X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory prezydenckie

Arkadiusz Legieć: Kirgistan politycznie wyróżnia się w Azji Centralnej

- Prezydenci, którzy chcą przekraczać swoje kompetencje i budować swoją siłę na mechanizmach nie demokratycznych, a bardziej autorytarnych, spotykają się z silnym sprzeciwem społecznym - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Legieć z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych o protestach i przewrocie w Kirgistanie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Kirgistan wybory prezydenckie wybory parlamentarne demokracja Azja Centralna

"Problemem opozycji jest brak celów". Andrzej Talaga o sytuacji na Białorusi

- To nie brak przywództwa na Białorusi jest problemem, ale brak celów. Ruch społeczny nie eskaluje, bo boi się śmiałych celów i interwencji rosyjskiej. To jest główny problem mentalny przywódców opozycji na Białorusi - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Aleksander Łukaszenka wybory prezydenckie Rosja protest demonstracje Andrzej Talaga Ryszard Gromadzki Polskie Radio 24

Ekspert: Stephen Biegun nie przekona Moskwy ani Mińska do idei amerykańskiej wolności

Zastępca sekretarza stanu USA Stephen Biegun z Litwy, gdzie spotkał się z kandydatką w niedawnych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłaną Cichanouską, udał się do Moskwy. Z przedstawicielami władz Rosji rozmawiał na temat kryzysu na Białorusi, kontroli zbrojeń i sytuacji w Korei Północnej. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka protest wybory prezydenckie Rosja demonstracje

Ekspert: wszystko wskazuje na to, że dojdzie do transferu władzy na Białorusi

- Wiele wskazuje na to, że władza Łukaszenki jest na tyle osłabiona, że dojdzie do pewnego rodzaju transformacji na Białorusi, a na pewno do transferu władzy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Łukasz Adamski z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka protest wybory prezydenckie Rosja demonstracje Paweł Lekki Swiatłana Cichanouska ŚWIAT

Polacy solidarni z Białorusinami. Specjalne serwisy informacyjne w Polskim Radiu

Polski naród dobrze wie, co znaczy walczyć o wolność swojego państwa. Z tego względu solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami, którzy domagają się sprawiedliwości i suwerenności dla Białorusi. Społeczeństwo obywatelskie w tym kraju wspomaga również Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Białoruś Edyta Poźniak Europa Wschodnia Agnieszka Kamińska Aleksander Łukaszenka demonstracje wybory na Białorusi wybory prezydenckie

UE nie uznaje wyników wyborów na Białorusi. Ekspert: to oświadczenie prowadzi do wniosku, że należy je powtórzyć

- Ze strony Unii Europejskiej jest to ważne oświadczenie. Po pierwsze, prowadzi do tego, że wybory na Białorusi należy powtórzyć i że obecna władza nie ma legitymizacji. Z drugiej strony UE dała głos, że będą sankcje i uważa sprawę Białorusi za bardzo istotną - mówi w "Więcej świata" dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka protest wybory prezydenckie Rosja demonstracje Michał Żakowski

Kamil Kłysiński: Łukaszenka zaklina rzeczywistość, okoliczności są przeciw niemu

- Cechą Białorusinów jest trwanie mimo złych okoliczności, Łukaszenka pod tym względem też jest bardzo białoruski i może to być trwanie upartego dyktatora, który nie przyjmuje do wiadomości, że okoliczności są wbrew niemu. Tu następuje mechanizm wyparcia - mówi w "Więcej świata" Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czy to jest koniec ery Alaksandra Łukaszenki na Białorusi? 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Białoruś Aleksander Łukaszenka protest wybory prezydenckie Rosja demonstracje

"Komentarz dnia": podwyżki parlamentarzystów, ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie") oraz Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali o projekcie ustawy dot. podwyżek dla parlamentarzystów, samorządowców i osób zajmujących najważniejsze stanowiska w państwie oraz o nowym ruchu obywatelskim, który ma powstać z inicjatywy prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz parlament w Polsce wybory prezydenckie Rafał Trzaskowski Henryk Szrubarz pieniądze

"Wyrazisty sygnał polityczny". Prof. Żurawski vel Grajewski o umowie wojskowej między Warszawą a Waszyngtonem

- Aleksander Łukaszenka najchętniej wykazałby to, co się dzieje na ulicach Białorusi, jako spisek zewnętrzny. Rzecz wystąpiła w korelacji czasowej z podpisaną umową polsko-amerykańską, a także prowadzonymi w naszej części Europy manewrami NATO. Sądzę jednak, że to zagrywka nieskuteczna. Ani Białorusinów, ani Zachodu, ani Rosji to nie przekona - powiedział prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś wybory prezydenckie Magdalena Złotnicka USA Mike Pompeo

Rusłan Szoszyn: Swiatłana Cichanouska ogłosi się prezydentem Białorusi

- Dowiedziałem się, że Swiatłana Cichanouska niebawem wygłosi przemówienie, w którym ogłosi swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich, ogłosi się prezydentem Białorusi - powiedział w Polskim Radiu 24 Rusłan Szoszyn z dziennika "Rzeczpospolita". - Oczekuje od Zachodu uznania jej prezydentem - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś Antoni Trzmiel Aleksander Łukaszenka Rosja Władimir Putin wybory prezydenckie demonstracje Swiatłana Cichanouska