more_horiz
PR24 Portal
Section05
węgiel

Woda, wodór, węgiel - kolejne firmy dołączają do inicjatywy 3W. BGK: wspieramy świat nauki i biznesu

W ramach inicjatywy 3W - wsparcia rozwoju nowoczesnych technologii w obszarze wody, wodoru i węgla - pięć kolejnych polskich firm podpisało listy intencyjne z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. "Nowoczesne rozwiązania, nad którymi pracują firmy, przybliżą Polskę do osiągnięcia lepszej, bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej gospodarki" - podkreślił BGK w komunikacie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK wodór węgiel woda biznes

Sankcje wobec Rosji. Adam Gawęda: działania UE powinny być solidarne i spójne

- Polska poszła bardzo daleko w regulacjach prawnych, przyjęliśmy ustawę, która powinna w szybkim tempie i jednoznacznie wyeliminować wszystkich, którzy wspierają agresję Rosji na Ukrainie, mamy także horyzont czasowy jak najszybszego odejścia od wszystkich paliw kopalnych z Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Gawęda (PiS), który dyskutował z Tomaszem Trelą (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina sankcje Unii Europejskiej ropa naftowa gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA węgiel Eliza Olczyk

Polska niezależna od nośników energii z Rosji? Marszałkowski: kwestia kilkunastu miesięcy

- Do końca roku powinniśmy mieć możliwość całkowitego porzucenia surowców z Rosji. Jedynym wyzwaniem są kwestie umów długoterminowych na dostawy ropy - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (portal BiznesAlert.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina sankcje Unii Europejskiej ropa naftowa gaz ziemny bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA węgiel Tadeusz Płużański

Koniec z węglem z Rosji i Białorusi. Ustawa opublikowana w Dzienniku Ustaw

W Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę wprowadzającą zakaz importu oraz tranzytu węgla i koksu pochodzącego z Rosji i Białorusi. W ustawie znalazł się też zapis o zamrażaniu majątków osób i podmiotów wskazanych na liście sankcyjnej, które wspierają rosyjską agresję na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ukraina Rosja sankcje wojna na Ukrainie wojna 2022 Sejm gaz lpg import konflikty międzynarodowe węgiel GOSPODARKA

"Stanowią w tym momencie najmniejszy problem". Jakóbik o potencjalnym wzroście cen LPG

- Jeżeli nie zatrzymamy Władimira Putina na Ukrainie, to może nas czekać nawet III wojna światowa, więc chwilowe podwyżki cen LPG stanowią w tym momencie najmniejszy problem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl Wojciech Jakóbik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojciech Jakóbik Magdalena Złotnicka POLSKA Polska w Unii Europejskiej sankcje Rosja gaz lpg ropa naftowa embargo węgiel

"Wyłączyć Putina". Według analityków Europa może natychmiast i bez problemu zrezygnować z rosyjskich surowców

"Europejskie kraje nadal finansują machinę wojenną Putina, kupując surowce energetyczne z Rosji. Szacuje się, że pół miliarda euro dziennie trafia na Kreml w zamian za rosyjski gaz, ropę i węgiel. To finansowe wsparcie dla Putina podważa system sankcji i jest moralnie nieuzasadnione, gdy spadają rosyjskie bomby i pociski na ukraińskie szkoły i szpitale" - czytamy w raporcie europejskiej pozarządowej organizacji ekologicznej RePlanet.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka ropa naftowa gaz ziemny LNG węgiel Rosja Unia Europejska import

Spóźniony apel Tuska. Müller: Sejm już przegłosował zakaz importu węgla

"Sejm w czwartek (07.04) przegłosował już ustawę zakazującą importu węgla" - przypomniał Piotr Müller, odpowiadając na apel Donalda Tuska o zaprzestanie ściągania tego surowca z Rosji. "Niech Pan wezwie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego do zwołania Senatu na jutro rano. Nie ma na co czekać" - dodał rzecznik rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Piotr Müller polityka Sejm węgiel embargo import sankcje Senat wojna na Ukrainie wojna 2022

"Dalece rozczarowujące". Premier o przesunięciu wejścia w życie embarga na rosyjski węgiel

- Przesunięcie o cztery miesiące wprowadzenia embarga na rosyjski węgiel jest czymś dalece rozczarowującym - powiedział Mateusz Morawiecki. Odniósł się tym samym do zatwierdzonego przez UE piątego pakietu sankcji wobec Rosji. - Niech polityka interesów nie dominuje nad polityką sumienia - zaapelował premier.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ukraina Rosja sankcje Unia Europejska gaz węgiel embargo Mateusz Morawiecki wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni GOSPODARKA

Embargo na import węgla także z Białorusi? Sejmowe komisje za poprawką

Posłowie komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Finansów Publicznych rozszerzyli w pierwszym czytaniu zakaz importu węgla zza naszej wschodniej granicy o Białoruś i doprecyzowali rodzaje węgla, który będą podlegały temu zakazowi. Niemożliwy ma być wwóz rosyjskiego węgla z terenu UE oraz jego tranzyt przez Polskę.
Zobacz więcej na temat:  węgiel GOSPODARKA energetyka wojna na Ukrainie wojna 2022 Sejm import
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem