more_horiz
PR24 Portal
Section05

Władysław Kosiniak-Kamysz

"To całkowita bzdura, nie przemyślał, co pisze". Minister rolnictwa odpiera zarzuty szefa PSL

- Prawo i Sprawiedliwość widzi, z jakiego powodu jest kłopot zbożowy, czynności, jakie się wykonuje i pozostałe rzeczy, jakie udało się zrobić przez ten czas - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, który nie obawia się głosowania nad wotum nieufności. Jak przekonywał, zarzuty stawiane mu przez lidera PSL są cąłkowitą bzdurą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Kowalczyk Władysław Kosiniak-Kamysz polityka zjednoczona prawica PSL

TYLKO U NAS Koniec marzeń o wspólnej liście opozycji? Chce jej tylko Donald Tusk

Scenariusz jednej, wspólnej listy wyborczej opozycji wydaje się coraz mniej prawdopodobny. Świadczą o tym wypowiedzi polityków PSL i Lewicy oraz czyny przedstawicieli Polski 2050. Jedyną formacją, która wciąż ma nadzieję na start opozycji z jednej listy, jest PO. - Powinniśmy zrobić wszystko, żeby tak się stało - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł KO Katarzyna Lubnauer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Stronnictwo Ludowe koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Władysław Kosiniak-Kamysz opozycja Sejm polityka POLSKA

Tusk jak "hegemon"? Kosiniak-Kamysz: zachowanie szefa PO nie pomaga ws. jednej listy wyborczej

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził w Radiu ZET, że jedna lista opozycji to droga na skróty, która może okazać się drogą niepewnego sukcesu. W jego ocenie najlepsze są dwie listy. Przyznał też, że zachowanie szefa PO Donalda Tuska "jak hegemona" nie ułatwia rozmów na temat wspólnego startu w wyborach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Kosiniak-Kamysz PSL wybory parlamentarne opozycja Donald Tusk

ANALIZA Tusk i Pawlak uzależnili Polskę od rosyjskiego gazu. Przypominamy działania rządu PO-PSL

Baltic Pipe, czyli strategiczna inwestycja Polski stanowiąca silny fundament bezpieczeństwa energetycznego kraju, został sfinalizowany. Idea tego projektu powstała jednak już na początku lat 90. Jak zachował się rząd Tuska w tej sprawie? Jakie działania podjął ówczesny minister gospodarki Waldemar Pawlak? Przypominamy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Waldemar Pawlak Władysław Kosiniak-Kamysz Platforma Obywatelska PO Polskie Stronnictwo Ludowe PSL bezpieczeństwo energetyczne Rosja Baltic Pipe Baltic Pipe 2022 polityka POLSKA

TYLKO U NAS Wspólne listy opozycji coraz mniej realne? Ryszard Terlecki: powodem Donald Tusk

Niedawna deklaracja Donalda Tuska w sprawie aborcji sprawiła, że wizja startu opozycji z jednej listy wyborczej wydaje się coraz mniej prawdopodobna. Nie chce jej żaden z jej liderów poza szefem PO. - Nie odpowiada im sytuacja, że Tusk byłby rozstrzygającym głosem - mówi portalowi PolskieRadio24.pl szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Ryszard Terlecki opozycja Władysław Kosiniak-Kamysz Sejm listy TYLKO U NAS polityka POLSKA

Liderzy opozycji na Campus Polska Przyszłości. Kosiniak-Kamysz: będę opowiadał o planie PSL dla Polski

- Dla mnie to będzie już drugi pobyt na Campusie. Przyjmuję zaproszenia z różnych stron, ponieważ jestem politykiem dialogu - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, podczas Campusu Polska Przyszłości będzie opowiadał o programie PSL i planie dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Władysław Kosiniak-Kamysz wybory parlamentarne Odra

TYLKO U NAS Sejm przerwie wakacje, aby zająć się ustawą ws. odbiorców ciepła? Terlecki wskazuje możliwy termin

- Opozycja jak zwykle robi zamieszanie i próbuje pokazać, że coś robi. Ale spokojnie, mamy wszystko pod kontrolą - mówi portalowi PolskieRadio24.pl ważny polityk PiS w reakcji na apele, aby posłowie przerwali wakacje i zajęli się ustawą skierowaną do odbiorców ciepła.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Ryszard Terlecki Krzysztof Gawkowski PiS Władysław Kosiniak-Kamysz TYLKO U NAS

"Niczego w ramach KPO nie straciliśmy". Rzecznik rządu odpowiada opozycji

- Finansujemy inwestycje ze środków krajowych, ale później Unia Europejska zwróci nam te środki - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller komentując zarzuty opozycji w sprawie KPO. - Niczego nie straciliśmy - podkreślił, stwierdzając że zaliczka w wysokości 4,7 mld euro nie przepadła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowy Plan Odbudowy Władysław Kosiniak-Kamysz społeczeństwo Piotr Müller Polska w Unii Europejskiej infografika

Kosiniak-Kamysz o Solidarnej Polsce: wstrzymuje pójście do przodu

– Chciałbym, aby prezydent bardziej pilnował swojego projektu ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN; miał dobre intencje, wykonał dobry ruch, ale na końcu przyjmuje poprawki Solidarnej Polski, a nie PSL – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Władysław Kosiniak-Kamysz Beata Michniewicz Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Sąd Najwyższy Trójka Ukraina

Centrum dla Polski. Raś: partia dla tych, którzy mają serce bardziej po prawej stronie

- Tworzymy partię polityczną, która będzie mocno w centrum, ale będzie też budować program dla ludzi, którzy mają serce trochę bardziej po prawej stronie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia w audycji "W samo południe" Ireneusz Raś, współzałożyciel nowego ugrupowania "Centrum dla Polski".
Zobacz więcej na temat:  polityka Magdalena Ogórek PSL Ireneusz Raś Władysław Kosiniak-Kamysz

Opozycja podzielona ws. startu w wyborach. Telus: kłócą się o listy, a programowo nie mają nic do zaproponowania

Wraca temat wspólnych list opozycji w wyborach parlamentarnych. Lider PO Donald Tusk chciałby, aby wszystkie formacje wystartowały pod jednym szyldem. Pomysł ten nie podoba się jednak pozostałym partiom opozycyjnym. - Kłócą się o listy, a programowo jak zwykle nie mają nic do zaproponowania Polakom - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Robert Telus. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Włodzimierz Czarzasty Władysław Kosiniak-Kamysz lewica PSL Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

Kosiniak-Kamysz o zmianach w SN: nasze poprawki są daleko idące, ale w słusznym kierunku

– Jeżeli nasze poprawki zostaną przyjęte, na pewno zagłosujemy za projektem prezydenckim – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, o projekcie zmian w Sądzie Najwyższym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Władysław Kosiniak-Kamysz Beata Michniewicz Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Sąd Najwyższy Trójka Ukraina