more_horiz
PR24 Portal
Section05

wojsko

Szokujące informacje ukraińskiej armii. Rosjanie próbowali zniszczyć też inne tamy na Dnieprze

Dowódca Zjednoczonych Sił ukraińskiej armii generał Serhij Najew ujawnił, że "zniszczona zapora hydroelektrowni w Nowej Kachowce nie jest jedynym takim obiektem na Dnieprze, który próbowali uszkodzić Rosjanie. Wróg planował podobne działania również na innych tamach, lecz powstrzymaliśmy jego zamiary".
Zobacz więcej na temat:  wojna 2023 wojna na Ukrainie Ukraina Rosja wojsko ŚWIAT Europa

Polska rozwija współpracę z koreańskim przemysłem zbrojeniowym. Minister Błaszczak złożył jasne deklaracje na przyszłość

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział w Seulu dalsze rozwijanie współpracy z południowokoreańskim przemysłem zbrojeniowym. Szef MON, który jest od poniedziałku w Korei Południowej, spotkał się m.in. z kierownictwem koncernu Hanwha, który produkuje i dostarcza naszemu wojsku armatohaubice K9 Thunder.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo ŚWIAT wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej Korea Południowa Mariusz Błaszczak

"Jesteśmy dumni z tego, że Korea postanowiła zainwestować w Polsce". Mariusz Błaszczak z wizytą w Seulu

- Jesteśmy dumni z tego, że Korea postanowiła zainwestować w Polsce, że polski przemysł zbrojeniowy będzie współprodukował, potem za jakiś czas produkował sprzęt koreański - mówił w TVP Info wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, który od poniedziałku przebywa z wizytą w Korei Południowej.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Azja Korea Południowa wojsko

Dramat w Nowej Kachowce. Elżbieta Witek: wolny świat musi potępić ten akt barbarzyństwa i wspierać Ukrainę

"Wysadzenie przez Rosjan tamy w Nowej Kachowce to straszna tragedia i kolejny przykład, że okupant nie cofa się przed niczym, niszcząc infrastrukturę i prowadząc do katastrofy humanitarnej. Wolny świat musi potępić ten akt barbarzyństwa i wspierać Ukrainę" - oświadczyła we wtorek marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Ukraina wojna na Ukrainie ŚWIAT wojsko Rosja Elżbieta Witek

Kolejne ataki rakietowe na Kijów. Nad miastem działa obrona powietrzna

Ostatniej nocy Rosjanie zaatakowali Ukrainę pociskami wystrzeliwanymi z rejonu Morza Kaspijskiego przez bombowce strategiczne Tu-95MS i UAV - informuje agencja Ukrinform, powołując się na wojskową administrację Kijowa. Świadkowie, na których powołał się Reuter, mówili, że słyszeli serie wybuchów w rejonie Kijowa, ale nie w samym mieście. 
Zobacz więcej na temat:  wojna 2023 wojna na Ukrainie Kijów wojsko ŚWIAT Europa