more_horiz
PR24 Portal
Section05

Władimir Putin

Czarnecki: Sikorski zapraszał Rosję do NATO, a na prorosyjskie wypowiedzi licytował się z Tuskiem

- Radosław Sikorski licytował się na bardzo miłe deklaracje wobec Rosji z samym Donaldem Tuskiem. Bo przecież Donald Tusk mówił w wywiadzie dla TVN24 o Putinie "nasz człowiek w Moskwie". Poza tym Sikorski mówił o wejściu Rosji do NATO - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Radosław Sikorski Donald Tusk Władimir Putin Rosja

Putin ogłasza aneksję ukraińskich terytoriów. Prof. Ryba: tzw. referendum wyjątkowo słabe propagandowo

- Nie wiem, czy jest ktoś w samej Rosji, kto wierzy, że to referendum miało wymiar realny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (KUL). Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku) i prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz aneksja Rosja Władimir Putin

Aneksja części ziem Ukrainy. Wiceszef MON: rosyjska armia sobie nie radzi, dlatego Putin fałszuje referenda

- To absolutnie nieakceptowalna decyzja Putina. Dziś, kiedy wojska Federacji Rosyjskiej nie najlepiej radzą sobie na froncie, zastosowano fortel polegający na sfałszowaniu referendów i wcieleniu 15 proc. terytorium Ukrainy do Federacji Rosyjskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Rosja wojna na Ukrainie Władimir Putin aneksja

Komandor Dura: działania Rosji świadczą o tym, że znaleźli się w klinczu

- Wszystkie reakcje Rosji pokazują - i to powinno nas uspokoić - że Moskwa znajduje się w bardzo dużym klinczu. Oni tak naprawdę w tej chwili szukają pretekstu do tego, aby nas jeszcze bardziej straszyć tym, co im pozostało, czyli bronią jądrową - powiedział w Polskim Radiu 24 kmdr Maksymilian Dura (Defence24.pl). 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 aneksja Władimir Putin

Anna Fotyga: Zachód nie może pójść na ustępstwa wobec Rosji

Była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga powiedziała, że Rosja to imperium, które poszerza swoje terytorium metodami zbrodniczymi. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości była jednym z uczestników debaty "Ludobójstwo putinowskiej Rosji" zorganizowanej podczas VIII Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Spale.
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna na Ukrainie Ukraina ŚWIAT Europa Władimir Putin wojna 2022 Anna Fotyga

Ukraina chce szybszej procedury wejścia do NATO. Ireneusz Raś: to odpowiedź na aneksję dokonaną przez Putina

- Jedyną drogą strony ukraińskiej jest pełna integracja ze światem Zachodu. Wiemy też, że oni chcą się znaleźć w Unii Europejskiej. Drugim krokiem jest NATO. Oni zrobili to jako odpowiedź na bezprawie, które Putin dzisiaj zafundował światu - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś. 
Zobacz więcej na temat:  Ireneusz Raś ŚWIAT Rosja Ukraina NATO Władimir Putin

Andrzej Kryj: teraz Putin będzie mówił, że Ukraina zaatakowała Rosję

- Teraz Putin, po ogłoszeniu, że te ziemie stanowią część Federacji Rosyjskiej, będzie mógł krzyczeć, że to Ukraina zaatakowała rosyjskie terytorium i jest zmuszony bronić swoich obywateli i swoich granic w każdy sposób, choćby taki jak użycie taktycznej broni jądrowej - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Kryj. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe Władimir Putin ŚWIAT

Kuczyński: Putin nie jest zwycięzcą, ale człowiekiem zdesperowanym, zagonionym do rogu

- Nie mam większych obaw związanych z wystąpieniem Putina. Oczywiście aneksja (...) została ogłoszona, natomiast tak naprawdę niewiele to zmienia na froncie wojny rosyjsko-ukraińskiej i nic nie zmienia w konfrontacji, relacjach Rosji z Zachodem - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński (WEI). 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Antoni Opaliński Władimir Putin

Łomanowski o aneksji części Ukrainy: Putin po raz kolejny pokazać Zachodowi, że nie ma zamiaru się cofać

- Władimir Putin urządził sobie święto aneksji na Kremlu, które ma po raz kolejny pokazać Zachodowi, że on nie ma zamiaru się cofać i trzeba z nim rozmawiać - zauważył na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Łomanowski z "Rzeczpospolitej". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe Ukraina Władimir Putin zbrodnie wojenne ludobójstwo