more_horiz
PR24 Portal
Section05

wodór

KGHM i Grupa Azoty chcą wykorzystywać transport wodny. Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

KGHM Polska Miedź, KGHM Metraco oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w programie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy. Chodzi o budowę centrum logistyczno-dystrybucyjnego wraz z terminalem przeładunkowym wykorzystującym transport wodny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma KGHM Polska Miedź Grupa Azoty Odra transport wodór logistyka infrastruktura

ART. PARTNERSKI GAZ-SYSTEM na Forum Ekonomicznym. "Sukces Polski to niezależność gazowa i rozwój infrastruktury"

Suwerenność energetyczna i zerwanie zależności gazowej od Rosji sukcesem Polaków i podstawą rozwoju gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej, to główne wnioski płynące z panelu zorganizowanego przez GAZ-SYSTEM w ramach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny LNG bezpieczeństwo energetyczne wojna na Ukrainie ropa naftowa wodór

Forum Wizja Rozwoju. Eksperci: jesteśmy niezależni energetycznie, ale musimy myśleć w perspektywie kolejnej dekady

Dzięki przemyślanym inwestycjom i działaniom systemowym w zbliżającym się sezonie grzewczym unikniemy sytuacji z zeszłego roku, gdy zastanawiano się, czy uda się sprowadzić odpowiednią ilość gazu, węgla i ropy - wskazywali uczestnicy dyskusji "Bezpieczeństwo energetyczne Polski: dziś i jutro", która odbyła się w ramach Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka bezpieczeństwo energetyczne zielona energia wodór gaz ziemny

Energa z Grupy Orlen. W Elblągu działa instalacja produkcji wodoru współpracująca z elektrociepłownią

W Elblągu działa pierwsza na świecie dwukierunkowa instalacja produkcji wodoru w oparciu o ogniwa stałotlenkowe, współpracująca z blokiem biomasowym BB20 elektrociepłowni. Rozwiązanie oparte jest na polskich patentach, technologii i know-how - poinformowała Energa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wodór PKN Orlen Daniel Obajtek paliwa alternatywne POLSKA inwestycje Energa bezpieczeństwo energetyczne