X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wojsko

"Grot jest niebezpieczny, ale dla żołnierzy przeciwnika". Rzecznik WOT dementuje informacje Onetu

- Karabinek Grot to doskonała broń, która może i jest wykorzystywana na szeroką skalę w naszych siłach zbrojnych. Pierwszy raz od dziesięcioleci mamy szansę na polską konstrukcję modułową, ergonomiczną, intuicyjną, wygodną i celną. Konsekwentnie rozwijamy ten produkt z fabryką "Łucznik" - mówił na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik WOT płk Marek Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  wojsko Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej onet POLSKA

"Weryfikacja następuje podczas użytkowania". MON odpowiada na zarzuty Onetu

Grot był testowany przez producenta i przyszłego użytkownika przed wejściem do masowej produkcji i przeszedł wszystkie niezbędne badania kwalifikacyjne pod nadzorem specjalnej komisji - zapewnił resort obrony w odpowiedzi na tekst Onetu. "W przypadku karabinka Grot, jak i każdej innej broni (...) ostateczna weryfikacja następuje podczas użytkowania przez żołnierzy w ramach szkolenia oraz w realnych warunkach wykonywania zadań" - pisze resort obrony. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie MON wojsko broń Wojska Obrony Terytorialnej służby i bezpieczeństwo

Zbigniew Rau: wizyta Josepa Borrella w Rosji powinna odbyć się później, po podróży do Kijowa

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau potwierdził, że nie popierał wizyty w Rosji w przyszłym tygodniu szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella. Ta sprawa była jednym z tematów spotkania w Brukseli ministrów spraw zagranicznych 27 krajów. Jak mówił, powinny ją poprzedzić rozmowy z sekretarzem stanu nowej administracji USA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Stany Zjednoczone wojsko Andrzej Duda Zbigniew Rau Unia Europejska

Andrzej Duda w "FT": po uwięzieniu Nawalnego UE powinna zaostrzyć sankcje wobec Rosji, nałożyć je na Gazprom

Prezydent RP Andrzej Duda w opublikowanej w niedzielę rozmowie z dziennikiem "Financial Times" wezwał Unię Europejską do zaostrzenia sankcji wobec Rosji w związku z aresztowaniem i uwięzieniem rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. W wywiadzie zamieszczonym w serwisie internetowym "Financial Times" polityk proponuje m.in., by nowe restrykcje wymierzyć w państwowego giganta - Gazprom.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Kreml protest Aleksiej Nawalny opozycja demokratyczna Stany Zjednoczone wojsko Andrzej Duda

"Pomysł na zagospodarowanie potencjału studentów". Ppor. Damian Duda o Legii Akademickiej

- Legia Akademicka jest pomysłem nie nowym, ale pomysłem bardzo sprawdzonym. Chodzi o zagospodarowanie potencjału studentów. Studenci, kształcąc się na swoich kierunkach, to bardzo często menadżerowie, specjaliści w bardzo wąskich działkach, których armia też potrzebuje - mówił w Polskim Radiu 24 ppor. Damian Duda, koordynator Legii Akademickiej na UMCS w Lublinie. Gościem PR24 była także studentka ASzWoj Iga Wilczyńska, uczestniczka programu Legia Akademicka.
Zobacz więcej na temat:  wojsko Wojsko Polskie armia Polskie Radio 24 szkolnictwo wyższe Akademia Sztuki Wojennej

"Paru monopolistów rozdaje karty". Prof. Kucharczyk o korporacjach internetowych

- Na naszych oczach falsyfikuje się przekonanie, że internet, to sfera, oaza wolnego słowa. Okazuje się, że to jest sfera opanowana przez paru monopolistów (...) i oni tak naprawdę rozdają karty, i są dysponentami wolności. To kolejne potwierdzenie diagnozy świętego Jana Pawła II o tym, że "grozi nam zakamuflowany totalitaryzm w demokracji bez wartości" - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk, odnosząc się do sposobu działania wielkich korporacji internetowych, takich jak Google, Facebook czy Twitter.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli ŚWIAT Ameryka USA Pentagon LGBT wojsko

Polityka międzynarodowa USA. Szczęsnowicz: Biden będzie groził palcem takim państwom jak Polska i Węgry

- Na pewno będzie zwracał uwagę na grożenie palcem takim krajom jak Polska i Węgry, które mają inną wizję przyszłości Unii i wyznają inne wartości. Może to być cena, którą będzie płacił za unormowanie stosunków z Francją i Niemcami - powiedział o spodziewanej polityce międzynarodowej Joe Bidena Igor Szczęsnowicz, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem "Debaty dnia" był również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA Joe Biden wojsko armia polityka zagraniczna USA Donald Trump Unia Europejska Niemcy Francja ŚWIAT Ameryka Polskie Radio 24

Sprawa sędziego Iwulskiego. Mateusz Kosiński: nie można twierdzić, że i kat, i ofiara byli bohaterami

- Tutaj rodzi się paradoks, na jakich standardach chcemy budować dzisiejsze państwo, skoro ludzie, którzy wtedy nosili ulotki, dzisiaj są uznawani za bohaterów, a z drugiej strony osoby, które je karały, są uznawane za pozostające wiernymi standardom niezawisłości i niezależności. Nie można twierdzić, że i kat, i ofiara byli bohaterami, bo coś tutaj się nie zgadza - powiedział o sprawie sędziego Iwulskiego Mateusz Kosiński, dziennikarz "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy sądownictwo stan wojenny PRL wojsko opozycja demokratyczna Solidarność immunitet POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

WBH odtajniło dokumenty wojskowe i polityczne z PRL. Szef MON: rzucają nowe światło na dzieje Polski

- Wojskowe Biuro Historyczne odtajniło dokumenty rzucające nowe światło na dzieje Polski - podkreślił w piątek w Warszawie szef MON Mariusz Błaszczak, podczas prezentacji przez WBH dokumentów wojskowych i politycznych, m.in. pierwszego Planu Operacyjnego LWP z 1964 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski PRL wojsko armia MON Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak

"Większość działań udało się zrealizować". Płk Głuszczak podsumował 2020 rok w Centrum Weterana

- Tak naprawdę przedsięwzięcia, które Centrum Weterana realizowało czy realizuje, można w większości robić bez względu na to, jaka jest sytuacja. Zwłaszcza kontakty z weteranami (...) - tym zakresie dużo się nie zmieniło - mówił w Polskim Radiu 24 płk Szczepan Głuszczak podsumowując rok 2020 w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia wojsko służby i bezpieczeństwo pandemia