko, żeby zachować polskie firmy energochłonne

- Po poniedziałkowym spotkaniu związkowców firm energochłonnych m.in. z ministrem Waldemarem Budą niestety potrzeba nie tylko decyzji merytorycznych, ale też decyzji politycznych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Jak mówił, ceny gazu i energii zagrażają m.in. polskiej hucie cynku i ołowiu w Miasteczku Śląskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Duda Krzysztof Świątek Solidarność NSZZ Waldemar Buda Mateusz Morawiecki wojna na Ukrainie wojna 2022 POLSKA

Koniec z wzywaniem do urzędów i składaniem wyjaśnień. MRiT chce zmian ustawowych

Co najmniej pięć milionów godzin. Tyle czasu, łącznie co roku, zabiera obywatelom osobiste składanie wyjaśnień na wezwania z różnego rodzaju urzędów. Propozycję zmian ustawowych MRiT, które niedługo trafią do prac rządu, mają ostatecznie zakończyć tę biurokratyczną praktykę i sprawić, że Polacy będą mieć więcej czasu dla siebie.
Zobacz więcej na temat:  biurokracja Ministerstwo Rozwoju GOSPODARKA Waldemar Buda

Sprawa KPO. Waldemar Buda: powinniśmy robić swoje i nie oglądać się na KE

- Powinniśmy robić swoje i nie oglądać się na KE, powinniśmy też prefinansować sobie te wszystkie inwestycje, rozwijać kraj, jak i realizować inwestycje, które są bardzo ważne. A poza tym spokojnie czekać i mówić: zapłacą prędzej czy później. Powinniśmy też toczyć własną grę oraz układać własną strategię w ramach relacji z KE - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. 
Zobacz więcej na temat:  Waldemar Buda Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Unia Europejska Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy POLSKA polityka

Mieszkanie bez wkładu własnego. Resort rozwoju sprawdzi jak działa program

- Z końcem wakacji zrobimy przegląd banków, które dołączyły do programu "Mieszkanie bez wkładu własnego". Jeśli okaże się, że oferta banków będzie cały czas ograniczona, będziemy podejmowali kolejne działania - powiedział minister rozwoju Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkania mieszkania na wynajem kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju

Przekształcanie budynków usługowych i handlowych w mieszkalne. Minister Buda zapowiada ułatwienia

Liczymy, że dzięki ułatwieniom w przekształcaniu budynków usługowych i handlowych na mieszkalne w krótkim czasie powstanie kilka tys. mieszkań - powiedział minister rozwoju Waldemar Buda. Projekt w tej sprawie ma być w ciągu kilku tygodni rozpatrywany na posiedzeniu rządu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkanie Mieszkanie Plus POLSKA społeczeństwo Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Waldemar Buda: jesteśmy u progu całkowicie nowych relacji gospodarczych z Ukrainą

- Zbudowaliśmy poczucie zaufania między narodami, które może rzutować na sferę gospodarczą. Nie ma państwa, które byłoby tak ofiarne dla Ukraińców, jak Polska. Myślę, że to musi się przełożyć na relacje handlowe - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Sygnały Dnia polityka Ukraina wojna 2022 GOSPODARKA