more_horiz
PR24 Portal
Section05

Waszyngton

Media: Trump zabrał do domu tajne dokumenty. "Dotyczyły obronności jednego kraju i broni jądrowej"

Podczas przeszukania w prywatnej posiadłości Donalda Trumpa agenci FBI znaleźli dokumenty o obronności jednego z krajów, w tym informacje dotyczące broni jądrowej. Informacje na ten temat podał dziennik "Washington Post", powołując się na dokumenty dotyczące przebiegu śledztwa.
Zobacz więcej na temat:  USA ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna Donald Trump dokument dokumenty broń jądrowa broń atomowa Biały Dom Waszyngton Washington Post Floryda Stany Zjednoczone FBI

Pracownik rosyjskiej ambasady w Waszyngtonie depcze złożone przed placówką kwiaty

Przed budynkiem ambasady rosyjskiej w Waszyngtonie dwie dziewczynki złożyły słoneczniki. Kwiaty zostały zdeptane przez pracownika tej placówki. Jak powiedział w TVP.Info powiedział Tadeusz Antoniak z Klubu "Gazety Polskiej" w USA, takie zachowanie nie dziwi, biorąc pod uwagę rosyjskie barbarzyństwo i to, co się dzieje na wojnie w Ukrainie. Potwierdził, że incydent ten był odnotowany przez amerykańskie media.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Waszyngton wojna na Ukrainie

POLSKIE RADIO 24 Muzeum Ofiar Komunizmu. Szef PFN: to pierwsze tego typu miejsce w Stanach Zjednoczonych

- Muzeum Ofiar Komunizmu zostało stworzone przez wiele rządów. Między innymi przez Węgry, przedstawicieli Estonii, Łotwy, Litwy i oczywiście Polską Fundację Narodową, jako reprezentanta Polski. Warto wspomnieć, że mieliśmy największy wkład finansowy oraz ten merytoryczny - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Ameryka Waszyngton muzeum historia Polski Marcin Zarzecki

20 czerwca Narodowym Dniem Powstań Śląskich. Prezydent Duda: ustanowione dla kolejnych pokoleń młodzieży

W Katowicach prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich. Święto państwowe, które ma upamiętniać trzy zrywy z lat 1919–1921 i czcić pamięć ich bohaterskich uczestników, będzie obchodzone 20 czerwca.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Unia Europejska Ukraina wojna na Ukrainie Stany Zjednoczone Kresy NAUKA Waszyngton powstania śląskie

Otwarcie Muzeum Ofiar Komunizmu w Waszyngtonie. Dr Zarzecki: chcemy opowiadać o Polsce jako o kraju nadziei

- Nie chcemy, aby Polska była pojmowana jako wielkie cmentarzysko, jako ofiara tyrani, ofiara komunizmu. Chcemy opowiadać o Polsce jako o kraju nadziei, który potrafił się w tym mrocznym okresie zmobilizować - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 dr Marcin Zarzecki (prezes zarządu Polskiej Fundacji Narodowej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Waszyngton komunizm Polska Fundacja Narodowa

Rozszerzenie Sojuszu Północnoatlantyckiego. "Finlandia i Szwecja gotowe do rozmów"

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zapowiedział, że w najbliższych dniach spotka się z przedstawicielami Szwecji, Finlandii i Turcji w sprawie rozszerzenia Sojuszu o dwa kraje skandynawskie. Szef Sojuszu spotkał się w Waszyngtonie z amerykańskim sekretarzem stanu Antonym Blinkenem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Waszyngton Antony Blinken Jens Stoltenberg NATO bezpieczeństwo Finlandia Szwecja Turcja

Marek Magierowski: nie lekceważmy zdolności bojowych Rosji. Na Ukrainie nie użyła całego potencjału

- Nie jestem wstanie wyobrazić sobie inwazji rosyjskich wojsk na Polskę, Litwę czy Finlandię w przewidywalnej przyszłości - powiedział ambasador Polski w Waszyngtonie Marek Magierowski. Przestrzegł jednak przed niedocenianiem zdolności bojowych Rosji, która - jego zdaniem - nie użyła jeszcze całego swojego potencjału militarnego na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Marek Magierowski ŚWIAT Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Europa Ukraina Waszyngton USA

Piotr Gliński odwiedził Muzeum Ofiar Komunizmu w USA. Powstanie placówki wsparła Polska

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odwiedził powstające w Waszyngtonie Muzeum Ofiar Komunizmu (Victims of Communism Museum). W muzeum ma się znaleźć także istotny fragment dotyczący historii Polski. Środki na budowę muzeum przekazała m.in. Polska Fundacja Narodowa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Waszyngton muzeum KULTURA komunizm HISTORIA

Wizyta Piotra Glińskiego w Waszyngtonie. Wicepremier odwiedził Muzeum Pamięci o Holokauście

Od wizyty w waszyngtońskim Muzeum Pamięci o Holokauście wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński rozpoczął wizytę w Waszyngtonie. Podczas spotkania z kierownictwem tej instytucji wicepremier rozmawiał o współpracy muzeum z polskimi instytucjami i oddał hołd ofiarom Holokaustu.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Holokaust muzeum historia Europy dyplomacja Waszyngton ŚWIAT Ameryka