more_horiz
PR24 Portal
Section05

wybory samorządowe 2014

Dla kogo samorządy? "Wszystko może się zdarzyć"

- Nie wątpię w to, że PiS wygra wybory samorządowe, biorąc pod uwagę wyniki w całym kraju. To jednak nie oznacza, że ta partia będzie rządziła. Lokalnie bardzo ważne są zdolności koalicyjne - powiedział w Debacie Poranka Mirosław Skowron z "Super Expressu". W Polskim Radiu 24 o tym, która partia osiągnie najlepszy wynik w październikowym głosowaniu mówili również Tomasz Żołciak z "Dziennika Gazety Prawnej" i Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe 2018 wybory samorządowe 2014 koalicja obywatelska PiS Platforma Obywatelska PSL polityka

„Wybory nie mogą być organizowane przez tych, którzy są w nich wybierani”

- By wybory były uczciwe i nie sfałszowane, podstawową rzeczą - np. w wyborach samorządowych - jest to, by nie mogły być one organizowane przez tych, którzy są w nich wybierani. Tak niestety jest. Wójt na najniższym szczeblu jest odpowiedzialny za przebieg wyborów – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Dybowski z Ruchu Kontroli Wyborów.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce wybory samorządowe 2014 ordynacja wyborcza Państwowa Komisja Wyborcza

Prezes PiS: naukowcy powinni zbadać wyniki wyborów

Jarosław Kaczyński zaproponował powołanie niezależnego zespołu naukowców, który miałby zweryfikować wyniki wyborów samorządowych. - Uważamy, że powołanie zespołu naukowców byłoby rzeczą w najwyższym stopniu pożądaną. Dzisiaj, kiedy wyniki wyborów już są, to co wiedzieliśmy przedtem na podstawie cząstkowych wyników, powinno być zbadane, możliwie metodami naukowymi - powiedział prezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe wybory samorządowe 2014