more_horiz
PR24 Portal
Section05
wirus

Delta czy omikron? Który wariant groźniejszy? Nowe wyniki badań naukowców

Prof. Ariel Kushmaro z Uniwersytetu Ben-Gurion oraz dr Karin Yaniv podejrzewają, że omikron, jak też ewentualne inne jego subwarianty, mogą wkrótce zaniknąć, a zastąpi go bardziej odporna delta, zdolna wywołać kolejną falę infekcji. Izraelscy specjaliści piszą o tym na łamach "Science of the Total Environmental".
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Izrael Europa badania ŚWIAT

Powikłania po COVID-19 a ryzyko cukrzycy. Najnowsze badania

- Opublikowano kolejną pracę, potwierdzająca wzrost zachorowalności na cukrzycę w ciągu 12 miesięcy po COVID-19 - informuje dr Paweł Grzesiowski. W nowych badaniach wykazano, że ryzyko cukrzycy po tej infekcji wzrasta o 40 proc. Jak podkreślono w innych badaniach, wirus SARS-CoV-2 poza płucami może atakować różne narządy, w tym także trzustkę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus wirus zdrowie COVID-19 USA cukrzyca choroba

Rząd znosi obostrzenia sanitarne!

Poniedziałek 28 marca to pierwszy od prawie dwóch lat dzień, w którym nie musimy nosić maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych (z wyjątkiem placówek leczniczych i aptek). Ponadto Ministerstwo Zdrowia ogłosiło koniec izolacji i kwarantanny z powodu COVID-19. – Zniesienie obostrzeń sanitarnych nie oznacza, że kończy się epidemia i nie ma COVID-19 – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka maseczki maseczka COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce obostrzenia Ministerstwo Zdrowia pandemia wirus Piotr Firan Joanna Stankiewicz Adam Niedzielski
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem