more_horiz
PR24 Portal
Section05

Watykan

Inauguracja szopki na placu św. Piotra. "Splendor narodzin Jezusa zobowiązuje nas do głoszenia nowiny"

W Rzymie na placu świętego Piotra zainaugurowano dziś szopkę i zapalono światełka na choince. Szopka nawiązuje do pierwszej w historii, która z inicjatywy świętego Franciszka równo 800 lat temu zbudowano w miejscowości Greccio, około 60 kilometrów od Rzymu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan Kościół Kościół katolicki wiara chrześcijaństwo tradycja św._Franciszek Piotr Kowalczuk Rzym Włochy

Papież Franciszek nie pojechał na konferencję do Dubaju. "Mam bardzo ostre zapalenie oskrzeli"

W czwartek papież Franciszek podczas audiencji dla uczestników seminarium na temat etyki w dziedzinie zdrowia, powiedział, że ma "bardzo ostre i zakaźne zapalenie oskrzeli". - Bogu dzięki to nie było zapalenie płuc - mówił papież. Tego dnia spotkał się z różnymi grupami na dziewięciu audiencjach, o czym poinformowało watykańskie biuro prasowe.
Zobacz więcej na temat:  Watykan papież ŚWIAT Zjednoczone Emiraty Arabskie Dubaj papież Franciszek klimat

"Chcemy uniknąć ryzyka pogorszenia stanu zdrowia". Kard. Parolin o odwołanej wizycie papieża w Dubaju

W środę watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, tłumacząc decyzję Franciszka o odwołaniu podróży do Dubaju na konferencję klimatyczną ONZ, powiedział, że "papież wraca do zdrowia, ale nie chciał narażać się na ryzyko pogorszenia, postąpił więc zgodnie z zaleceniami lekarzy". Zapowiedział, że to on prawdopodobnie pojedzie na COP28.
Zobacz więcej na temat:  Watykan papież ŚWIAT Zjednoczone Emiraty Arabskie Dubaj papież Franciszek klimat

Papież Franciszek: pozwólcie potrzebującym spotkać w waszych domach miłującego Boga

"Otwórzcie się na Chrystusa, ukrytego pod osłoną człowieka smutnego, samotnego i głodnego"- to słowa papieża Franciszka z pozdrowień dla Polaków podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. Chory papież, który z powodu stanu zapalnego dróg oddechowych ma kłopoty z głosem i kaszle, nie odczytał katechezy i pozdrowień. Zrobił to za niego ksiądz z Sekretariatu Stanu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan aktualności katolickie papież Franciszek

"Ludzie wolą mieć pieska niż dziecko". Papież poruszył kwestię kryzysu demograficznego we Włoszech

Papież Franciszek podczas sobotniej audiencji dla włoskich stowarzyszeń pediatrów i otolaryngologów mówił, że "obecnie jest większe zapotrzebowanie na weterynarzy niż na pediatrów". - To nie jest dobry sygnał - podkreślił. - Może nie powinienem tego powiedzieć, ale powiem: dzisiaj ludzie wolą mieć pieska niż dziecko - dodał.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek papież Watykan ŚWIAT dzieci rodzina