X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
wybory prezydenckie

"Komentarz dnia" o zapowiedziach bojkotu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Jakub Maciejewski ("Sieci"). Publicyści komentowali m.in. decyzje niektórych polityków opozycji, w tym byłych premierów i prezydentów, którzy zapowiedzieli bojkot jutrzejszego zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie Andrzej Duda opozycja Platforma Obywatelska Piotr Gociek Tomasz Sakiewicz

"Chodzi o szacunek do instytucji państwa". Prof. Mieczysław Ryba o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta RP

- Zaprzysiężenie to nie jest prywatna uroczystość prezydenta Andrzeja Dudy. To zaprzysiężenie głowy państwa, najważniejszego urzędnika w Rzeczypospolitej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Piotr Wąż wybory prezydenckie Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy

"Zrusyfikował Białoruś". Aleś Zarembiuk o Aleksandrze Łukaszence

- Aleksandr Łukaszenka doprowadził do tego, że nawet historia Białorusi zaczęła być nauczana w języku rosyjskim. Zrusyfikował kraj - powiedział w Polskim Radiu 24 Aleś Zarembiuk (Białoruski Dom w Warszawie). Gościem audycji był również dr Marek Żyła (Akademia Sztuki Wojennej).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Rosja polityka Aleksander Łukaszenka Polskie Radio 24 wybory prezydenckie wojsko Michał Strzałkowski

Orędzie prezydenta Białorusi. Kamil Kłysiński: to było histeryczne wystąpienie

Prezydent Białorusi wystąpił z orędziem do parlamentu i narodu na sześć dni przed wyborami prezydenckimi, w których będzie ubiegać się o szóstą kadencję. Aleksandr Łukaszenka mówił o potrzebie stabilności, zachowania niezależności i kontynuacji dotychczasowej polityki oraz zapowiedział, że Białoruś będzie budować strategiczne relacje z sąsiednimi krajami. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka wybory prezydenckie USA Hiszpania

Koniec ery Łukaszenki na Białorusi? Prof. Żurawski vel Grajewski: jest do tego bliżej niż dalej

- Aleksandr Łukaszenka skompromitował się w obliczu epidemii koronawirusa, którą ewidentnie lekceważył. Teraz zbiera ona na Białorusi dosyć poważne żniwo. Ponadto trwa zapaść gospodarcza i jest ogólne zmęczenie społeczeństwa - powiedział prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś wybory prezydenckie Aleksander Łukaszenka Magdalena Złotnicka

"Komentarz dnia": zatwierdzenie ważności wyborów, zaprzysiężenie prezydenta

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali m.in. o uchwale Sądu Najwyższego w sprawie ważności wyborów prezydenckich, a także o zbliżającym się zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy i zapowiedzianej nieobecności Bronisława Komorowskiego i Lecha Wałęsy.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Jacek Liziniewicz Paweł Lisicki wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Bronisław Komorowski Lech Wałęsa

Politycy o uchwale Sądu Najwyższego ws. wyborów prezydenckich. Opozycja podzielona

Sąd Najwyższy orzekł ważność wyborów prezydenckich, w których zwyciężył prezydent Andrzej Duda. Uchwałę w tej sprawie podjęła Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. - Sąd postąpił w sposób właściwy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Kazimierz Smoliński. - Przyjmujemy do wiadomości wyrok izby, ale wątpliwości prawne pozostają - stwierdza z kolei Michał Szczerba z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Sąd Najwyższy wybory prezydenckie

KO pojawi się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy? Suchoń: ta decyzja jeszcze przed nami

- Jeśli mówilibyśmy o jakimkolwiek sprzeciwie czy demonstracji, to związane byłoby to z tym, co prezentował w kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda. Mieliśmy do czynienia ze zdecydowaną retoryką, graniem na emocjach i ostrym podziałem społecznym - powiedział Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron koalicja obywatelska Andrzej Duda wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 prezydent

Co z ważnością wyborów prezydenckich? Dziś orzeczenie Sądu Najwyższego

W południe Sąd Najwyższy będzie orzekał w sprawie ważności wyborów prezydenckich. Uchwałę w tej sprawie podejmuje Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w pełnym składzie. W posiedzeniu wezmą udział także: przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej oraz prokurator generalny.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce sądownictwo POLSKA

Bez wpływu na wynik głosowania. Sąd Najwyższy kończy rozpoznawać protesty wyborcze

Do piątku do godz. 16 Sąd Najwyższy rozpoznał 5 tys. 66 protestów wyborczych, z których 65 uznał za zasadne, lecz bez wpływu na wynik wyborów. Ostatnie z protestów będą jeszcze rozpoznawane w sobotę, w tym m.in. protest złożony przez polityków Koalicji Obywatelskiej - przekazał zespół prasowy SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

Borys Budka: będziemy obecni na zaprzysiężeniu prezydenta

– Bez względu na to, jak oceniamy polityka, szacunek do instytucji głowy państwa mam. Chciałbym, aby Andrzej Duda miał tyle siły w swoim obozie politycznym, by mógł wymusić rozwiązania dobre dla obywateli – powiedział szef PO Borys Budka, który był gościem Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska wybory prezydenckie polityka Beata Michniewicz Trójka POLSKA

TYLKO U NAS W 2015 roku poparli Andrzeja Dudę, teraz nie. Dlaczego część młodych Polaków podjęła taką decyzję?

Są konserwatywni, młodzi, wykształceni i mieszkają w dużych miastach. 5 lat temu w II turze wyborów prezydenckich poparli Andrzeja Dudę, w tym roku opowiedzieli się przeciwko kandydatowi popieranemu przez PiS. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl przedstawiciele wspomnianej grupy wyborców opowiadają, dlaczego dokonali takiego wyboru.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie młodzież Rafał Trzaskowski polityka wybory prezydenckie 2020