more_horiz
PR24 Portal
Section05

woda

ART. SPONSOROWANY Relacja z Kongresu 3W: Trzy zasoby - lepsza przyszłość

W dniach 27-28 listopada br. w Warszawie odbył się Kongres 3W – największe w Polsce i tej części Europy spotkanie ekspertów, którzy zajmują się technologiami z obszaru wody, wodoru i węgla pierwiastkowego. Trzecia edycja Kongresu zgromadziła 1500 osób, ponad 150 prelegentów z Polski i ze świata, ok. 130 akredytowanych dziennikarzy, którzy przez dwa dni, w pięciu salach, przez 14 godzin dyskutowali o tych trzech zasobach kluczowych dla budowania zrównoważonej przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA woda wodór węgiel BGK technologie

Rząd Tuska zlikwiduje Wody Polskie? Czekają nas podwyżki opłat

Jak dowiedział się portal money.pl, koalicja partii opozycyjnych na poważnie bierze pod uwagę likwidację Wód Polskich po dojściu do władzy. Jak czytamy, trwają m.in. rozmowy o tym, kto powinien regulować ceny wody w Polsce. O podwyżki, od lat blokowane przez Wody Polskie, wnioskują samorządy, które wkrótce mogą uzyskać możliwość podejmowania decyzji w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA woda opłacanie rachunków

"Idea 3W" to szansa dla polskich firm. Prezes BGK: konieczna jest współpraca nauki, biznesu, administracji i finansów

Sektor 3W: woda, wodór, węgiel to najszybciej rozwijający się sektor w gospodarce. Jego wartość wynosi w Polsce blisko 4,9 mld dolarów (ponad 19 mld zł). "Inwestycje w kluczowe dla życia na Ziemi zasoby oznaczają także ogromny skok technologiczny i zdobywanie przewagi konkurencyjnej polskich firm" - przekonuje prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka woda wodór węgiel BGK

Fundusze Europejskie. Woda do spożycia

Bez wody nie ma życia, dlatego tak ważne jest dbanie o jej zasoby. W ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat, Środowisko ogłoszono nabór dla podmiotów, które są odpowiedzialne za wykonywanie zadań związanych z zaopatrzeniem mieszkańców w wodę do spożycia. Na czym on polega?
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie dotacje unijne woda Karolina Rożej Klaudia Wasiek Piotr Otrębski Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Aleksander Brzózka Ministerstwo Klimatu i Środowiska

ART. SPONSOROWANY Rozwój samorządów z myślą o przyszłości: jak w praktyce wykorzystać koncepcje Idei 3W w samorządach?

Dobrobyt członków społeczności jest ważnym aspektem budowania zaufania społecznego dla samorządów, które są otwarte na ich potrzeby. Decyzje, które podejmują władze lokalne bezpośrednio przekładają się na jakość życia mieszkańców. Ważną częścią tego procesu są projekty zrównoważonego rozwoju, które integrują społeczności, skupiają ich uwagę na wspólnym celu, budują lokalną tożsamość i przywiązanie do miejsca. Ich realizacja może jednak okazać się nie lada wyzwaniem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK samorząd woda wodór węgiel innowacyjna gospodarka

Zwiększa się retencja wody w lasach. Lasy Państwowe: to zabezpieczenie przed powodziami i suszami

O ok. 2,5 mln m3 wzrosły możliwości retencji wody w Lasach Państwowych dzięki realizowanym w ostatnich latach dwóm projektom, współfinansowanym z unijnych środków. W przedsięwzięciach uczestniczyło 160 nadleśnictw, które budowały i modernizowały małe zbiorniki i przywracały ciągłość cieków wodnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia ochrona środowiska Lasy Państwowe woda

Ultranowoczesne podwodne drony: wynalazek studenta zwiększy ich zasięg i możliwości

Sabuvis II to projekt ultranowoczesnego drona podwodnego, nad którym od kilku lat naukowcy i studenci Politechniki Krakowskiej pracują wspólnie z kilkoma partnerami, także z zagranicy. I odnoszą w tej dziedzinie coraz większe sukcesy: są zgłaszane kolejne patenty, a projektem interesuje się nie tylko polskie wojsko.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA technika wojsko broń dron woda atak Piotr Firan Politechnika Krakowska wynalazek Akademia Marynarki Wojennej Trójka podwodny świat