more_horiz
PR24 Portal
Section05

Wołodymyr Zełenski

Meloni podziękowała Morawieckiemu i Zełenskiemu. "Będziemy wspólnie bronić naszych wartości"

Przywódczyni włoskiej partii Bracia Włosi, Giorgia Meloni, podziękowała premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu za gratulacje po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych. Zrobiła to we wpisach w mediach społecznościowych. "Dziękuje premierze Morawiecki, będziemy wspólnie bronić naszych wartości i bezpieczeństwa w Europie" - napisała Giorgia Meloni do szefa polskiego rządu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy wybory Giorgia Meloni wybory we Włoszech Mateusz Morawiecki Wołodymyr Zełenski

"Dostarczenie dowództwu mięsa armatniego". Wołodymyr Zełenski o mobilizacji ogłoszonej przez Putina

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że trwająca w Rosji mobilizacja ma na celu wysyłanie ludzi na pewną śmierć. W swoim codziennym wystąpieniu Wołodymyr Zelenski podkreślił, że wysyłanie kolejnych żołnierzy na front ma na celu propagandowe przedłużanie nieudanej napaści Rosji na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Wołodymyr Zełenski Rosja ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022

"To walka o życie". Wołodymyr Zełenski o protestach w Rosji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że protesty w Dagestanie i innych regionach w Rosji to walka o życie samych Rosjan. W nagraniu opublikowanym w nocy w mediach społecznościowych ukraiński przywódca wskazał, że ogłoszona w Rosji mobilizacja bardzo często dotyczy mniejszości narodowych, takich jak Tatarzy Krymscy, ludy syberyjskie czy rdzenni mieszkańcy Kaukazu.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Rosja wojsko protest Wołodymyr Zełenski ŚWIAT Europa

"Nie poddawajcie się zbrodniczej mobilizacji". Prezydent Ukrainy apeluje do obywateli Rosji

Nie poddawajcie się zbrodniczej mobilizacji, uciekajcie albo oddajcie się do ukraińskiej niewoli. Im więcej obywateli Rosji spróbuje ochronić przynajmniej swoje życie, tym szybciej skończy się ta zbrodnicza wojna Rosji - zaapelował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Ukraina Wołodymyr Zełenski ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie Rosja

Zełenski wystąpił na forum ONZ. "Rosja powinna zostać uznana za sponsora terroryzmu"

Prezydent Ukrainy domaga się kary za zbrodnie popełnione przez Rosjan wobec ukraińskiego państwa i jego obywateli. W przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego ONZ zaznaczył, że zbrodniarze nie tylko odebrali godność zwykłym ludziom, lecz także pogwałcili podstawowe zasady, na których oparto Organizację Narodów Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Europa ONZ wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski

Prezydent Zełenski apeluje do Zachodu, by nie poddawał się szantażowi Putina. "Jutro może zażądać Polski"

Prezydent Ukrainy apeluje do Zachodu, by nie dał się szantażować Władimirowi Putinowi po ogłoszeniu w Rosji częściowej mobilizacji. Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi "Bild". W jego ocenie "jutro Putin może na przykład powiedzieć, że oprócz Ukrainy żąda też części Polski, a jeśli nie, to użyje broni atomowej. Nie możemy godzić się na takie kompromisy" - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Wołodymyr Zełenski Władimir Putin

"Ucieczka albo niewola". Prezydent Zełenski do okupantów i kolaborantów na wyzwolonych terenach

- Okupanci ewidentnie panikują - mówił o zachowaniu Rosjan po wyzwoleniu obwodu charkowskiego prezydent Wołodymyr Zełenski. - Uprzedzaliśmy ich, że mają tylko dwa warianty: ucieczka albo niewola. Kolaboranci mają podobny wybór - albo spróbują uciec (…), albo będą osądzeni zgodnie z ukraińskim prawem - podkreślił przywódca Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Wołodymyr Zełenski

Masowe groby w obwodzie charkowskim. Zełenski: pozyskano nowe dowody tortur

Kontynuowane są prace ekshumacyjne w Iziumie na północnym wschodzie Ukrainy, gdzie odkryto masowe pochówki. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że prowadzone są ekspertyzy i pozyskano nowe dowody tortur stosowanych przez rosyjskich wojskowych wobec pogrzebanych tam osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 Rosja Wołodymyr Zełenski zbrodnie wojenne