X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wieś

Konflikt między miastem a wsią w Chełmie [POSŁUCHAJ]

Władze Chełma zainicjowały procedurę przyłączenia do miasta kilku sołectw ościennej gminy. Celem jest pozyskanie nowych terenów inwestycyjnych koniecznych dla realizacji strategicznych planów rozwojowych. Na przejętych terenach ma powstać Euro-Park, który - wg zapowiedzi - ma zapewnić kilka tysięcy miejsc pracy oraz dać silny impuls rozwojowy dla całego regionu. 
Zobacz więcej na temat:  Chełm reportaż miasto prezydent wieś protest Trójka

Porozumienie ws. ochrony zabytków na obszarach wiejskich. Pierwszy do odnowy dwór w Szczukach

Resorty: kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz rolnictwa i rozwoju wsi będą współpracować przy ochronie zabytków na obszarach wiejskich. Porozumienie w tej sprawie podpisały władze Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Generalny Konserwator Zabytków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA zabytki wieś Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Odpowiedzi na felieton pt.: Skandal na Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu

W związku z poruszeniem, które wywołał felieton Andrzeja Bieńkowskiego dotyczący Ogólnopolskiego Festiwalu kapel i Śpiewaków Ludowych, publikujemy odpowiedzi Waldemara Majchera - prezesa Zarządu Głównego STL, organizatora Targów Sztuki Ludowej w Kazimierzu oraz Ryszarda Rabeszki i Grzegorza Gordata - twórców ludowych, reprezentujących STL.
Zobacz więcej na temat:  folklor folk kultura ludowa felieton wieś Andrzej Bieńkowski Kazimierz Dolny

"Dobry dzień dla polskiej wsi". Sławomir Skwarek o konwencji PiS poświęconej wsparciu dla rolników

- Na konwencji padło wiele korzystnych zapowiedzi dla polskiej wsi. Mnie, jako mieszkańca Lubelszczyzny, szczególnie cieszy, że dopłaty dla rolników będą kierowane do małych i średnich gospodarstw - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Skwarek, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład rolnictwo wieś Prawo i Sprawiedliwość Tadeusz Płużański Polskie Radio 24

Konwencja PiS w Przysusze. Przedstawiono nowe propozycje programowe dla polskiej wsi i rolników

Zakończyła się konwencja PiS poświęcona sprawom polskiej wsi i rolnictwa. Przedstawiony podczas niej program bazuje na Polskim Ładzie. Jednym z tematów, które były poruszane podczas wydarzenia, jest kwestia dopłat dla rolników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość rolnictwo wieś Polski Ład Radosław Fogiel Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Grzegorz Puda polityka

polski ład Walka z ASF, odszkodowania, sprzedaż bezpośrednia. Prezes PiS zapowiada ułatwienia dla rolników

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił podczas konwencji partii w Przysusze, że PiS dumnie reprezentuje polską wieś i dąży do zapewnienia jej godnego życia i rozwoju. Podczas konwencji zaprezentowano założenia Polskiego Ładu dla wsi i rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo rolnicy wieś Prawo i Sprawiedliwość polityka Jarosław Kaczyński Polski Ład