X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wiadomości

ANALIZA Walka o inflację trwa. Banki centralne używają różnych narzędzi

Banki centralne zostały powołane w celu wspierania dobrobytu gospodarczego i społecznego. Częścią misji im powierzonej jest utrzymywanie cen na stabilnym poziomie - to znaczy niedopuszczanie do zbyt szybkiego ich wzrostu lub spadku. Banki centralne najczęściej przyjmują, że pożądana stopa inflacji powinna utrzymywać się na poziomie 2 procent rocznie. Sprawdzamy, jakie środki podejmują banki centralne na świecie i w Polsce w celu prowadzenia polityki pieniężnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wiadomości POLSKA

Jutro (13.05) oddanie do użytku kolejnego odcinka autostrady A1

Kolejne cztery kilometry nowej betonowej jezdni będą mieli od piątku do dyspozycji kierowcy przemierzający budowany odcinek autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Tym samym jazda po nowej jezdni w ramach budowy odcinka B autostrady będzie możliwa na łącznie siedmiu kilometrach" - poinformował rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców GDDKiA Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy motoryzacja wiadomości drogi regiony POLSKA

Jak się zachować, gdy zaobserwujemy u siebie objawy COVID-19? GIS wyjaśnia

Osoby mające objawy infekcji m.in: gorączkę, kaszel, duszności bądź te, które straciły węch lub smak, i podejrzewają u siebie zakażenie wirusem SARS-CoV-2, powinny pozostać w domu i umówić telefonicznie termin teleporady lub porady u lekarza Państwowej Opieki Zdrowotnej - podał w sobotę Główny Inspektor Sanitarny.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości POLSKA koronawirus wirus zdrowie COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo Poradnik - koronawirus

Ile Polska ma łóżek i respiratorów dla osób z COVID-19? Ministerstwo przekazało dane

- Obecnie mamy 14,7 tys. dostępnych łózek w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem i 1 115 respiratorów - powiedział w sobotę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak podkreślił, zarówno liczba łóżek, jak i respiratorów jest sukcesywnie zwiększana.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości POLSKA koronawirus wirus zdrowie COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo

Błażej Spychalski: mam nadzieję, że pogrzeb będzie cezurą

- Miejmy nadzieję, że to jest moment, który będzie cezurą jeżeli chodzi o życie publiczne w Polsce; że politycy, osoby publiczne i przedstawiciele mediów dojdą do wniosku, że jest granica, której przekroczyć nie można - mówił rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski odnosząc się do pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 
Zobacz więcej na temat:  Błażej Spychalski wiadomości mowa nienawiści KRRiT POLSKA