X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory na Białorusi

NASZ WYWIAD Białoruś: kandydaci nie interesują się wyborcami i na odwrót

Na Białorusi wybory lokalne. W jednej z komisji 9 wyborców rozmnożyło się w 123  - czyli na pewno nic się nie zmienia. - Wyborom towarzyszy marazm. Większość kandydatów jest – mniej lub bardziej formalnie - desygnowana przez władze, by reprezentowali aparat władzy w tych wyborach. Oni najczęściej wygrywają. Ale nie angażują się zbytnio, bo wiedzą, w czym biorą udział – mówił portalowi PolskieRadio.pl Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś NASZ WYWIAD ŚWIAT Unia Europejska wybory na Białorusi

Dyplomaci USA chcą obserwować wybory na Białorusi

Akredytowani na Białorusi zagraniczni dyplomaci wyrazili chęć obserwacji wyborów lokalnych 18 lutego – poinformowała we wtorek szefowa białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej (CIK), która przyjęła w związku z tym uchwałę o trybie pracy obserwatorów zagranicznych. W skład komisji wyborczych, podobnie jak w poprzednich latach, nie dopuszczono przedstawicieli opozycji.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT wybory na Białorusi

TYLKO U NAS Białoruś: wybory bez wyborców

Wybory nie odpowiadały demokratycznym standardom, władze wyłonione w ich wyniku nie są reprezentacją Białorusinów - wynika z monitoringu niezależnych organizacji. Swoje ustalenia prezentowały w Warszawie na konferencji OBWE. Jak zauważono - wynik wyborów był w pełni przewidywalny - jedna z niezależnych gazet zdołała wcześniej trafnie przewiedzieć nazwiska 106 z 110 deputowanych.
Zobacz więcej na temat:  Aleś Bialacki Raport Białoruś wybory na Białorusi

Tydzień na świecie pod znakiem wyborów

W Stanach Zjednoczonych trwa walka o głosy w listopadowych wyborach prezydenckich. Tymczasem, w ubiegłym tygodniu wybory parlamentarne przeprowadzono na Białorusi, a w niedzielę nowe władze wybiorą Rosjanie. Więcej o tych wydarzeniach w programie Ernesta Zozunia.  
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Łukaszenka Białoruś Donald Trump Ernest Zozuń Hillary Clinton Maciej Jastrzębski Michał Baranowski Piotr Pogorzelski Rosja USA wybory na Białorusi wybory prezydenckie wybory prezydenckie w USA wybory w USA

Opozycja weszła do białoruskiego parlamentu

Dwa miejsca w nowym parlamencie białoruskim nie będą należeć do kandydatów prorządowych, ale do przedstawicielki opozycji i kandydatki niezależnej. O tym, czy jest to początek otwarcia Białorusi na demokratyzację czy przemyślana polityka Aleksandra Łukaszenki mówił w programie Świat w Powiększeniu Rafał Sadowski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Łukaszenka Białoruś Rafał Sadowski wybory na Białorusi

NASZ KOMENTARZ Bez prawa wyboru już 20 lat

Niedzielne wybory do parlamentu na Białorusi przebiegły według właściwego łukaszenkowskim rządom scenariusza. W tym roku jednak władze zdecydowały się na umieszczenie pośród 110 osób deputowanych dwóch osób z niezależnych środowisk - przy tym zadbano o to, by ten wybór przysporzył opozycji trochę kłopotów. Obserwatorzy są podzieleni w opiniach, czy taki wynik wyborów to sygnał słabości reżimu, czy prztyczek pod adresem opozycji i Zachodu.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Łukaszenka Białoruś Raport Białoruś wybory na Białorusi

NASZ WYWIAD "Nadchodzą dramatyczne czasy dla Białorusi"

Wyborów parlamentarnych na Białorusi nie ma – jest tylko rytuał mianowania sługusów reżimu na deputowanych. Organizujemy dzień po głosowaniu akcję protestu, z postulatem prawdziwych, wolnych wyborów – powiedział portalowi PolskieRadio.pl były więzień polityczny, jeden z liderów opozycji, Mikoła Statkiewicz. Dodał, że rośnie coraz bardziej zagrożenie ze strony Rosji, a obecne władze doprowadziły Białoruś do takiego stanu, że nie jest w stanie przeciwstawić się agresorowi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Mikoła Statkiewicz opozycja demokratyczna Raport Białoruś wybory na Białorusi