more_horiz
PR24 Portal
Section05

Walentynki

Miłość na emigracji. „Chodziliśmy na randki i rozmawialiśmy o przeprowadzce do Polski”

Spotkania dwojga pisanych sobie ludzi bywają spontaniczne, niespodziewane choć czasem wyczekiwane przez długie lata. Pielęgnowane jak najpiękniejsze wspomnienia czy nadzieje. Co ciekawe, emigracyjne historie małżeńskie choć zaczynają się poza granicami Polski, bardzo często stanowią pierwszy krok do wspólnego powrotu do Polski.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa miłość Walentynki małżeństwo rodzina rodzina na swoim dzieci Polonia Małgorzata Frydrych

Single w walentynki. Relacje społeczne na co dzień i od święta

Idąc dziś ulicą, trudno zapomnieć o walentynkach. Czerwienie, róże i serca "wylewają się" ze sklepów, lokali gastronomicznych, kin czy salonów kosmetycznych. - Ta otoczka powoduje, że o walentynkach myślimy. Niektórych singli może to napawać smutkiem, ale raczej radzą sobie z tym uczuciem - mówi Agnieszka Nadstawna, coach singli. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Piotr Firan Walentynki miłość społeczeństwo

Nie tylko wzruszające komedie. O miłości na wielkim ekranie

Miłość w filmie ma różne oblicza. To nie tylko piękne, wzruszające filmy o miłości romantycznej, ale także historie o nieszczęśliwym uczuciu, a także o tych, którzy jeszcze nie zaznali szczęśliwej miłości. Filmy te nie muszą być ckliwe i banalne. Wśród nich są takie, które opowiadają o uczuciach w sposób inteligentny. Takie produkcje prowokują do przemyśleń i są źródłem wielu refleksji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Katarzyna Cygler Paweł Turski kino FILM miłość Walentynki

"Krwi nie da się wyprodukować". Walentynkowa Akcja Krwiodawstwa w Polskim Radiu

Polskie Radio włącza się w akcję oddawania krwi i zachęca wszystkich do dzielenia się tym cennym darem. - W walentynki, czyli w święto miłości, warto obdarować bliskich czymś szczególnym i wyjątkowym. Niech to będzie ten jedyny i niepowtarzalny lek - krew, której nie da się wyprodukować w laboratorium - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Wolny, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Dar Serca".
Zobacz więcej na temat:  krwiodawstwo pomoc społeczna PCK Walentynki Polskie Radio

Czym jest miłość? O uczuciu, które trudno opisać i które może zaślepić

W kultowym utworze zespołu Foreigner Lou Gramm śpiewał "Chcę wiedzieć, czym jest miłość". Często trudno nam wyjaśnić, czym dokładnie jest to uczucie; granica między zachłyśnięciem, zauroczeniem a zakochaniem czasami wydaje się niemożliwa do zdefiniowania. Miłość czasami potrafi też nas uzależnić. Tak samo to piękne uczucie może pchnąć nas do robienia rzeczy, które nie do końca są zgodne z prawem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz Michał Kowarski Paweł Turski miłość Walentynki psychologia

Walentynkowa randka dla miłośników motoryzacji

Święto zakochanych nadeszło! Większość z nas planuje spędzić dzisiejsze popołudnie z ukochaną osobą. Jak zaplanować walentynkową randkę, jeśli jest się miłośnikiem motoryzacji? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 Walentynki miłość randki poradnik porady

Dr Szymańska: przytulanie jest konieczne do rozwoju miłości. Ale nauka wciąż nie wie wszystkiego o zakochaniu

Naukowcy od lat próbują zbadać, skąd bierze się miłość i jak ona działa. Jak podkreśla dr Aleksandra Szymańska, specjalistka ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, kontakt fizyczny, przytulanie i bliskość są, ze względu na oksytocynę, konieczne do rozwijania się miłości. Medycyna nie wyjaśnia jednak, dlaczego zakochujemy się w konkretnych osobach - przyznaje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo miłość Walentynki

Walentynki w samotności. Święto zakochanych z perspektywy singla

Święto zakochanych dla wielu osób to nic miłego. Powód jest prosty - spędzają je w pojedynkę. Singiel ze swojej samotności czyni powód do dumy. Są jednak tacy, którzy uważają samotność za jedną z chorób charakteryzujących czasy współczesne. Otaczająca nas walentynkowa aura może mieć negatywny wpływ na singli. Jak więc odnaleźć się w tym dniu, jeśli nie mamy swojej drugiej połówki?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz Walentynki miłość

Walentynkowe pytanie: jaki jest sekret udanego związku?

- Czasami ktoś mówi, że to jest uczucie. Ktoś inny uważa, że to coś więcej, bo uczucie przeminie i jeśli nic innego nie będzie między nami, to zostanie pustka. Jeszcze inni mówią, że to rodzaj odpowiedzialności za siebie i drugą osobę, czyli decyzji - mówi Mira Jankowska, prowadząca warsztaty, które towarzyszyły spektaklowi "Mistrzowska akademia miłości".
Zobacz więcej na temat:  Anna Popek Trójka miłość Walentynki

Walentynki – jaka jest historia święta zakochanych?

Możemy je świętować, podarowując ukochanej osobie lizak w kształcie serca, przygotowując romantyczną kolację, możemy też nie świętować ich wcale. Chodzi oczywiście o walentynki. Skąd wzięło się to obchodzone 14 lutego święto? Jakie są nasze największe walentynkowe obawy i co robić, gdy chcemy walentynki po prostu ominąć?
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Walentynki święta miłość małżeństwo starożytność