more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory prezydenckie 2020

"Strategia delegitymizacji". Piekutowski o nieobecności opozycji na zaprzysiężeniu prezydenta

- Postępowanie Koalicji Obywatelskiej nie przyniesie niczego dobrego. Bojkotem nie doprowadzi się do realnej zmiany, można jedynie podgrzać nastroje we własnym elektoracie, co i tak nie przynosi sukcesu - mówił w Polskim Radiu 24 Jarema Piekutowski ("Nowa Konfederacja"). Gośćmi byli również Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna") i Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"). 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Sejm Zgromadzenie Narodowe prezydent

Prezes PiS dziękuje wyborcom: zwycięstwo nie byłoby możliwe bez Państwa głosów i zaangażowania

Środowisko Prawa i Sprawiedliwości odniosło kolejne zwycięstwo. Ono nie byłoby możliwe bez Państwa głosów i zaangażowania - przekazał w informacji opublikowanej w piątkowej "GPC" prezes PiS Jarosław Kaczyński, zwracając się do sympatyków PiS i klubów "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020

Prof. Kucharczyk: prezydent Andrzej Duda nawiązuje do tradycji Konstytucji 3 maja

- Uchwalona 3 maja 1791 roku Ustawa Rządowa uznała religię katolicką za oficjalną religię państwową, gwarantując jednocześnie tolerancję dla wszystkich innych wyznań. To ta tradycja, do której pan prezydent wyraźnie nawiązuje - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk. W audycji "Szkiełko i oko" historyk mówił o przesłaniu orędzia i celach, jakie Andrzej Duda stawia przed sobą na drugą kadencję.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 LGBT Zgromadzenie Narodowe lewica

"Dzień ważny dla państwa". Marek Dyduch o obecności Lewicy podczas zaprzysiężenia prezydenta RP

- Bojkotu nie było i prawie cały klub Lewicy wziął udział w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Dyduch, poseł Lewicy. - Uznajemy, że to ważny dzień dla państwa - bojkot jest nie na miejscu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Adrian Klarenbach POLSKA polityka lewica Polskie Radio 24 Sojusz Lewicy Demokratycznej Zgromadzenie Narodowe Andrzej Duda prezydent

Prof. Ryba o wystąpieniu Andrzeja Dudy: rodzina najważniejszym elementem programu prezydenta

- Prezydent wymienił rodzinę jako pierwszy i najważniejszy punkt swojego programu, przypomniał nauczanie Jana Pawła II, a więc ustawia swoją prezydenturę fundamentalnie w kontekście najważniejszych sporów i konfliktów cywilizacyjnych, które dotyczą nas jako państwa i narodu, a zarazem całej Europy. To jest manifestacja ideowa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda polityka wybory w Polsce Zgromadzenie Narodowe Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba

Małgorzata Kidawa-Błońska o zaprzysiężeniu prezydenta Andrzej Dudy: będziemy tam z szacunku dla wyborców

– Jako delegacja będziemy tam z szacunku dla wyborców, milionów Polaków, którzy wzięli udział w tych wyborach, z szacunku dla instytucji państwa i z szacunku dla  – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu oraz była kandydatka na urząd prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska w dniu zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Beata Michniewicz Małgorzata Kidawa-Błońska koalicja obywatelska Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski telewizja publiczna Borys Budka

Płużański: opozycja nie potrafi przegrywać i uszanować werdyktu Polaków

- Nieobecność na zaprzysiężeniu głowy państwa to kolejny dowód na to, że opozycja jest totalna; nie potrafi przegrywać i uszanować werdyktu Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański (TVP). Gościem audycji był także Dariusz Grzędziński ("Super Express"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Krzysztof Świątek

Fogiel: duża część osób z PO nie potrafi się zachować

- Chciałbym, żeby większość parlamentarzystów zachowywała się w sposób odpowiedzialny, ale nauczony doświadczeniem przełomu się nie spodziewam. Kiedy Koalicji Obywatelskiej znudzi się temat wyborów, znajdą kolejny, przy którym będą mówić o "końcu demokracji" - powiedział w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Sąd Najwyższy prezydent wybory prezydenckie 2020 Radosław Fogiel Adrian Klarenbach Polskie Radio 24
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem