more_horiz
PR24 Portal
Section05

Wiesław Kukuła

WOT ma już 35 tys. żołnierzy. Gen. Kukuła: zakładamy, że w 2035 roku będzie ich 57 tys.

WOT jest niezwykłym rodzajem Sił Zbrojnych na wielu płaszczyznach. W Polskim Radiu 24 o jego cechach mówił dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. Wiesław Kukuła. Nasz gość zwrócił uwagę na szczególnie wysoki odsetek żołnierzy z wyższym wykształceniem, a także żołnierzy-kobiet. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie WOT Wojska Obrony Terytorialnej Wiesław Kukuła

Wojska Obrony Terytorialnej nadal podległe ministrowi MON

Sejm uchwalił reformę systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP. Zmiany w prawie, które uproszczą system kierowania Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej, ale także wyeliminują dotychczasowy dysfunkcjonalny system, zostały przyjęte w czwartek. Część zapisów dotyczy również funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojska Obrony Terytorialnej MON Ministerstwo Obrony Narodowej armia wojsko Wiesław Kukuła służby i bezpieczeństwo

"Do spuścizny AK nawiązują Wojska Obrony Terytorialne"

Gościem Cafe Armii był gen. Wiesław Kukuła. Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej w Polskim Radiu 24 mówił – w kontekście niedawnej, 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – o tym, w jaki sposób spuścizna Armii Krajowej jest obecna w dzisiejszym wojsku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Janusz Kukuła Wojska Obrony Terytorialnej wojsko Armia Krajowa Powstanie Warszawskie historia Polski II wojna światowa Wiesław Kukuła

Nowi generałowie w polskiej armii

Prezydent Andrzej Duda wręczy 15 oficerom nominacje na stopnie generalskie i admiralskie, w tym 13 na stopień generała brygady lub kontradmirała. Awans na pierwszy stopień generalski odbierze m.in. dowódca tworzonych obecnie Wojsk Obrony Terytorialnej płk Wiesław Kukuła. W Cafe Armii sprawę komentowali Juliusz Sabak z „Defence24” i Mariusz Cielma z „Polski Zbrojnej”.
Zobacz więcej na temat:  armia wojsko Andrzej Duda Wojska Obrony Terytorialnej Wiesław Kukuła Mariusz Cielma

Powstanie warszawskie – wczoraj i dziś

71 lat temu w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Jednak zaledwie co czwarty z nich liczyć mógł na to, że rozpocznie batalię z bronią w ręku. O największym zrywie w okupowanej Europie podczas II wojny światowej rozmawiali goście Cafe Armii płk Wiesław Kukuła i Urszula Katarzyńska.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Warszawa historia Polski II wojna światowa Wiesław Kukuła