more_horiz
PR24 Portal
Section05

Wojsko Polskie

TYLKO U NAS Koreańska broń dla polskiego wojska. Jarosław Kaczyński: pośpiech w zbrojeniach jest konieczny

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska jest w sytuacji, w której pośpiech w zbrojeniach jest konieczny. Jak wyjaśnił, największych zakupów dokonano niedawno w Korei Południowej, ponieważ państwo to jest dla naszego kraju dobrym partnerem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Wojsko Polskie broń służby i bezpieczeństwo

Ekspert o nowym systemie przeciwlotniczym "mała Narew": można go porównać do zakupu samolotu F-16

Pierwszy nowoczesny systemu obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu w ramach projektu "mała Narew" jest już w polskim wojsku. Nowoczesne uzbrojenie trafiło na wyposażenie formowanego w Zamościu 18. pułku przeciwlotniczego wchodzącego w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej, która operuje na wschodzie naszego kraju.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo POLSKA Wojsko Polskie służba bezpieczeństwa

Debata dowódców sił USA i Polski podczas Warsaw Security Forum. "Należy mówić o wschodnim froncie"

- NATO musi wysłać Rosji jasny komunikat, że dość znaczy dość. Obecnie należy mówić nie o wschodniej flance NATO, a o wschodnim froncie, którego Polska jest środkiem ciężkości - powiedział we wtorek szef Sztabu Generalnego gen. Rajmund Andrzejczak podczas Warsaw Security Forum.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Ukraina wojna na Ukrainie POLSKA Stany Zjednoczone siły zbrojne Wojsko Polskie

Szef MON zapowiada dodatek służbowy dla żołnierzy w niektórych jednostkach lądowych. Znamy szczegóły

Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że niektórzy żołnierze otrzymają dodatek finansowy wynoszący 450 złotych. We wpisie zamieszczonym na Twitterze szef resortu obrony napisał, że trwają prace nad stosownym dokumentem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie żołnierze służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej

"Szał zakupowy", "chore decyzje" - tak opozycja mówi o zbrojeniu polskiej armii. Chce zerwać umowy

Zakup himarsów "doprowadzi do nieszczęścia", Polska nie potrzebuje tylu haubic, a zerwanie umów na zakup broni to "krok, który będzie wymagał odwagi" - między innymi takie wypowiedzi padły podczas debaty nt. bezpieczeństwa, zorganizowanej przez opozycję. Zgodzono się, że wraz z przejęciem władzy należy przerwać intensywne zbrojenia, zainicjowane przez Zjednoczoną Prawicę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka bezpieczeństwo Wojsko Polskie broń opozycja

Obowiązkowe szkolenia wojskowe? Poseł PiS: musimy dbać o bezpieczeństwo kraju

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości zmienia sytuację po wielu latach zaniechania w sferze bezpieczeństwa naszego kraju przez poprzedników, chociażby takich jak likwidacja jednostek wojskowych, przesuwanie sił ze wschodniej ku zachodniej granicy - mówiła w Polskim Radiu 24 Lidia Burzyńska (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wziął udział również Marek Dyduch (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron wojsko Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo POLSKA szkolenie

Uroczysta przysięga elewów uczelni wojskowych. Szef MON: silna armia to inwestycja w bezpieczeństwo

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w zorganizowanej na terenie Wojskowej Akademii Technicznej przysiędze wojskowej ponad półtora tysiąca podchorążych. Jak podkreślił, państwo polskie stworzyło warunki do kształcenia żołnierzy i rozwoju Wojska Polskiego. Dodał, że silna armia to inwestycja w bezpieczeństwo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej żołnierze Wojsko Polskie

Apache, Abrams i F-35 dla polskiej armii. Ekspert: puzzle, które złożą się na obraz pola walki

- Samoloty F-35, śmigłowce Apache w najnowszej wersji i czołgi Abrams są spięte niewidzialną, elektroniczną nicią w jeden precyzyjny system. Czegoś takiego u nas jeszcze nie było. Całość jest zintegrowana z systemem naszych sojuszników, działają jak całość - mówił w Polskim Radiu 24 blogger znany pod pseudonimem "Wczoraj żołnierz dziś tata".
Zobacz więcej na temat:  Abrams F-35 Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej

Święto Wojsk Obrony Terytorialnej. Kpt. Witold Sura: czujemy się potrzebni w armii

- Nasi przełożeni stawiają przed nami dużo zadań. To dobrze, bo czujemy się potrzebni w armii. Dzień świętowania jest dla nas bardzo ważny, to czas podsumowań. Możemy razem wspólnie usiąść, zastanowić się: skąd startowaliśmy, gdzie już jesteśmy i co jeszcze przed nami - powiedział w Polskim Radiu 24 kpt. Witold Sura, rzecznik dowództwa WOT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej

W październiku pierwsze Bayraktary mają trafić na wyposażenie polskiej armii

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz zapowiedział w piątek, że już w październiku tureckie drony Bayraktar trafią na wyposażenie polskiej armii. Według niego, w IV kwartale tego roku będą już zestawy Patrtiot, a na przełomie 2022/2023 pierwsze czołgi K2 Black Panther z Korei Płd.
Zobacz więcej na temat:  Bayraktar Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojna na Ukrainie Wojsko Polskie

Opozycja o zakupach dla wojska: chaos, megalomania, potrzebny audyt. Horała: to oni zwijali polską armię

- Ci ludzie już kiedyś zarządzali polską armią, zwijali ją - mówił w piątkowym programie #Jedziemy w TVP Info, Marcin Horała. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej w ten sposób odniósł się do słów m.in. europosła SLD Janusz Zemke, który ostatnie zakupy sprzętu w polskiej armii w związku z wojną na Ukrainie nazwał "megalomanią".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA armia Wojsko Polskie Szymon Hołownia Mirosław Różański Janusz Zemke Bronisław Komorowski inwestycje Marcin Horała służby i bezpieczeństwo wojsko opozycja

Debata opozycji o dozbrajaniu armii. Prof. Reginia-Zacharski: ten temat był pretekstem, cel dyskusji był polityczny

- Przecież nie jest tak, że robimy takie zakupy po to, żeby zacząć strzelać. Budujemy natomiast własną potęgę odstraszania, żeby nie doszło do wojny. W związku z czym nie podejmuję się tutaj analizy merytorycznej, dlatego że cel dyskusji polityków opozycji był polityczny, pretekstowo związany z zagadnieniami bezpieczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. 
Zobacz więcej na temat:  opozycja broń Wojsko Polskie POLSKA służby i bezpieczeństwo