X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory prezydenckie

Prof. Mieczysław Ryba: stan wyjątkowy z powodów wyborczych byłby złamaniem konstytucji

- Jeślibyśmy wprowadzali stan wyjątkowy tylko po to, żeby przesunąć wybory, to każdy kolejny przywódca, czy rządzący, mógłby to czynić. Powody wyborcze nigdy nie mogą uzasadnieniem dla wprowadzenia stanu wyjątkowego. To by było totalne złamanie konstytucji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania wyborcza

Jacek Sasin: chodzi o bezpieczeństwo Polaków, dziwi mnie brak zgody w tej sprawie

– Najlepiej byłoby, żeby projekt głosowania korespondencyjnego uzyskał konsensualne poparcie sił politycznych. Projekt PiS w sprawie głosowania odpowiada na lęki związane z epidemią i przenoszeniem się koronawirusa – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Koronawirus w Polsce POLSKA Jacek Sasin wybory prezydenckie tarcza antykryzysowa

"Bądźcie zdrowi. Wygramy tę walkę". Kontrowersyjne billboardy Kosiniaka-Kamysza

Nowe billboardy Władysława Kosiniaka-Kamysza pojawią się w całej Polsce. Nie znajduje się na nich wizerunek kandydata PSL na prezydenta, ani żadne hasło wyborcze. "Bądźcie zdrowi. Wygramy tę walkę" - można przeczytać na reklamach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Władysław Kosiniak-Kamysz Koronawirus w Polsce kwarantanna pandemia

Paweł Mucha o wyborach prezydenckich: nie sposób powiedzieć, jaka będzie sytuacja na początku maja

– Andrzej Duda monitoruje działania rządowe, jest aktywny w sferze bezpieczeństwa. Analizuje sytuację i jest w stałym kontakcie z administracją rządową – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Mucha Andrzej Duda wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska koronawirus Koronawirus w Polsce

Kidawa-Błońska zawiesza kampanię. Szef sztabu Biedronia: to polityczna emerytura

- Wycofanie się z aktywności jako kandydatka i skupienie na mandacie poselskim to jest jak polityczna emerytura, symboliczny zjazd do Sulejówka - ocenił decyzję Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Tomasz Trela, szef sztabu kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. Do pomysłu odnieśli się też inni kandydaci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Małgorzata Kidawa-Błońska Robert Biedroń Szymon Hołownia Marek Jakubiak Krzysztof Bosak Władysław Kosiniak-Kamysz

Małgorzata Kidawa-Błońska: zawieszam całkowicie kampanię wyborczą

Kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała na konferencji prasowej przed Sejmem o całkowitym zawieszeniu swojej kampanii wyborczej. Wcześniej tego samego dnia apelowała do opozycyjnych kandydatów na prezydenta o bojkot wyborów prezydenckich 10 maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Koronawirus w Polsce pandemia koalicja obywatelska Platforma Obywatelska wybory prezydenckie kampania wyborcza

W PKW 19 zgłoszeń kandydatów na prezydenta. Zobacz, kto znalazł się na liście

19 kandydatów zostało zgłoszonych do Państwowej Komisji Wyborczej w celu rejestracji w wyborach prezydenckich. Termin minął dziś o północy. - Siedmiu nie zebrało wymaganych 100 tys. poparcia - poinformował rzecznik PKW Tomasz Grzelewski. Niektórzy z nich zapowiadają, że w przypadku odmowy rejestracji ich kandydatury odwołają się do SN.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie polityka kandydaci POLSKA Państwowa Komisja Wyborcza

Wybory prezydenckie. Andrzej Duda złożył do PKW dodatkowe ponad 120 tys. podpisów

Komitet wyborczy Andrzeja Dudy złożył w czwartek do Państwowej Komisji Wyborczej dodatkowe ponad 120 tysięcy podpisów poparcia dla ubiegającego się o reelekcję urzędującego prezydenta. O północy mija termin rejestracji kandydatów w wyborach prezydenckich. W tym celu należy złożyć do PKW 100 tysięcy podpisów poparcia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent wybory wybory prezydenckie

FELIETON Dziwne czasy nastały. Opozycja marzy o stanie wyjątkowym

Dla opozycji najważniejszą sprawą jest teraz termin wyborów, a nie realna walka z epidemią, do której niewiele potrafią wnieść. A przecież jeszcze niedawno opozycyjni kandydaci, z Małgorzatą Kidawą-Błońską na czele, nie mogli się doczekać dnia, w którym zakończy się kadencja prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie PiS opozycja polityka rząd koalicja obywatelska miłosz manasterski

Zmiana terminu wyborów? Wicepremier: w tej chwili nie wyobrażam sobie takiej sytuacji

- Nie ma przesłanek do odwołania czy przesunięcia wyborów prezydenckich, ani wprowadzenia stanu wyjątkowego - powiedział w środę wicepremier Jacek Sasin. Według niego wszystko wskazuje na to, że do wyborów dojdzie. Państwo ma ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia podczas głosowania - dodał.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Jacek Sasin wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce polityka zdrowie bezpieczeństwo POLSKA

Kidawa-Błońska zmieniła zdanie ws. terminu wyborów. Poseł PiS: powodem niekorzystne sondaże

Małgorzata Kidawa-Błońska zmieniła zdanie w sprawie wyborów prezydenckich i domaga się ich przesunięcia na inny termin. W ocenie polityków PiS na jej stanowisko wpłynęły pogarszające się notowania. Posłowie PO odpowiadają, że powodem decyzji kandydatki KO jest troska o zdrowie Polaków. - Na jej postawę wpłynął mix różnych wydarzeń - ocenia dr Bartłomiej Biskup politolog z UW.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie Małgorzata Kidawa-Błońska Ryszard Terlecki prezydent koalicja obywatelska