X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory w USA

Wybory w USA. Pozew sztabu Donalda Trumpa ws. wyniku w Pensylwanii odrzucony

Sędzia federalny z Pensylwanii odrzucił pozew sztabu Donalda Trumpa i nie zgodził się na wstrzymanie certyfikowania wyniku wyborów prezydenckich w tym stanie. Sędzia ocenił, że pozew nie został poparty materiałem dowodowym. Prawnicy prezydenta Stanów Zjednoczonych zapowiedzieli apelację do sądu wyższej instancji, a następnie do Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone wybory w USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump Pensylwania

Bloomberg: Blinken prawdopodobnym sekretarzem stanu w administracji Bidena

Według źródeł poinformowanych, na które powołuje się Bloomberg, prezydent elekt Joe Biden zamierza powołać Antony'ego Blinkena na sekretarza stanu w swoje administracji. Blinken to były zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego i były zastępca sekretarza stanu w administracji Baracka Obamy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory prezydenckie w USA Joe Biden Stany Zjednoczone wybory w USA Ameryka Północna

Rząd Trumpa rozpoczął proces przygotowywania administracji Bidena do przejęcia władzy

Po prawie trzech tygodniach od wyborów prezydenckich rząd Donalda Trumpa rozpoczął formalny proces przygotowywania administracji Joe Bidena do przejęcia władzy w Stanach Zjednoczonych. Decyzja została podjęta po kilku kolejnych niekorzystnych dla prezydenta USA decyzjach sądów oraz certyfikowaniu zwycięstwa Joe Bidena w stanie Michigan.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Joe Biden USA Ameryka ŚWIAT wybory w USA wybory prezydenckie w USA

TYLKO U NAS "Nic ich nie usprawiedliwia". Patrycja Kita-Dziedzic o fizycznych atakach na zwolenników Donalda Trumpa w USA

- Absolutnie nic nie usprawiedliwia agresywnych ataków, podczas których istnieje zagrożenie uszczerbku na zdrowiu, życiu lub mieniu. Głęboko wstrząsnęło mną nagranie, na którym biała kobieta w średnim wieku, ubrana w koszulkę "Black Lives Matter", fizycznie atakuje czarnoskórą matkę, która wraz ze swoimi dziećmi idzie spokojnie ulicą, mając do wózka przyczepioną flagę z napisem "Trump 2020" - powiedziała Patrycja Kita-Dziedzic (aktywistka, działaczka polonijna z Nowego Jorku) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Donald Trump Joe Biden wybory prezydenckie w USA wybory w USA infografika ŚWIAT

USA: znaleziono kolejne niepoliczone głosy. Większość oddana na Trumpa

W amerykańskim stanie Georgia zakończy się dziś audyt polegający na ręcznym przeliczaniu głosów w wyborach prezydenckich. Zarządzono go z powodu niewielkiej różnicy pomiędzy Joe Bidenem a Donaldem Trumpem. Wczoraj podczas weryfikacji wyników odnaleziono kolejne 2700 głosów, w większości oddanych na Donalda Trumpa, których nie uwzględniono w pierwotnym zestawieniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wybory w USA USA Ameryka Ameryka Północna Donald Trump Joe Biden Georgia

"Sztab Trumpa wykorzysta wszystkie środki prawne i polityczne". Ekspert o wyborach w USA

- Sztab prezydenta Donalda Trumpa się nie poddaje. Będzie wykorzystywał wszystkie środki prawne i polityczne, żeby nie tylko przeliczyć ponownie głosy, ale również, żeby ta sprawa znalazła swój wyraz w Sądzie Najwyższym - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Żyro, amerykanista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w USA ŚWIAT Donald Trump Joe Biden wybory prezydenckie w USA Stany Zjednoczone Antoni Opaliński

USA: koniec audytu wyborów w Georgii, ponowne liczenie głosów w hrabstwach Wisconsin

W amerykańskim stanie Georgia kończy się audyt głosowania w wyborach prezydenckich. Jego wyniki mają zostać przedstawione dzisiaj. Wczoraj sztab Donalda Trumpa złożył wniosek o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach stanu Wisconsin. Tymczasem sztab Joe Bidena kontynuuje przygotowania do przejęcia władzy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka wybory prezydenckie w USA Donald Trump wybory w USA Ameryka Północna Joe Biden

Wybory w USA. Dr Agnieszka Bryc: Donald Trump musi przyjąć do wiadomości porażkę

- Donald Trump musi przyjąć do wiadomości porażkę, a jeśli jest politykiem odpowiedzialnym, powinien odpowiadać za stabilność wewnątrz kraju. Jego oskarżenia podważają tymczasem bezpieczeństwo państwa i jego stabilność - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA wybory w USA Donald Trump Joe Biden polityka Ameryka Ameryka Północna Agnieszka Bryc Piotr Wąż Polskie Radio 24 infografika

W Georgii znaleziono blisko 2,6 tys. niepoliczonych głosów. Większość oddano na Trumpa

Przy ponownym przeliczaniu głosów w Georgii znaleziono blisko 2,6 tys. nieuwzględnionych wcześniej kart wyborczych. To największa nieprawidłowość wyborcza, jaką do tej pory wykryto. Skorzysta na tym prezydent USA Donald Trump, ale stan najpewniej utrzyma Demokrata Joe Biden.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone wybory wybory prezydenckie w USA wybory w USA Donald Trump Joe Biden Georgia głosowanie korespondencyjne