more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory parlamentarne

"Mamy bardzo dużo zadań do wykonania". Kidawa-Błońska o wyborach parlamentarnych 2023

Donald Tusk apeluje do opozycji o utworzenie wspólnej listy w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. - Obszarów, w których opozycja mówi jednym głosem, jest bardzo dużo - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia społeczeństwo Piotr Gociek Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska Donald Tusk wybory parlamentarne

Latem PiS ruszy w Polskę. Krzysztof Sobolewski zdradził szczegóły planowanej kampanii

– Szykujemy się do konwencji lub kongresu. To zapoczątkuje duży objazd kraju przez polityków PiS. Trwają też prace nad przygotowaniem nowych założeń programowych w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, poseł i sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Krzysztof Sobolewski Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne

Wieczorne zebranie klubu PiS. Czerwińska: relacje z Solidarną Polską nie były poruszane na posiedzeniu

W Warszawie w środę wieczorem odbyło się spotkanie Klubu Parlamentarnego PiS. Jak przekazano - wbrew wcześniejszym spekulacjom - relacje partii z Solidarną Polską nie były poruszane podczas debaty. Omówiono natomiast kwestie wewnętrzne partii, a także aktualną sytuację gospodarczą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS wybory parlamentarne Jarosław Kaczyński Solidarna Polska koalicja

Radosław Fogiel o wakacjach kredytowych: chyba nikt nie oczekiwał, że spłata raty nie będzie obowiązkowa

Pierwszym tematem w Trójkowym Komentarzu Dnia były wakacje kredytowe, o których właśnie poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister finansów Magdalena Rzeczkowska. – Możemy ulżyć kredytobiorcom w ten sposób, że w tych miesiącach nie spłacamy rat, albo spłacamy tylko kapitał, a odsetki się przesuwają – tłumaczył Radosław Fogiel w rozmowie z Dariuszem Wieczorkowskim. – Nikt chyba nie oczekiwał, że spłata raty nie będzie dla kredytobiorcy obowiązkowa – dodał.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Radosław Fogiel kredyt hipoteczny rata kredytu PiS Solidarna Polska wybory parlamentarne Trójka

Prof. Gil: wspólna lista wyborcza to mit, które trapi polską opozycję od wielu lat

- Myślę, że jest to jeden z tych mitów, które trapi polską opozycję od wielu lat. Dlatego, dopóki się ona nie zjednoczy i sama nie przekona się, jaki będzie rezultat wyborów ze wspólnej listy, dopóty taki postulat będzie wysyłała - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Gil (Katolicki Uniwersytet Lubelski). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory PiS PO opozycja sondaże wybory parlamentarne

"Opozycja nie może iść w jednym bloku, elektoraty nie sumują się". Sawicki o przyszłorocznych wyborach

- Opozycja nie może iść w jednym bloku. Bo nie da się pogodzić racji skrajnie lewicowych z konserwatyzmem Biernackiego, moim czy Pasonia. Oczywiście elektoraty opozycyjne, co pokazały Węgry, nie sumują się. A niestety w wielu wypadkach znoszą się wzajemnie - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Marek Sawicki wybory parlamentarne

Senator PSL nie chce wspólnych list wyborczych z PO. "To się nie sprawdzi"

- Jedna lista wyborcza opozycji w wyborach do Sejmu się nie sprawdzi. Nie sprawdziła się też w najłatwiejszych dla opozycji wyborach - do Europarlamentu w 2019 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 PSL polityka Jan Filip Libicki Adrian Klarenbach Platforma Obywatelska Donald Tusk opozycja wybory parlamentarne

Prognoza na wybory parlamentarne. Karol Gac: to będzie walka o wszystko

- Wydaje się, że wybory, które będą w 2023 roku, to będą dla obu stron wybory o wszystko. Z jednej strony koalicja rządząca będzie chciała utrzymać władzę i po prostu nie dopuścić do odwrócenia różnych reform i być może przeprowadzić kolejne, a z drugiej opozycja, która jest już dwie kadencje w opozycji, zrobi wszystko, by tę władzę zdobyć - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac (doRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka partie polityczne wybory parlamentarne

"W tym roku może się to okazać niemożliwe". Potapowicz o przedterminowych wyborach parlamentarnych

- Przeprowadzenie przyspieszonych wyborów parlamentarnych w tym roku byłoby możliwe pod warunkiem, że w Zjednoczonej Prawicy doszłoby do jakiejś refleksji czy przesilenia. Ale PiS ma umiejętność kupowania głosów - podkreślił w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz, szef warszawskich struktur Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk opozycja koalicja obywatelska wybory parlamentarne

"Zrobiłaby wszystko, żebyśmy stracili władzę". Terlecki o działaniach opozycji

- Po stronie opozycji nie ma ani koncepcji, ani ludzi, którzy te koncepcje mogliby tworzyć. To jest po prostu grupa interesu, która marzy o tym, żeby te interesy wróciły i żeby można je było bezkarnie i z przyzwoleniem państwa realizować - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki wybory parlamentarne
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem