more_horiz
PR24 Portal
Section05

Wołodymyr Zełenski

"Nie będziemy ślepo słuchać sugestii z zagranicy". Bochenek o relacjach Polski i Ukrainy

- W relacjach Polski z Ukrainą nic się nie zmieniło, zamknięcie granicy na import ukraińskiego zboża nastąpiło już na początku roku. Nie zgodzimy się na powrót do sytuacji, kiedy ukraińskie zboże napływało do Polski w dużych ilościach. Nie będziemy ślepo słuchać sugestii z zagranicy - mówił rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski zboże polityka Rafał Bochenek

Przydacz o wystąpieniu Zełenskiego w ONZ: w jego otoczeniu są osoby, które źle mu podpowiadają

- Wystąpienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ zostało krytycznie odebrane w Polsce i innych krajach. W otoczeniu prezydenta są osoby, które mu źle podpowiadają - mówił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Marcin Przydacz Wołodymyr Zełenski Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 relacje polsko-ukraińskie

"Wspieraliśmy Ukrainę czołgami, kiedy Niemcy wysyłali hełmy". Minister Błaszczak o postawie Zełenskiego

Przebywający w Stanach Zjednoczonych minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wyraził dezaprobatę postawą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Szef resortu obrony wskazał na sprawę eksportu zboża oraz na oddanie hołdu byłemu żołnierzowi niemieckich oddziałów SS.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Wołodymyr Zełenski wojna na Ukrainie pomoc Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka

"Niech pan nie waży się obrażać Polaków". Mateusz Morawiecki zwrócił się do Wołodymyra Zełenskiego

Na spotkaniu z mieszkańcami Kraśnika premier Mateusz Morawiecki zwrócić się do prezydenta Ukrainy. - Panie prezydencie Wołodymyrze Zełenski, niech pan nie waży się obrażać Polaków. Pomagamy sąsiadom przeciw bestialskiej rosyjskiej napaści, ale będziemy zawsze też bronić naszego interesu i naszego dobrego imienia - powiedział szef polskiego rządu.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Wołodymyr Zełenski Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka

Członek SS "bohaterem Ukrainy i Kanady". Szydło: czy Zełenski nie domyślał się, co robił Hunko?

Była premier Beata Szydło skomentowała w poniedziałek w mediach społecznościowych nazwanie Jarosława Hunko, który podczas II wojny światowej służył w szeregach 14. Dywizji Grenadierów SS, "bohaterem Ukrainy i Kanady".  "Czy Zełenski nie domyślał się, co w czasie II wojny światowej robił Jarosław Hunko?"- zapytała europoseł PiS.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło Wołodymyr Zełenski Ukraina Kanada polityka

Prezydent Duda reaguje na słowa Zełenskiego. "W polityce trudno mówić o przyjaźni"

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek na łamach "Super Expresu" odniósł się do sporu Polski z Ukrainą dotyczącego zakazu ukraińskiego zboża do naszego kraju. - Nie zapominajmy, że Zełenski jest pod ogromną presją. On wysyła ludzi na front, często na śmierć. Przecież codziennie giną tam ludzie. To nie jest też tak, że w czasie wojny znika opozycja i krytyczne spojrzenie na władzę - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski zboże polityka

Pociski dalekiego zasięgu ATACMS dla Ukrainy. Jest decyzja prezydenta USA

Prezydent USA Joe Biden podjął decyzję o przekazaniu Ukrainie amerykańskich pocisków dalekiego zasięgu ATACMS. Decyzja miała zapaść przed wizytą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w USA w tym tygodniu, ale administracja Bidena postanowiła nie ogłaszać jej publicznie. Najpewniej chodziło o uniknięcie uprzedzenia Rosjan, co skłoniłoby ich do przesunięcia szlaków zaopatrzenia dalej od linii frontu.
Zobacz więcej na temat:  USA Ukraina Rosja wojna na Ukrainie broń ŚWIAT Europa Joe Biden Wołodymyr Zełenski

Atak na żołnierzy WP i funkcjonariuszy SG. Premier Morawiecki wzywa: brońmy dobrego imienia Polski!

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska jest bezpieczna dzięki błyskawicznej budowie muru na granicy z Białorusią oraz skutecznej i pełnej poświęcenia służbie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. We wpisie na Facebooku przypomniał, że od dwóch lat trwa atak hybrydowy na naszą wschodnią granicę. Premier dodał, że krytykujący polskich funkcjonariuszy nie wiedzą nawet, jak trudne jest to zajęcie - 24-godzinne zmiany, spanie nierzadko w złych warunkach, w nieustannym stresie, z dala od rodziny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki służby i bezpieczeństwo granica kryzys migracyjny 2023 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Wołodymyr Zełenski

"Niech Zełenski już nigdy więcej nie obraża Polaków". Szef rządu o wypowiedziach prezydenta Ukrainy

- Chcę powiedzieć prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu, żeby nigdy więcej nie obrażał Polaków, jak ostatnio podczas swojego wystąpienia w ONZ. Polacy nigdy na to nie pozwolą, obrona polskiego dobrego imienia jest najważniejszym zadaniem rządu - oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka premier Mateusz Morawiecki Wołodymyr Zełenski Ukraina relacje polsko-ukraińskie

Prezydent Zełenski odpowiedział na pytanie Polskiego Radia. "Jestem wdzięczny polskiemu narodowi. To wszystko"

Podczas spotkania z prezydentem Joe Bidenem w Gabinecie Owalnym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest wdzięczny narodowi polskiemu za wsparcie. Nie odpowiedział wprost na pytanie Polskiego Radia, czy nie obawia się, że traci Polskę jako przyjaciela z powodu sporu o eksport zboża.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Północna Wołodymyr Zełenski Marek Wałkuski