more_horiz
PR24 Portal
Section05

Wojsko Polskie

PR24 "Dzięki nim możemy żyć bezpiecznie". Gen. Wroński o akcji "Murem za polskim mundurem"

- Na całym świecie, kiedy weterani działań wojennych czy żołnierze, który pełnią służbę w różnych krajach świata, widzimy ogromy szacunek dla munduru, to oni bronią wolności, dbają o bezpieczeństwo, są pierwsi, gdy pojawiają się trudne sytuacje (…) jesteśmy im winni szacunek, za to, że możemy żyć spokojnie - mówił gość Polskiego Radia 24 gen. Dariusz Wroński, organizator akcji #Muremzapolskimmundurem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko służby i bezpieczeństwo Magdalena Złotnicka straż graniczna

Historyczne wydarzenie w Warszawie. Po raz pierwszy aż 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową

Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że "w sobotę w Warszawie 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową, a to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna. To historyczne wydarzenie, nigdy w historii WP tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi".
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Wojskowa Akademia Techniczna żołnierze Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo POLSKA służby i bezpieczeństwo

PR24 Święto Wojsk Obrony Terytorialnej. Gen. Maciej Klisz: pokazujemy siłę WOT

Dziś w Rzeszowie prezydent RP Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wezmą udział w święcie Wojsk Obrony Terytorialnej. W tym roku przypada 6-lecie istnienia tej formacji. O zadaniach stojących przed żołnierzami WOT mówił w Polskim Radiu 24 gen. Maciej Klisz, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko Wojska Obrony Terytorialnej służby i bezpieczeństwo

Myśliwce i transportowce lądują na publicznej drodze. Route 604 pod okiem ministra Błaszczaka

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedzi w piątek żołnierzy uczestniczących w ostatnim dniu ćwiczeń Route 604, odbywających się na odcinku drogi wojewódzkiej w woj. warmińsko-mazurskim. Ten odcinek drogi to tzw. DOL - Drogowy Odcinek Lotniskowy, mogący, w razie potrzeby, służyć za prowizoryczne lotnisko dla samolotów wojskowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie lotnictwo wojsko

Premier Morawiecki o "linii zdrady Tuska": należy bronić terytorium całego kraju

- Rząd wychodzi z założenia, iż należy bronić terytorium całego kraju, a nie - jak chciała opozycja - jedynie na linii Wisły - powiedział premier Mateusz Morawiecki. W trakcie transmisji w mediach społecznościowych podkreślił, że rząd dokonuje bezprecedensowych zakupów zbrojeniowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Wojsko Polskie granica wojsko służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo Muzeum Historii Polski

PR24 Doktryna obronna PO. Gen. Polko: ówczesny szef MON nawet się nie zająknął, że chcą oddać połowę Polski

- Politycy mają tendencję do tego, żeby chować to, co dla nich niewygodne. Bo pewnie gdyby ta doktryna gwarantowała bezpieczeństwo Polski, Bogdan Klich powiedziałby o niej w wywiadach dla mediów. Ale ani trochę się nie zająknął, że oddajemy połowę Polski. A co jest jeszcze gorsze: po prostu zaczął zwijać armię - podkreślił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były dowódca GROM.
Zobacz więcej na temat:  Roman Polko Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo POLSKA Bogdan Klich Platforma Obywatelska Wojsko Polskie

Szef MON zapewnia: dopóki rządzi PiS, linia obrony jest i będzie na Bugu, a nie na Wiśle

- Walka o każdy centymetr Polski, najsilniejsze wojska lądowe w Europie i co najmniej 300 tysięcy żołnierzy. Taki jest plan PiS. Z kolei doktryna Tuska zakłada: oddanie bez walki połowy Polski, likwidację jednostek wojskowych i ukrywanie przed Polakami planów, które zakładały niemal kompletny brak obrony naszego terytorium na wschód od Wisły - wybór należy do Was - napisał na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak wojsko Wojsko Polskie polityka

Szkodliwa polityka Tuska podziału kraju na Polskę A i B. Rusza akcja informacyjna PiS

- W środę odbędą się konferencje pokazujące szkodliwą politykę Donalda Tuska podziału kraju na Polskę A i B. Zaplanowaliśmy też akcję informacyjną z mobilnymi billboardami w powiatach na wschodzie kraju, które de facto zostały spisane na straty przez rząd PO-PSL- przekazał rzecznik PiS Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce kampania wyborcza Donald Tusk Platforma Obywatelska Rafał Bochenek Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie

Umowa offsetowa podpisana. Kluczowe części śmigłowców Apache będą serwisowane w polskich zakładach

Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał pierwszą z umów przed zakupem śmigłowców uderzeniowych Apache dla polskiej armii. Chodzi o umowę offestową przewidującą serwisowanie m.in. radarów i systemów naprowadzania. Przedmiotem kolejnych umów ma być m.in. możliwość serwisowania silników do Apache w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie broń Apache serwis