more_horiz
PR24 Portal
Section05

wspinaczka

"W górach ważniejsza od kondycji jest głowa". Monika Witkowska o zdobyciu K2

- Już niedaleko szczytu wyszło słońce. To był chyba najpiękniejszy wschód słońca, jaki widziałam w górach. Pomyślałam sobie: "o kurczę, to druga góra świata". Zawsze jednak tłumię trochę tę radość. Uważam, że przyjdzie na nią czas dopiero, jak się zejdzie do bazy, a większość wypadków jest niestety na zejściu - mówiła w "Poranku Dwójki" Monika Witkowska, druga Polka w historii, która zdobyła K2.
Zobacz więcej na temat:  literatura góry wspinaczka Roch Siciński Karakorum Himalaje Dwójka alpinizm

Druga Polka na K2. Monika Witkowska gościem Trójki

36 lat temu, w dniu swoich imienin (23 czerwca 1986 roku) Wanda Rutkiewicz – jako pierwsza kobieta na świecie i pierwszy w ogóle polski himalaista – zdobyła szczyt K2. Miesiąc temu ten wyczyn powtórzyła Monika Witkowska.  – Jest to okazja do tego, by zwrócić uwagę na himalaizm kobiecy w Polsce. Ten himalaizm jest obecny, dziewczyny działają w najwyższych górach, ale mało się o tym mówi – powiedziała himalaistka w poniedziałkowym wydaniu "Klubu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Monika Małkowska Klub Trójki wspinaczka Broad Peak góry KSIĄŻKA rozmowa Wanda Rutkiewicz

Premiera Witkowscy. Skaczą, wspinają się i pomagają [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

Katarzyna Witkowska od kilkunastu lat jest skoczkiem spadochronowym i instruktorem. Uczestniczyła w biciu rekordu Polski przez formację spadochronową Stratosfera. Jej partner – Tomasz Witkowski również skacze ze spadochronem i prowadzi szkolenia, a także jest ratownikiem TOPR oraz dyrektorem Aeroklubu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska nurkowanie STYL ŻYCIA Nepal góry wspinaczka Tatry skoki spadochronowe