X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wirus

TYLKO U NAS COVID-19 jako chiński projekt? Prof. Grochmalski: pandemia sztuką prowadzenia konfliktu za pomocą podstępu

- Dla Chin koronawirus jest spełnieniem marzeń o zwycięstwie zgodnym z ich strategią prowadzenia konfliktu - aby podstępem uzyskać przewagę nad przeciwnikiem, zanim on będzie zdolny do przystąpienia do zasadniczej konfrontacji - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Piotr Grochmalski, politolog z Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Azja Azja Wschodnia koronawirus wirus COVID-19 pandemia epidemia Xi Jinping infografika ŚWIAT

Protesty w dobie koronawirusa. Dr Sutkowski: w czasie pandemii tego typu zachowania są niebezpieczne

- Jeżeli na demonstracjach są śpiewy i okrzyki, to maska może chronić zaledwie przez pół godziny, staje się wilgotna, przedostaje się przez nią bioaerozol, staje się nieszczelna. Będzie to sprzyjało pandemii, którą staramy się przecież zminimalizować. Niewątpliwie mamy spór, rozumiem to, ale powinien przybrać inne formy. Nie apeluję przy tym o niewyrażanie swoich poglądów, ale o to, żebyśmy w okresie pandemii powstrzymali się od tego typu zachowań - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie wirus społeczeństwo pandemia epidemia COVID-19 POLSKA

"Nie pozwólmy, by pamięć o naszych bliźnich zaginęła". Apel Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce

Cmentarze to nasze dziedzictwo. Każdy z nas może przyczynić się do ocalenia od zapomnienia naszej historii, naszych korzeni - napisali przedstawiciele Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce w specjalnym apelu na 1 listopada. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 społeczeństwo bezpieczeństwo zdrowie Wszystkich Świętych POLSKA

"To może być bomba biologiczna". Wiceminister zdrowia apeluje o zaprzestanie protestów

- Jeżeli widzę osobę przy osobie, krzyczących ludzi, to jest to idealna sytuacja do tego, by doszło do zakażenia. Maseczka ogranicza ryzyko, ale nie chroni całkowicie. Proszę o powstrzymanie się od tego, rozumiem, że jest demokracja i możliwość wyrażania poglądów, ale to nie jest czas, abyśmy tak tłumnie gromadzili się na ulicach - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Błażej Prośniewski Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie pandemia epidemia wirus choroby zakaźne

Pandemia w Polsce. Prof. Religa: jeśli mamy symptomy przeziębienia, powinniśmy udać się na izolację

- W chwili obecnej najważniejsze jest utrzymanie dystansu społecznego. Najlepiej byłoby, gdyby wszystkie osoby mające symptomy przeziębienia, samodzielnie poddawałyby się izolacji i unikały kontaktów z innymi osobami. To przyczyniłoby się do znacznego ograniczenia rozpowszechniania się wirusa COVID-19 - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Religa (WUM).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia zdrowie wirus choroba społeczeństwo Polskie Radio 24 infografika