more_horiz
PR24 Portal
Section05

wybory w USA

Kłamstwa o fałszowaniu wyborów na antenie Fox News. Stacja zapłaci gigantyczne odszkodowanie

Amerykańska telewizja Fox News zapłaci prawie 800 milionów dolarów za powielanie nieprawdziwych informacji o fałszerstwach w wyborach prezydenckich 2020 roku. Na taką kwotę opiewa ugoda przed procesowa zawarta przez Fox News z producentem maszyn do głosowania, firmą Dominion Voting Systems.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna USA media wybory w USA wybory prezydenckie w USA

"Putin to zbrodniarz wojenny, którego trzeba ukarać". DeSantis precyzuje wypowiedź o wojnie na Ukrainie

Ukraina ma pełne prawo do swojego terytorium, a Putin jest zbrodniarzem wojennym, który powinien zostać rozliczony - powiedział gubernator Florydy i prawdopodobny rywal Donalda Trumpa w republikańskich prawyborach prezydenckich Ron DeSantis. Jednocześnie podtrzymał opinie wygłoszone w wywiadzie dla Fox News, że USA nie mają interesu bardziej angażować się w pomoc Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory w USA wojna na Ukrainie Władimir Putin zbrodnie wojenne

Demokraci z większością w Senacie USA. Komentarz Mateusza Piotrowskiego

- Kandydaci Trumpa zdecydowali o tym, że wynik republikanów nie jest tak dobry, jak miał być. Część z nich w kluczowych stanach nie została wybrana. W tych stanach, w których kandydatów popierał Trump, nie było pewności, kto wygra. Jego kandydaci często zawiedli - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Joe Biden wybory w USA Donald Trump Ameryka Antoni Opaliński

Po wyborach w USA. Dr Kawa: to nie jest dobry czas dla Trumpa

- Donald Trump jest w fatalnej sytuacji, jest z jednej strony liderem sondaży, jego najgroźniejszy kontrkandydat Ron DeSantis musi sporo nadrobić, ale widać brak tej energii. W sztabie, który zebrał, brakowała m.in. członków jego rodziny czy przedstawicieli wielu środowisk, które skupił w 2016 r. - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marek Kawa, amerykanista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Joe Biden wybory w USA Donald Trump Ameryka Antoni Opaliński

Po wyborach w USA. Irana Lasota: popularność i siła Trumpa nie są takie, jak on sobie to wyobraża

- Wielu Republikanów uważa, że ich partia nie odniosła większych sukcesów, ponieważ kiedy odbywały się prawybory, Trump popierał swoich kandydatów, którzy byli słabsi od innych kandydatów tej partii, i w wyborach sporo z nich przegrało - mówiła w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, publicystka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Joe Biden wybory w USA Donald Trump Ameryka Antoni Opaliński

Trump chce walczyć o fotel prezydencki. "Mocniejszy w prawyborach niż w wyborach"

Były prezydent USA Donald Trump chce wystartować w wyborach prezydenckich w 2024 roku. Swoją kandydaturę zapowiedział tydzień po wyborach do Kongresu, w których Republikanie uzyskali wynik gorszy, niż zakładano, za co niektórzy obwiniają byłego prezydenta. - Trump okazał się mocniejszy w prawyborach do Partii Republikańskiej niż w samych wyborach. I to jest też krytyka przeciwko niemu, jeżeli chodzi o wybory prezydenckie - ocenia Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura German Marshall Fund.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Stany Zjednoczone Michał Strzałkowski wybory w USA

Po wyborach w USA. Bender: DeSantis bardzo się wzmocnił, pytanie, czy rzuci wyzwanie Trumpowi

- Trump w pewnym sensie przejął przywództwo w Partii Republikańskiej cztery lata temu i jest wśród osób decydujących o tym, w którą stronę ta partia powinna iść. Mamy tu skomplikowaną układankę, grupa zwolenników Trumpa jest spora. Jeżeli te rozrachunki wewnątrz partii nie ulegną wyciszeniu, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że dojdzie do zimnej wojny domowej wśród republikanów - powiedział w Polskim Radiu 24 Iwo Bender.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Joe Biden wybory w USA Donald Trump Ameryka

Wyniki wyborów w USA. Demokraci utrzymają kontrolę nad Senatem

Catherine Cortez Masto obroniła swój mandat senatora z Nevady, dzięki czemu Demokraci zachowają kontrolę nad Senatem w USA - podała agencja AP, opierając się na dotychczas podliczonych głosach. Był to ostatni nierozstrzygnięty pojedynek o Senat. Wciąż nie wiadomo, która z partii będzie miała większość w Izbie Reprezentantów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Ameryka Północna wybory w USA Kongres USA