more_horiz
PR24 Portal
Section05
węgiel

Forum w Davos. Jacek Sasin: rosyjskie surowce nie mogą być alternatywą dla węgla

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że rosyjskie surowce nie mogą być prawdziwą alternatywą dla węgla. W Polskim Domu w szwajcarskim Davos wicepremier otworzył panel dyskusyjny poświęcony dywersyfikacji energetycznej w Europie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT GOSPODARKA Europa węgiel Rosja sankcje Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Nord Stream Jacek Sasin Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Brak chętnych na budowę nowych kopalń węgla w Polsce? Wiceminister klimatu wyjaśnia

- Mimo kryzysu energetycznego nie widzimy zainteresowania budową nowych kopalń węgla w Polsce - powiedział wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio. Dodał, że nie widać też zainteresowania nowymi koncesjami na poszukiwanie i eksploatację węglowodorów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel energetyka energia elektryczna energia odnawialna inwestycje gaz ziemny ropa naftowa Ministerstwo Klimatu i Środowiska Baltic Pipe

PR24 Wstrzymanie dostaw ropy z Rosji. Dr Dawid Piekarz: potrzebny nie pośpiech, ale konsekwencja

- Wojna nie anuluje kontraktów gospodarczych. Moglibyśmy natychmiast zrezygnować z rosyjskiej ropy, ale wtedy Rosjanie w ramach arbitrażu gospodarczego wygrywają, a my płacimy trzy razy: za ropę, której nie odebraliśmy, karę umowną i jeszcze za inną ropę, którą kupimy w to miejsce. Tyle tylko, że my chcemy zaszkodzić Putinowi, a nie sobie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Dawid Piekarz (Instytut Staszica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina sankcje Unii Europejskiej ropa naftowa gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA węgiel wojna na Ukrainie

Marek Balt: UE chce odejść od zakupów surowców energetycznych z Rosji

- Ropa to dla Rosji skarb większy niż gaz. Pakiet, który zakłada odejście od niej przez kraje UE, to duże uderzenie w gospodarkę rosyjską, która finansuje dzisiaj zbrojenia i napaść na Ukrainę - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Balt, europoseł (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina sankcje Unii Europejskiej ropa naftowa gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA węgiel wojna na Ukrainie Stanisław Janecki

PGG tworzy bazę przewoźników. Chodzi o ułatwienie dostaw węgla do odbiorców indywidualnych

Polska Grupa Górnicza, która blisko dwa miesiące temu wprowadziła możliwość internetowego zakupu węgla opałowego luzem, tworzy bazę przewoźników dostarczających zakupiony surowiec do odbiorców. Gotowość do współpracy w tym zakresie zgłosiło już kilkadziesiąt firm transportowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel transport piec POLSKA społeczeństwo sankcje Unii Europejskiej

Węgry uzależnione od rosyjskich surowców. Przybylski o braku zgody na sankcje: to nie kwestia polityki

- Szef węgierskiej dyplomacji mówi wprost, że nie jest to kwestia polityki, strategii czy kalkulacji, tylko tego, że jeśli Węgry chcą mieć jakąkolwiek ropę czy gaz, to muszą kupować je z Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Przybylski ("Do Rzeczy"), komentując zgodę Węgier na płatności w rublach za rosyjskie surowce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina sankcje Unii Europejskiej ropa naftowa gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA węgiel Antoni Opaliński

Państwa UE płacą za gaz w rublach. Prof. Gontarski: to nie tylko naruszenie sankcji, ale i godności człowieka

- To, że niektóre państwa zgodziły się zapłacić Rosji w rublach, oznacza, że zgodziły się zapłacić Rosji za to, żeby zabijała Ukraińców, żeby miała środki finansowe na doposażenie swojej armii, która dopuszcza się zbrodni wojennych na Ukrainie. To jest wbrew podstawowym wartościom Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, były pełnomocnik rządu przed TSUE, adwokat, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina sankcje Unii Europejskiej ropa naftowa gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA węgiel Antoni Trzmiel

Prezes PGG: Węgiel pozostanie w centrum uwagi ze względu na sytuację na rynku gazu

- Zapotrzebowanie na paliwo węglowe w średniej perspektywie określi m.in. potencjał dostaw gazu z innych kierunków niż rosyjski - ocenił prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala. Dodał, że inne czynniki to rozwój OZE, regulacje europejskie oraz zapotrzebowanie na paliwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel ropa naftowa gaz ziemny OZE Polska Grupa Górnicza jastrzębska spółka węglowa sankcje Unii Europejskiej sankcje POLSKA wojna na Ukrainie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem