more_horiz
PR24 Portal
Section05
wolontariat

Wystartował serwis z ogłoszeniami dla uchodźców. Jak działa?

Wystartował nowy serwis z ogłoszeniami dotyczącymi ofert noclegu, mieszkań czy pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Został stworzony na stronie PomagamUkrainie.gov.pl. - Pracowaliśmy intensywnie i po dwóch nieprzespanych nocach serwis był już gotowy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Rychter, dyrektor Departamentu Jakości e-Usług w Centralnym Ośrodku Informatyki.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Ukraina wolontariat Jedynka Ukraina

"Wolontariat". Sposób na ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą

- Program "Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą - wolontariat" wspiera zaangażowanie społeczne w ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. Chodzi zarówno o obszar I Rzeczypospolitej, jak i o spuściznę kulturową wytworzoną przez polską emigrację; a tym samym jest to już niemal cały świat - mówiła w Jedynce Marta Szymska z Instytutu Polonika.
Zobacz więcej na temat:  Narodowy Instytut Dziedzictwa zabytki emigracja wolontariat Anna Stempniak KULTURA

Kolejki przed konsulatami Ukrainy, wolontariusze niosą pomoc

Instytucje rządowe i samorządowe ściśle współpracują z urzędami konsularnymi Ukrainy w całej Polsce, niosąc pomoc uchodźcom. Codziennie kilkaset osób stawia się w kolejce do konsulatów Ukrainy w polskich miastach. Uchodźcom czekającym przed Konsulatem Generalnym Ukrainy w Gdańsku towarzyszyła nasza reporterka Anna Rębas.
Zobacz więcej na temat:  praca Ukraina wojna na Ukrainie uchodźcy Trójka Witold Lazar społeczeństwo samorząd straż graniczna przepisy kolejka wolontariat pesel dowód osobisty

Wojna na Ukrainie. Kijów potrzebuje żywności i medykamentów

Polacy pomagają Ukrainie, jak tylko mogą – to pozostaje niezmienne od pierwszych dni wojny. Zmieniają się jednak potrzeby ludzi, którzy pozostają w swojej ojczyźnie. Najważniejsza jest żywność i medykamenty, które do m.in. dziecięcego szpitala onkologicznego w Kijowie oraz do oddalonej o 84 kilometry od Kijowa Białej Cerkwi, dostarczają mieszkańcy Świnoujścia.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wojna na Ukrainie pomoc Trójka język polski Piotr Firan wolontariat Świnoujście żywność leki szpital Kijów

Inwazja Rosji na Ukrainę. Jak mądrze pomagać uchodźcom?

W obliczu wojny na Ukrainie i napływu do Polski ogromnej fali uchodźców bardzo ważne jest, by wiedzieć, jak mądrze pomagać. - Zachęcam, żeby przyłączyć się do większych organizacji i wspólnie stworzyć akcję pomocową - mówi w "Czterech porach roku" Weronika Marczuk, pochodząca z Ukrainy aktorka, producentka, radca prawny, prezes Ambasady Kobiet na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Ukraina Joanna Racewicz pomoc społeczna wolontariat społeczeństwo lubelskie prawo

Ukraińscy uchodźcy w Polsce – bariera językowa jednym z największych wyzwań

Bariera językowa to obecnie największy problem, z którym mierzą się przybywający do Polski uchodźcy. Choć języki polski i ukraiński są do siebie podobne, dla wielu ludzi nasza mowa jest niezrozumiała. Ułatwieniem mogą być dla nich kursy językowe, które ruszyły już m.in. w Opolu. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wojna na Ukrainie pomoc Trójka Łukasz Sobolewski język polski tłumacz wolontariat Opole uchodźcy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem