X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wolność słowa

"Wolność słowa jest zagrożona". Odpowiedź Departamentu Stanu USA na rosnące ataki na dziennikarzy w Niemczech

"Wolność słowa jest zagrożona w wielu miejscach na świecie" - odpowiedział Departament Stanu USA poproszony o komentarz do wzrostu ataków na dziennikarzy w Niemczech. Według Departamentu Stanu wolna i "profesjonalna" prasa jest "kluczową instytucją, która wspiera zdrowe demokracje".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy USA wolność słowa Departament Stanu USA dziennikarze

Powstanie "Tygodnika Solidarność". "To był przełom w historii PRL"

- Był to przełom w historii PRL. Mówiło się, że to była pierwsza gazeta od Władywostoku po Łabę, wydawana w kolportażu oficjalnym, wolna i niezależna - powiedział o momencie powstanie pierwszego wolnego tygodnika w okresie komunizmy Jerzy Kłosiński, były redaktor naczelny Tygodnika Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność opozycja demokratyczna media PRL Związek Radziecki komunizm wolność słowa fakty opinie ciekawostki Polskie Radio 24

"Tylko jedna strona jest szykanowana za korzystanie z wolności słowa". Jan Żaryn o sprawie Ewy Budzyńskiej

- Tylko jedna, konserwatywna strona debaty publicznej jest szykanowana za korzystanie z wolności słowa - powiedział profesor Jan Żaryn z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tak odniósł się do decyzji Komisji Dyscyplinarnej Uniwersytetu Śląskiego w sprawie socjolog, profesor Ewy Budzyńskiej.
Zobacz więcej na temat:  wolność słowa edukacja społeczeństwo Jan Żaryn POLSKA

Sprawa prof. Ewy Budzyńskiej. Jest list otwarty do ministra Czarnka

Osiemnastu pracowników naukowych i ludzi kultury podpisało list otwarty do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w sprawie profesor Ewy Budzyńskiej. W miniony piątek profesor Budzyńska otrzymała naganę od Komisji Dyscyplinarnej Uniwersytetu Śląskiego za głoszenie poglądów na temat rodziny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ordo Iuris wolność słowa studia Katowice Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Prof. Ewa Budzyńska ukarana naganą. Orzeczenie Uniwersytetu Śląskiego nie jest prawomocne

Jak poinformowało stowarzyszenie Ordo Iuris, Komisja Dyscyplinarna Uniwersytetu Śląskiego ukarała naganą prof. Ewę Budzyńską. W styczniu 2019 roku skargę na wykładowczynię zgłosiła grupa studentów, którą oburzyło przedstawienie przez nią definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, zarzucano jej też antysemityzm.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ordo Iuris wolność słowa

O wolności słowa w sieci. Zakończyła się konferencja Cyber Free Speech Summit Warsaw 2021

- Narzucona obecnie polityczna poprawność wiąże się z bardzo agresywną cenzurą, dlatego że nie toleruje się odmiennych punktów widzenia - ocenił redaktor naczelny "Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz podczas czwartkowej debaty poświęconej zagrożeniom wolności słowa i sposobach walki z nimi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media społecznościowe social media wolność słowa społeczeństwo społeczeństwo informacyjne

Pakiet wolności akademickiej z zielonym światłem. Szef MEiN: przerwiemy skandaliczne działania

- Pakiet wolności akademickiej został w ubiegłym tygodniu pozytywnie zaopiniowany przez Komitet Stały Rady Ministrów - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Mam nadzieję, że przerwiemy coś, co jest absolutnie skandaliczne na polskich uczelniach - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja społeczeństwo szkolnictwo wyższe wolność słowa POLSKA

SZTUKA SŁUCHANIA Rezolucja ws. "strefy wolności LGBTIQ". Poseł PiS: wolelibyśmy, aby PE zajmował się tym, co naprawdę jest dziś istotne

- Polska jest oazą wolności i nie każdemu to się podoba. Polski rząd stoi na stanowisku, że każdy człowiek ma prawo do swojej osobowości i intymności - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta (PiS). Gośćmi "Sztuki Słuchania" byli także Marcin Romanowski (Solidarna Polska), Czesław Mroczek (Koalicja Obywatelska) i Andrzej Szejna (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT Parlament Europejski tolerancja wolność słowa Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"W PE komuniści są teraz w głównym nurcie politycznym". Prof. Legutko dla "Le Figaro"

- W Europie konserwatyści całkowicie skapitulowali. Cały główny nurt polityczny ma obsesję na punkcie inżynierii społecznej, tj. projektu restrukturyzacji społeczeństwa w kierunku jednorodnej tożsamości, osłabiającej narody i ich partykularyzmy - mówi europoseł PiS prof. Ryszard Legutko w wywiadzie dla francuskiego dziennika "Le Figaro".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa LGBT wolność słowa konserwatyzm ŚWIAT

"Kultura wykluczenia" plagą w USA. Republikanin przestrzega przed niebezpiecznym trendem

"Od redakcji medialnych po kampusy uniwersyteckie i gigantów mediów społecznościowych, widzimy niebezpieczną tendencję do uciszania i cenzurowania niektórych wypowiedzi politycznych" - ocenił czołowy przedstawiciel Republikanów w Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów Jim Jordan. O całej sprawie informuje FOX News. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wolność słowa polityka media społecznościowe cenzura Donald Trump