more_horiz
PR24 Portal
Section05

WHO

Wzrost liczby infekcji płuc w Chinach. "Nie wynika z pojawienia się nowych patogenów"

Z danych przekazanych przez chińską służbę zdrowia wynika, że "nie wykryto żadnych nietypowych lub nowych patogenów" chorób płuc - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) po tym, gdy w czwartek zażądała od Pekinu wyjaśnień w sprawie wzrostu liczby przypadków infekcji płuc w północnych Chinach, zwłaszcza wśród dzieci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Chiny zapalenie płuc infekcja infekcje COVID-19 WHO

Krytyczne zanieczyszczenie powietrza w New Delhi. Władze zamknęły szkoły, ograniczono pracę na zewnątrz

Połączenie niższych temperatur, wolno wiejącego wiatru i dymu z wypalanych ściernisk w sąsiednich stanach spowodowało gwałtowny wzrost zanieczyszczeń powietrza w stolicy Indii, New Delhi, gdzie wskaźnik przekroczył w piątek 100-krotnie normę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Indie smog ekologia powietrze zanieczyszczenie zanieczyszczenie powietrza WHO

Sport za kierownicą, czyli ćwiczenia w podróży

Długie godziny spędzane za kierownicą nie sprzyjają aktywności fizycznej - na jej deficyt w szczególny sposób narażeni są kierowcy zawodowi. Dziś o tym, jak radzić sobie z siedzącym trybem życia i co zrobić, aby mimo niewymagającej ruchu pracy utrzymać organizm we właściwej kondycji.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja ćwiczenia zdrowie bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi WHO kierowca kierowcy

Ponad rok po ataku na Ukrainę w organizacjach międzynarodowych wciąż zasiadają Rosjanie

Ponad rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę Rosjanie wciąż zasiadają w strukturach organizacji międzynarodowych. Należą do nich m.in. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS), czy Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA). Niepokój budzi też obecność Rosjan w Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO). Ukraina obawia się, że WMO przekazuje Rosji precyzyjne dane pogodowe, mogące ułatwiać planowanie ataków na ukraińskie pozycje.
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna na Ukrainie Ukraina WHO MKOl

Co z odpornością na warianty COVID-19? Omikron "szaleje" w Chinach, w USA wykryto podwariant XBB.1.5

Duża fala infekcji w zamieszkanych przez 1,4 mld ludzi Chinach wywołuje obawy o potencjalne mutacje koronawirusa. Tymczasem w USA na coraz większą skalę szerzy się nowy podwariant Omikrona XBB.1.5, uznawany za bardziej zaraźliwy, a według specjalisty z Uniwersytetu Minnesoty jest to "prawdopodobnie najgorszy podwariant, z jakim mierzy się teraz świat".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT WHO koronawirus wirus zdrowie COVID-19