more_horiz
PR24 Portal
Section05

Wrocław

Policjanci upamiętnili poległych na służbie funkcjonariuszy z Wrocławia. W całym kraju zawyły syreny

Rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka powiedział, że o godz. 17 w całej Polsce zostały uruchomione syreny policyjne w hołdzie dwóm poległym na służbie policjantom z Wrocławia. Dodał, że była to okazja dla wszystkich, aby oddać cześć zabitym funkcjonariuszom.
Zobacz więcej na temat:  policja POLSKA Wrocław dolnośląskie służby i bezpieczeństwo regiony policja polska

Na ulicach zabrzmią syreny. Policjanci uczczą pamięć zmarłych kolegów

Policjanci, pracownicy Policji. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. 5 grudnia - o godz. 17.00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy część Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków - przekazał na profilu Polskiej Policji na portalu X komendant główny policji Jarosław Szymczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo policja dolnośląskie Wrocław

Korzenie tożsamości dzisiejszych Dolnoślązaków: wystawa "Dziedzictwa Ziem Zachodnich i Północnych"

We wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia Najnowsza otwarto wystawę "Dziedzictwa Ziem Zachodnich i Północnych". Przybliża ona różnorodne wymiary tego, co składa się na unikatowe – materialne i niematerialne – dziedzictwa terenów przyłączonych do Polski w wyniku II wojny światowej, które doświadczyły niemal całkowitej wymiany ludności.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Wrocław Dolny Śląsk tożsamość wystawa Tomasz Miara Trójka

Chcieli wysadzić bankomat dynamitem górniczym. Zostawili ślady, teraz siedzą w areszcie

- Próbowali wysadzić górniczym dynamitem bankomat z prawie 800 tys. zł. Dwaj włamywacze, spłoszeni przez ochroniarza, uciekli, lecz zostawili ślady. Wpadli w ręce policji. Usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu - poinformowała Prokuratura Krajowa. Śledczy sprawdzą też czarny rynek, na którym przestępcy zaopatrują się w materiały wybuchowe używane między innymi w kopalniach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wrocław dolnośląskie kradzież

Atak z bronią na policjantów. Maksymilian F. tymczasowo aresztowany

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę matactwa, ucieczki podejrzanego, grożącą mu surową karę oraz uzasadnioną obawę ponownego popełnienia przez podejrzanego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec Maksymiliana F. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - przekazał prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie Wrocław policja

Maksymilian F. groził, że będzie strzelał do policjantów, publikował nagrania. Nowe informacje

Pojawiły się nowe wątki w sprawie mężczyzny, który wczoraj wieczorem postrzelił we Wrocławiu dwóch policjantów. Maksymilian F. wcześniej groził na portalu społecznościowym Instagram, że będzie strzelał. Nagranie wciąż jest dostępne w sieci.
Zobacz więcej na temat:  policja polska policja służby i bezpieczeństwo Wrocław społeczeństwo przestępczość broń media społecznościowe Instagram POLSKA