more_horiz
PR24 Portal
Section05

Władimir Putin

"RESET" "Oni wstydu nie mają". Internauci komentują uległość Tuska wobec Putina pokazaną w "Resecie"

"Wstyd, żeby nie powiedzieć ostrzej", "pozornie wolna Polska" - komentują internauci najnowszy odcinek serialu dokumentalnego "Reset", który przedstawia uległą politykę rządu PO-PSL wobec Rosji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz relacje polsko-rosyjskie Platforma Obywatelska PO PSL Donald Tusk Ahmed Zakajew kibice Radosław Sikorski Władimir Putin Siergiej Ławrow Rosja

"RESET" Rząd Tuska na życzenie Moskwy zatrzymał czeczeńskiego premiera. Nowe informacje w programie "Reset"

W serialu dokumentalnym "Reset" na antenie TVP Info przypomniano wizytę Ahmeda Zakajewa, premiera Czeczeńskiej Republiki Iczkerii, w Polsce. 17 września 2010 polityk został zatrzymany przez polskie służby. W "Resecie" ujawniono dyplomatyczną notatkę, z której jasno wynika, że te haniebne kroki podjęto na żądanie Rosji. Za takie kroki polskich władz w rozmowie telefonicznej z Radosławem Sikorskim podziękował szef rosyjskiego MSZ - Siergiej Ławrow.
Zobacz więcej na temat:  Reset Donald Tusk Władimir Putin Rosja Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka

Dziś nowy odcinek "Resetu". Autorzy ujawnią kulisy polityki Tuska względem Rosji

TVP Info i TVP1 wyemitują dziś o godz. 21.13 kolejny - 13 - odcinek "Resetu", pt. "Dajcie Człowieka". Autorzy serialu Michał Rachoń i dr hab. Sławomir Cenckiewicz odsłaniają kulisy polityki resetu względem Rosji, prowadzonej przez rząd PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz serial Platforma Obywatelska PO Donald Tusk relacje polsko-rosyjskie Władimir Putin Kreml Rosja

Rosja omija sankcje. Eksportuje ropę z użyciem europejskiego transportu, ma flotę tankowców-cieni

Pomimo sankcji i pułapów cenowych, nałożonych przez grupę największych gospodarek świata zachodniego (G7), Rosja w dalszym ciągu korzysta z transportu krajów Unii Europejskiej i G7, by eksportować ropę naftową - informuje agencja Bloomberga. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Władimir Putin wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej sankcje ropa naftowa serwis wschodni G7 GOSPODARKA

"Prywatni więźniowie Tuska". Prezes PiS chce ujawnienia dokumentów o rozmowie lidera PO z Putinem

Podczas konwencji PiS w Szczecinie prezes partii Jarosław Kaczyński stwierdził, że chciałby poznać treść dokumentów opisujących jedną z rozmów Donalda Tuska z Władimirem Putinem. - Po tej rozmowie nastąpiły aresztowania i ludzie bardzo długo siedzieli w więzieniu, nie wiadomo za co - przypomniał prezes Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Donald Tusk Władimir Putin polityka Rosja

Atak polityków KO na Michała Rachonia. CMWP SDP złożyło zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich złożyło zawiadomienie do prokuratury na polityków Koalicji Obywatelskiej. To reakcja na atak, którego dopuścili się oni wobec dziennikarza Michała Rachonia pod siedzibą TVP, kiedy ten próbował zadać Donaldowi Tuskowi niewygodne pytania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Jolanta Hajdasz SDP Donald Tusk Michał Kołodziejczak Andrzej Rozenek Hanna Gill-Piątek opozycja Władimir Putin Angela Merkel Platforma Obywatelska PO Reset

"Co piąty poległy rekrut nie przeżył nawet dwóch miesięcy". Mija rok od "częściowej mobilizacji" w Rosji

Z raportu przygotowanego przez niezależny rosyjski portal poświęconego tzw. częściowej mobilizacji w Rosji wynika, że co piąty zmobilizowany i poległy rekrut nie przeżył nawet dwóch miesięcy od dnia otrzymania wezwania na wojnę, a 7 proc. z nich zginęło w pierwszym miesiącu na froncie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2023 Władimir Putin

Premier Morawiecki: Rosja dla naszych poprzedników była normalnym krajem, nie zgadzamy się z tym

W rocznicę napaści Rosji na Polskę premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że alians niemiecko-rosyjski zawsze na przestrzeni historii był dla Polski śmiertelnym zagrożeniem. - Każdy, kto ten alians umacniał - a Donald Tusk wpisywał się i umacniał ten alians - działał wbrew polskiej racji stanu - oświadczył premier. - Tamten sojusz doprowadził do 17 września; ten sojusz niemiecko-rosyjski doprowadził do 24 lutego 2022 roku - dodawał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki 17 września 1939 Platforma Obywatelska Rosja Władimir Putin

Kim Dzong Un w Moskwie. Media: żadne porozumienie nie zostało podpisane

Przebywający w Rosji północnokoreański dyktator Kim Dzong Un spotkał się z ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Minister pokazał mu bombowce strategiczne i rakietę typu "Kindżał". Do spotkania doszło w miejscowości Kniewicze, 50 kilometrów od Władywostoku. Wizyta przywódcy Korei Północnej w Rosji miała być jedynie kurtuazją, a do podpisania porozumień nie doszło. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Korea Północna Kim Dzong Un Siergiej Szojgu Władimir Putin ŚWIAT USA Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie

"Le Figaro": rosyjska inwazja była możliwa, ponieważ nie udało się zrobić Norymbergi dla komunizmu

Rosyjska inwazja była możliwa, ponieważ nie udało nam się zorganizować procesów w Norymberdze dla sprawców zbrodni komunizmu – mówi w wywiadzie dla francuskiego dziennika "Le Figaro" historyk i były szef IPN Łukasz Kamiński, który wzywa do osądzenia Putina zaocznie i przeprowadzenia symbolicznego procesu nad komunizmem.
Zobacz więcej na temat:  Francja Rosja Ukraina Paryż Władimir Putin wojna na Ukrainie

Pobyt Kima w Rosji przedłużony. W planie wizyta w fabryce myśliwców i bazie Floty Oceanu Spokojnego

Przywódca Korei Północnej, który nieoczekiwanie przedłużył wizytę w Rosji, zwiedził fabrykę samolotów Suchoj, ma też zapoznać się z możliwościami militarnymi Floty Oceanu Spokojnego - donoszą zachodnie media. Oceniając spotkania Kima z Putinem, eksperci zwracają uwagę na przekaz o zacieśnieniu relacji Moskwy i Pjongjangu, choć zastrzegają, że nie wiadomo, czy rozmowy dadzą jakieś konkretne efekty.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Azja Wschodnia korea Korea Północna Rosja Kim Dzong Un Władimir Putin

"Bezkarność zbrodni sowieckich doprowadziła do zbrodni Putina". "Le Figaro" o działaniach Rosji

W piątek w dzienniku "Le Figaro" francuska publicystka Laure Mandeville napisała, że "w 1991 roku zarówno Rosja, jak i Zachód poniosły porażkę w obliczu konieczności rozliczenia się z sowieckim totalitaryzmem". "Pomimo wysiłków rosyjskiego dysydenta i działacza na rzecz praw człowieka Władimira Bukowskiego do »Norymbergi komunizmu« nie doszło, co otworzyło drogę do powtórzenia się zbrodni, najazdów i represji" - wskazała.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie ŚWIAT Francja Rosja Ukraina Paryż Władimir Putin