X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
warmińsko-mazurskie

PORADNIK Restrykcje na Warmii i Mazurach przedłużone, na Pomorzu - zaostrzone. Zobacz, co się zmienia

Obowiązujące w woj. warmińsko-mazurskim obostrzenia zostaną utrzymane do 20 marca - poinformował resort zdrowia. Takie same obostrzenia zostaną też od soboty zastosowane w woj. pomorskim. To oznacza m.in. zamknięcie kin i teatrów, a także znaczne ograniczenie działalności galerii handlowych. W pozostałych 14 województwach, obowiązujące ograniczenia zostaną utrzymane do 28 marca. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 służba zdrowia POLSKA społeczeństwo pomorskie warmińsko-mazurskie

Powrót nauki zdalnej w klasach 1-3 w woj. warmińsko-mazurskim

Od poniedziałku uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego wracają do zdalnego nauczania. Decyzję ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski, tłumacząc ją trzecią falą epidemii koronawirusa. Wzrost zachorowań zdecydowanie widać na Warmii i Mazurach, dlatego tutaj przywrócono większe obostrzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 edukacja zdalne nauczanie szkoła zdalna nauka dzieci warmińsko-mazurskie regiony

Częściowy powrót ograniczeń. Michał Kleiber: rząd próbuje ważyć wszystkie racje

- Prawdą jest to, że wiele osób odczuwa potrzebę wyjazdów i radości zwykłym życiem. Polska z całą pewnością nie jest żadnym ekstremalnym przypadkiem. Rząd próbuje ważyć wszystkie racje - powiedział o decyzji dotyczącej częściowego powrotu ograniczeń Michał Kleiber, były prezes PAN, redaktor naczelny magazynu "Wszystko Co Najważniejsze".
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 szczepionka hotel kino warmińsko-mazurskie Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"W podejmowaniu decyzji pomagają nam eksperci wirusolodzy". Iwona Arent o obostrzeniach

- Mamy ekspertów wirusologów. To oni nam podpowiadają w kwestii regulacji dotyczących epidemii i mówią, w jakim kierunku ma iść prawodawstwo: czy mamy wprowadzać rygorystyczne obostrzenia, czy raczej poluzowania - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Iwona Arent. Gościem audycji była także Paulina Hennig-Kloska z ruchu Polska 2050. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA choroby zakaźne Koronawirus w Polsce Polskie Radio 24 warmińsko-mazurskie

Częściowy powrót ograniczeń. Tomasz Truskawa: władze muszą dostosowywać reakcję do sytuacji

- Okazuje się, że wirus jest na tyle nieprzewidywalny i groźny, że działania władz muszą być dostosowane do aktualnej sytuacji. Mamy do czynienia ze znaczącym wzrostem zakażeń, zatem działania muszą uwzględniać ten czynnik - powiedział Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa, odnosząc się do ograniczeń ogłoszonych dziś przez ministra zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 szkoła hotel Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski zdrowie warmińsko-mazurskie POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Regionalizacja ograniczeń. Mateusz Kosiński: to powinno obowiązywać już od dawna

- Wzrost zachorowań w Bartoszycach nie musi oznaczać zamykania instytucji w Jeleniej Górze. Regionalizacja obostrzeń powinna zostać wprowadzona dawno temu - ocenił Mateusz Kosiński, publicysta Tygodnika Solidarność. Gościem "Debaty dnia" był także Piotr Kubiak z Radia Gdańsk.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 szkoła warmińsko-mazurskie Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia zdrowie POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Senator KO: regionalny sposób walki z COVID-19 to dobra decyzja

- Zaangażowanie samorządów oraz regionalne i lokalne działania powinny być zdecydowanie mocniejsze. Dlatego decyzja, która została dziś podjęta - że inne rozwiązania są dla województwa warmińsko-mazurskiego, a inne dla reszty Polski - jest słuszna - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Kleina, senator Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA choroby zakaźne Koronawirus w Polsce Polskie Radio 24 warmińsko-mazurskie Adrian Klarenbach

W tej gminie w Polsce jest najwięcej zakażeń koronawirusem. Zamknięto przedszkola i szkoły

W związku z najwyższym w Polsce wskaźnikiem zachorowań wynoszącym 15,27 na 10 tys. mieszkańców gmina Nidzica (woj. warmińsko-mazurskie) podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu wszystkich gminnych szkół i przedszkoli. Na razie obostrzenia wprowadzono na tydzień.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo POLSKA pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 Ministerstwo Zdrowia zdrowie choroba regiony warmińsko-mazurskie Nidzica