more_horiz
PR24 Portal
Section05

wrzesień

Pobiegnij i uczcij bohaterów. "Kryptonim Szare Szeregi" po raz drugi

Bieg to doskonała okazja, aby uczcić bohaterów. – Polska to jeden z niewielu krajów na świecie dotkniętych tak strasznymi wydarzeniami. Warto na chwilę się zatrzymać i wspomnieć tych młodych ludzi. Często rówieśników współczesnych siedemnastolatków, którzy są wolni i mogą robić różne rzeczy – mówi Zbigniew Rowiński z Grupy Edukacyjno-Historycznej "Szare Szeregi".
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łoniewski bieganie aktywność fizyczna Trójka Igor Błachut Szare Szeregi STYL ŻYCIA wrzesień

O teatrze w którym główną rolę grają lalki

Spektakle lalkowe to takie, w których występują lalki poruszane przez aktorów. Taki aktor może być zarówno ukryty, jak i widoczny na scenie, traktując lalkę jako scenicznego partnera. Aktor, który porusza lalką, a więc ożywia ją na scenie nazywany jest lalkarzem bądź animatorem. Właśnie do teatru lalek wybrał się ostatnio smok Adaś, prowadzący Poranek w PRD. O swoich przeżyciach postanowił opowiedzieć w audycji. 
Zobacz więcej na temat:  spektakle dla dzieci lalka pacynki radio dla dzieci radio dla rodziców Poranek Polskiego Radia Dzieciom aktor wrzesień

Gdzie jest czarny neseser? Polskie Radio nadawało we wrześniu 1939 roku również dzięki Jerzemu Wasowskiemu

Wśród inżynierów, którzy przywrócili do działania aparaturę w Forcie Mokotowskim, z którego we wrześniu 1939 roku nadawało Polskie Radio, był Jerzy Wasowski. Obaj współtwórcy "Kabaretu Starszych Panów" – Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora – na ochotnika kontynuowali pracę w Polskim Radiu w czasie niemieckiego oblężenia stolicy.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA wrzesień 1939 II wojna światowa