more_horiz
PR24 Portal
Section05
wojsko

NA ŻYWO Kolejny ostrzał obwodu donieckiego, Rosjanie użyli amunicji kasetowej [RELACJA]

W wyniku rosyjskich ostrzałów 12 miejscowości w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy w ciągu ostatniej doby zniszczonych zostało 58 cywilnych obiektów; są zabici i ranni – podała w niedzielę agencja Ukrinform, cytując ukraińską policję. Na bieżąco śledzimy aktualne wydarzenia na Ukrainie oraz reakcje świata.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni wojsko bezpieczeństwo RELACJA ŚWIAT Europa

"Coraz więcej żołnierzy odmawia wyjazdu na front". Niezależny analityk o kłopotach Rosji

Rosja w wojnie z Ukrainą nie zrealizowała żadnego z postawionych zadań - ocenia sytuację na froncie rosyjski analityk niezależny Rusłan Lewijew. Według założyciela specjalistycznego portalu wojskowego Conflict Intelligence Team, rosyjska armia ma kłopoty z dowodzeniem, łącznością i zaopatrzeniem.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie wojsko serwis wschodni Ukraina Rosja ŚWIAT Europa

Gen. Roman Polko o dobrowolnej służbie wojskowej: atrakcyjna oferta, także finansowo

- Ci, którzy chcieli powrotu do obowiązkowej służby wojskowej, chyba zapomnieli, co działo się, gdy mieliśmy armię, w której wojskowi wręcz sabotowali sprzęt i technikę wojskową - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, były dowódca GROM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko Magdalena Złotnicka Roman Polko

Zostań żołnierzem RP. Skurkiewicz: to wielki zaszczyt i możliwość zdobycia dobrze płatnego zawodu

- Kluczowe jest, aby Wojsko Polskie było liczebniejsze i silne swoim potencjałem osobowym. Zasadnicza służba wojskowa jest zawieszona, nie ma planów, by ją odwieszać, ale każdy, kto chce, może rozpocząć dobrowolną służbę wojskową i przejść podstawowe przeszkolenie. Przed takimi osobami otwieramy też możliwość dalszej służby zawodowej - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo wojsko POLSKA

Współpraca wojskowa państw Europy Środkowo-Wschodniej. Konferencja Defence24 Day w cieniu wojny na Ukrainie

Największa w Polsce konferencja sektora obrony i bezpieczeństwa Defence24 Day odbędzie się w tym roku w dniach 24-25 maja. Już po raz czwarty spotkają się najważniejsi wojskowi dowódcy, politycy i eksperci, aby omówić kluczowe sprawy związane z bezpieczeństwem Polski i Europy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA konferencja bezpieczeństwo wojsko broń POLSKA służby i bezpieczeństwo

Defender Europe 2022. Szef MON: siły sojusznicze budują interoperacyjność

Na poligonie w Nowogrodzie (woj. podlaskie) odbyło się wielonarodowe ćwiczenie organizowane przez dowództwo amerykańskich wojsk lądowych w Europie i Afryce (USAREUR-AF). Minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział, że ćwiczenie Defender Europe 2022 jest oznaką interoperacyjności i wagi, jaką sojusznicy przykładają do bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak służby i bezpieczeństwo ćwiczenia wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej Mark Brzezinski

"Mają pokazać współdziałanie i sprawność NATO". Prezydent Duda o ćwiczeniu Defender Europe 2022

- Ćwiczenie Defender Europe 2022 ma pokazać współdziałanie i sprawność sił Sojuszu Północnoatlantyckiego w kolektywnej obronie. Wszyscy widzimy sytuację na Ukrainie i zdajemy sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  NATO wojsko bezpieczeństwo wojna na Ukrainie Andrzej Duda Mariusz Błaszczak POLSKA służby i bezpieczeństwo

Gen. Leon Komornicki o zamiarach Rosjan: chcą utworzyć z Ukrainy państwo kadłubowe

- Na południu działania będą zmierzać do tego, żeby odciąć Ukrainę od Morza Czarnego i połączyć obszar liniowego frontu z Naddniestrzem. Wyrządziłoby to Ukrainie ogromną szkodę, bo przez te porty eksportuje się ukraińskie zboże - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Leon Komornicki, były zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Ukraina Rosja Donbas wojsko ŚWIAT Europa Polskie Radio 24
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem