more_horiz
PR24 Portal
Section05

Włodzimierz Karpiński

PR24 Jacek Ozdoba mówi o korupcji w warszawskim MPO. Przywołuje przykład Karpińskiego. "Doktryna Neumanna nie zadziałała"

- Odpady z Warszawy jeżdzą po całym kraju, instalacji brakuje, mamy do czynienia z tłem korupcyjnym, przestępczym - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba mówiąc o prokuratorskim śledztwie w sprawie gospodarki odpadami w stolicy. - Dowody są na tyle poważne, że "doktryna Neumanna" w ich wypadku nie zadziałała. To znaczy, że musi być naprawdę - jak to mówią niektórzy - grubo - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Ozdoba Warszawa śmieci gospodarka odpadami Włodzimierz Karpiński Platforma Obywatelska regiony mazowieckie Sławomir Neumann

Ujawniono zarobki aresztowanego sekretarza miasta Warszawa. Ponad pół miliona złotych za zeszły rok

 - Oskarżony o korupcję były sekretarz miasta Włodzimierz Karpiński zarobił w ubiegłym roku w ratuszu 340 tys. zł. Dodatkowo w radach nadzorczych w metrze oraz w Veolii zarobił 165 tys. zł – wynika z oświadczenia majątkowego opublikowanego w czwartek w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa Włodzimierz Karpiński Rząd Ewy Kopacz

PR24 Błażej Poboży: afera śmieciowa w Warszawie to afera Rafała Trzaskowskiego

- To, o czym pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie " to ustalenia dziennikarskie, które muszą zostać zweryfikowane, pewnie więc należy poczekać z osądami. Natomiast politycznie, ta sprawa już jest dla mnie oczywista - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA i radny Miasta Stołecznego Warszawy Błażej Poboży komentując sprawę afery śmieciowej w stołecznym ratuszu. - Mamy powtórkę z okresu prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Błażej Poboży MSWiA Magdalena Złotnicka Rafał Trzaskowski Warszawa regiony mazowieckie śmieci Włodzimierz Karpiński

Ratusz trzyma Karpińskiego na stanowiskach mimo ciążących na nim zarzutów. "Czekamy na jego ruch"

Włodzimierz Karpiński, sekretarz m.st. Warszawy, mimo aresztowania pod zarzutem korupcji, wciąż zasiada w radach nadzorczych dwóch spółek, które powiązane są ze stolicą. Władze Warszawy wciąż nie podjęły kroków względem polityka, a jedynie "czekają na jego rezygnację ze stanowiska" - wynika z informacji przekazanych przez Monikę Beuth, rzecznik ratusza. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa Włodzimierz Karpiński

Afera korupcyjna w warszawskim ratuszu. Porzucek: wielu polityków PO może być w to zamieszanych

- Wiemy, jakie są decyzje tzw. niezależnych sądów. Więc jeżeli w sprawie aresztu dla Włodzimierza Karpińskiego w kolejnej instancji sąd podtrzymuje oczekiwania prokuratury, (...) to znaczy, że te dowody są niezwykle mocne - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Włodzimierz Karpiński sąd prokuratura areszt korupcja

Sąd zatrzymał Karpińskiego w areszcie. Karnowski: to obciążenie dla Trzaskowskiego, ale też dla Tuska

- Wewnątrz PO funkcjonują tak naprawdę dwie partie - jest partia Trzaskowskiego i jest partia Tuska. Współpraca z jedną z tych sił powoduje, że jest się u tej drugiej na cenzurowanym, czy na czarnej liście. (...) Tutaj mówimy o obciążeniu zarówno Tuska, jak i Trzaskowskiego, dlatego że Karpiński był ministrem skarbu - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski z "Sieci", komentując podtrzymanie przez sąd decyzji o areszcie dla Włodzimierza Karpińskiego, sekretarza Warszawy, który jest oskarżony w aferze korupcyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek Jacek Karnowski Bronisław Wildstein Włodzimierz Karpiński korupcja areszt prokuratura sąd

Rzecznik rządu: postawa Trzaskowskiego ws. Karpińskiego jest zaskakująca

Rzecznik rządu Piotr Müller nazwał "zaskakującą" postawę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego wobec aresztowanego Włodzimierza Karpińskiego. - Słyszymy, że prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski ciągle ma zaufanie do Włodzimierza Karpińskiego, który jest w areszcie i najprawdopodobniej będzie miał postawione poważne zarzuty - zauważył. Zdaniem Müllera stoi to w kontrze do tego, co PO deklaruje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa Rafał Trzaskowski Włodzimierz Karpiński Piotr Müller

Sprawa Karpińskiego. Otrzymuje blisko 10 tys. zł wynagrodzenia mimo pobytu w areszcie

Stołeczny ratusz poinformował o wynagrodzeniu, jakie otrzymuje aresztowany sekretarz Warszawy. Prezes miejskiej spółki MPO i były minister skarbu w rządzie PO Włodzimierz Karpiński, który w związku z aresztowaniem został zawieszony w miejskich funkcjach, nadal pobiera niemal 10 tys. zł wynagrodzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa korupcja Włodzimierz Karpiński pieniądze areszt

Afera korupcyjna w warszawskim ratuszu. Poseł PSL: sprawę trzeba wyjaśnić, winnych ukarać

- Dla mnie ważne jest, żeby jak najszybciej to wyjaśnić, sprawę wyczyścić, winnych ukarać, niewinnych nie karać, tylko jeszcze przeprosić. (...) Jestem wyznawcą twardego prawa. Jeżeli jesteś winny, ponosisz konsekwencje i karę - mówił w Polskim Radiu 24, komentując zarzuty dotyczące afery korupcyjnej w warszawskim ratuszu, gdzie o przyjęcie łapówek oskarżeni są dwaj byli ministrowie w rządzie PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PSL Mieczysław Kasprzak Adrian Klarenbach Warszawa korupcja Włodzimierz Karpiński POLSKA polityka

PR24 Dziś nadzwyczajna sesja Rady Warszawy. Poboży: mamy do czynienia z aferą Trzaskowskiego

- Afera reprywatyzacyjna była aferą Hanny Gronkiewicz-Waltz. Afera śmieciowa jest aferą Rafała Trzaskowskiego - mówił w Polskim Radiu 24 radny PiS i wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Na wniosek radnych PiS w piątek wieczorem odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy w związku z zatrzymaniem przez CBA sekretarza miasta, byłego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Włodzimierz Karpiński Rafał Trzaskowski POLSKA polityka