X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory prezydenckie

Dr Łukasz Jasina: Ukraińcy chcą normalnego państwa

- Musiałby zdarzyć się cud, by Wołodymyr Zełenski został wybrany na prezydenta Ukrainy. Cuda jednak się zdarzają. Taki wybór będzie oznaczał totalną zmianę ekipy rządzącej - ocenił dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W najbliższą niedzielę Ukraińcy zagłosują w drugiej turze wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina wybory prezydenckie Petro Poroszenko Wołodymyr Zełeński Europa Europa Wschodnia

Ukraina: Petro Poroszenko na plakatach z Władimirem Putinem

Petro Poroszenko w swojej kampanii wyborczej wykorzystał wizerunek Władimira Putina. Zdjęcie prezydenta Rosji umieszczono na plakatach razem ze zdjęciem starającego się o reelekcję prezydenta Ukrainy i opatrzono podpisem, który może sugerować, że przeciwnikiem Petra Poroszenki w wyborach jest Władimir Putin.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Petro Poroszenko wybory prezydenckie Władimir Putin Wołodymyr Zełeński

Ukraińskie media: trzeba zmienić politykę wobec Polski

Opiniotwórczy ukraiński tygodnik "Dzerkało Tyżnia” pisze o potrzebie zmiany ukraińskiej polityki wobec Polski. W artykule "Rozminować historię” Ołena Betlij zwraca uwagę na wiele zaniechań Ukrainy w relacjach z Polską, zwłaszcza w ostatnich pięciu latach. Mówi o tym, że kształtowanie relacji z Polską scedowano de facto wyłącznie na ukraiński IPN.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wybory prezydenckie Wybory na Ukrainie relacje polsko-ukraińskie

Ukraina. Zełenski kontra Poroszenko w drugiej turze wyborów

- W pierwszej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie zwycięstwo odniósł komik Wołodymyr Zełenski. Pokonał rywali dlatego, że ludzie bardziej ufają gwieździe telewizyjnej niż politykom. To jest pierwszy tego typu wypadek na świecie, bo Ronald Reagan był aktorem, ale został prezydentem USA, bo był wyrazistym politykiem – mówił w Dwójce Łukasz Jasina.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wybory prezydenckie ŚWIAT Dariusz Rosiak

Wybory na Słowacji. Temat korupcji zdominował kampanię

– Kampania wyborcza podporządkowana była hasłom niczym z „Gwiezdnych wojen”, że siły dobra wojują z siłami zła – ocenił Dariusz Kałan, dziennikarz specjalizujący się w tematyce Europy Środkowo-Wschodniej. W "Świecie w powiększeniu" rozmowa o sytuacji politycznej na Słowacji w kontekście wyborów prezydenckich w tym kraju.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Słowacja wybory prezydenckie Europa Europa Wschodnia