X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wolność słowa

Trwają prace nad ustawą o wolności słowa w sieci. "Pozwoli ukrócić samowolę cyfrowych gigantów"

- Ustawa o wolności słowa pozwoli ukrócić samowolę cyfrowych gigantów na terenie Polski - stwierdził w weekendowym wydaniu "Naszego Dziennika" wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski. W jego ocenie mamy coraz częściej do czynienia z niebezpiecznym zjawiskiem, jakim jest ingerencja wielkich korporacji w podstawowe wolności obywatelskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media społecznościowe media wolność słowa Facebook twitter google społeczeństwo Konfederacja internet Ministerstwo Sprawiedliwości

Konfederacja usunięta z Facebooka. Zdecydowane stanowisko Zbigniewa Ziobro

Zdaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, teraz jest najlepszy czas, aby przyspieszyć prace nad projektem przepisów o wolności słowa w internecie i jak najszybciej skierować go do Sejmu. Opinia prokuratora generalnego padła po tym, jak usunięty został przez administratora z Facebooka profil Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Zbigniew Ziobro wolność słowa Sebastian Kaleta internet prawo

Ograniczenie swobody internetu w Rosji. Nowe prawo uderzy w zagraniczne koncerny

Moskwa chce zmusić zagraniczne koncerny internetowe do otwierania w Rosji przedstawicielstw. Wraz z początkiem 2022 r. weszła w życie ustawa, która nakłada taki obowiązek na wszystkie firmy, których dzienne audytorium przekracza 500 tys. osób. Dodatkowo w nowym roku wszystkie urządzenia telekomunikacyjne sprzedawane na terenie Rosji powinny mieć zainstalowaną rosyjską wyszukiwarkę "Yandex".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja internet cenzura wolność słowa prawo Moskwa

"Odkrywał prawdę o losach ofiar stalinowskich". Ambasador RP w Moskwie o Memoriale

Rosyjski sąd najwyższy zadecydował o likwidacji stowarzyszenia Memoriał. Z szacunkiem o pracy należacych do instytucji historyków wypowiedział się ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski. - Memoriał nie angażując się w politykę odkrywał prawdę o losach ofiar stalinowskich represji, pokazując konkretnych ludzi, wymieniając ich z imienia i nazwiska - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  Memoriał wolność słowa Rosja ŚWIAT prawa człowieka

Media społecznościowe. Cenzura, wolność słowa i rzetelność przekazu

Jak wygląda wolność słowa i jej granica w mediach społecznościowych? Czy cenzura w internecie jest zjawiskiem powszechnym i czy możemy mówić o inwigilacji użytkowników? Jaka jest wiarygodność przekazu medialnego w Polsce? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć w audycji "Klub Trójki". 
Zobacz więcej na temat:  media społecznościowe social media wolność słowa cenzura Trójka społeczeństwo Michalina Szymborska Klub Trójki

"Ryzykują wszystkim". StratCom o niezależnych mediach na Białorusi

Unijny StratCom, który w ramach projektu #EUvsDisinfo zajmuje się analizą dezinformacji w rosyjskich i prorosyjskich mediach, dokonał przeglądu represji wobec białoruskich mediów niezależnych: "Zdrada, ekstremizm, pobicia: Media niezależne ryzykują wszystkim" - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka media reżim dziennikarze represje areszt wolność prasy wolność słowa

Zginęli, bo pisali o niewygodnych tematach. Trybunał w Hadze zajmie się zabójstwami dziennikarzy

"Od 1992 roku na świecie zamordowanych zostało ponad 1400 dziennikarzy. Stały Trybunał Ludowy w Hadze rozpocznie 2 listopada wyjaśnianie tych spraw. Jedną z nich jest zabójstwo meksykańskiego dziennikarza Miguela Angela Lopeza Velaski" - informuje "Deutsche Welle".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Holandia Deutsche Welle zabójstwo dziennikarze policja wolność prasy wolność słowa Meksyk

Wielka Brytania: uniwersytety przeciw pro-life. Kolejny atak na obrońców życia

Katoliccy studenci doświadczają coraz poważniejszych prześladowań na brytyjskich uczelniach. Nominacja ks. Davida Palmera na kapelana Uniwersytetu w Nottingham została zablokowana wyłącznie dlatego, że publikował on tweety sprzeciwiające się aborcji i eutanazji. - W tych czasach prawie niemożliwe jest bycie katolikiem na uniwersytecie, jeśli otwarcie wyznaje się swoją wiarę – przyznał duchowny. To kolejny przykład działań przeciwko wartościom chrześcijańskim.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Za życiem ŚWIAT prawo wolność słowa Wielka Brytania edukacja studia społeczeństwo

Zarembiuk: Polska jako jedyna zorganizowała program pomocy dla potrzebujących Białorusinów

Prezes Domu Białoruskiego w Warszawie Aleś Zarembiuk powiedział, że Unia Europejska do dziś nie stworzyła żadnego programu pomocy dla Białorusinów represjonowanych w swoim kraju. W wywiadzie dla rozgłośni Euroradio podkreślił, że polski rząd jako jedyny zorganizował program pomocy dla Białorusinów, którzy znaleźli się w potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Europa relacje polsko-białoruskie prawa człowieka wolność słowa

"Prawo do zrzeszania się gwarantuje konstytucja". Dr Gajewski o pomyśle likwidacji organizacji Bąkiewicza

- W każdym przypadku, kiedy delegalizowane jest jakieś stowarzyszenie, dochodzi do ingerencji w jedno z kluczowych wolności i praw człowieka, jakim jest prawo do zrzeszania się - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Propozycję delegalizacji stowarzyszeń, których szefem jest Robert Bąkiewicz, komentowali także: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Marek Wróbel (Fundacja Republikańska). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marsz Niepodległości społeczeństwo wolność słowa

Dwójka dziennikarzy z Pokojową Nagrodą Nobla

Filipińska dziennikarka Maria Ressa i rosyjski publicysta Dmitrij Muratow zostali laureatami tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. – Nagrodę otrzymają za działania na rzecz ochrony wolności słowa, która jest warunkiem demokracji i trwałego pokoju – ogłosiła przewodnicząca gremium przyznającego nagrodę Berit Reiss-Andersen. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo nagroda Nobla Rosja Filipiny pokój dziennikarze wolność prasy wolność słowa Karol Gnat Trójka

Ziemkiewicz: usłyszałem, że nie zostanę wpuszczony ze względu na poglądy

- Oficer imigracyjny powiedział, że z uwagi na moje poglądy polityczne i tak nie zostanę wpuszczony (do Wielkiej Brytanii - red.). (...) Zapytałem, co z moimi poglądami jest nie tak. Odparł, że nie będzie o tym rozmawiał, bo on tylko wykonuje rozkazy - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz, publicysta "Do Rzeczy", o kulisach jego zatrzymania w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz wolność słowa ŚWIAT Europa Wielka Brytania Polskie Radio 24

"Do MSZ należy wezwać ambasadora Wielkiej Brytanii". Poseł Solidarnej Polski o sprawie Ziemkiewicza

- Niewpuszczenie kogoś do kraju z powodu poglądów jest niesłuszne, chyba że są one niezgodne z prawem - tak politycy PSL i Lewicy komentowali zatrzymanie przez brytyjskie służby publicysty Rafała Ziemkiewicza. Zdaniem Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska), do MSZ należy wezwać ambasadora Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz Wielka Brytania konserwatyzm lewica dyplomacja wolność słowa POLSKA społeczeństwo