more_horiz
PR24 Portal
Section05

Waldemar Kraska

Szczepienia przeciwko COVID-19. Dla kogo nowe szczepionki?

Od piątku (16.09) wszystkie osoby powyżej dwunastego roku życia, które przeszły podstawowy schemat szczepienia i otrzymały pierwszą dawkę przypominającą, mogą przyjąć drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciwko COVID-19. Jakim preparatem będą wykonywane szczepienia?
Zobacz więcej na temat:  Joanna Stankiewicz Karolina Rożej Waldemar Kraska Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie szczepionka omikron Grzegorz Cessak Joanna Zajkowska

KARPACZ 2022 Krajowa Sieć Onkologiczna ruszy w przyszłym roku. Kraska: każdy pacjent będzie miał swojego opiekuna

- Chcemy, aby od 1 stycznia 2023 roku Krajowa Sieć Onkologiczna zaczęła działać - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W ramach tego programu każdy pacjent z chorobą nowotworową otrzyma swojego opiekuna, który będzie pomagał choremu na kolejnych etapach leczenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska nowotwory onkologia

Kiedy może przyjść kolejna fala COVID-19? Wiceminister zdrowia wskazuje termin

- Zgodnie z danymi, które otrzymujemy, prognozujemy, że kolejnej fali możemy spodziewać się w listopadzie, a nawet w grudniu - powiedział w TVP Info wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska pytany o sytuację z COVID-19 w Polsce. - Współczynnik reprodukcji wirusa, czyli wskaźnik R - jest blisko jedności - wynosi 1,08. To pokazuje, że wirus jest już w odwrocie - zaznaczył wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce Waldemar Kraska pandemia epidemia społeczeństwo

Będzie nowa szczepionka przeciwko wariantowi omikron koronawirusa? Wiceszef MZ wskazał możliwy termin

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że prawdopodobnie na początku września pojawi się nowa szczepionka przeciwko wariantowi omikron koronawirusa. Jego zdaniem warto wykorzystać okres wakacyjny, aby przygotować się do ewentualnej jesiennej fali zachorowań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie COVID-19 omikron Waldemar Kraska szczepionka Koronawirus w Polsce koronawirus

Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia: fala zakażeń wyhamowuje

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w Radiu Gdańsk, że wyhamowuje fala zakażeń koronawirusem w Polsce. Wczoraj odnotowano 618 nowych infekcji. Wiceszef resortu zdrowia powiedział, że ministerstwo zawsze porównuje ten wynik do ubiegłego tygodnia i już od kilkunastu dni obserwuje zmniejszoną liczbę zakażeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie koronawirus COVID-19 pandemia Waldemar Kraska Koronawirus w Polsce

Coraz więcej przypadków COVID-19 w Polsce. Wiceszef MZ: będziemy rozważać te scenariusze, które już były zastosowane

– Uznaliśmy, że granicą jest 5 tys. osób w szpitalach. Wtedy będziemy rozważać te scenariusze, które już były zastosowane – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, odnosząc się do pytania o powrót do maseczek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo