more_horiz
PR24 Portal
Section05

wybory w Polsce

Kobosko: nie ma żadnej afery wiatrakowej, nie weszła w życie żadna ustawa

Michał Kobosko z Polski 2050 powiedział, że "nie ma żadnej afery wiatrakowej". – Nie weszła w życie żadna ustawa, nie została przepchnięta. Jest projekt, który został dopiero złożony. Będzie on już w przyszłym tygodniu przedmiotem prac na komisjach sejmowych – stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Michał Kobosko Polska 2050 polityka wybory w Polsce Ryszard Petru wiek emerytalny w Polsce referendum

Sasin zapowiada: będziemy patrzeć władzy Tuska na ręce. To czas wojowników, a nie leniwych kotów

- Wykorzystamy każdy dostępny legalny środek. W razie potrzeby będziemy organizować manifestacje, różnego rodzaju wydarzenia uliczne. To czas wojowników, a nie leniwych kotów - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" szef MAP Jacek Sasin. Będziemy bronić naszego dorobku, będziemy patrzeć władzy Tuska na ręce - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Sejm wybory w Polsce Marszałek Sejmu PiS Platforma Obywatelska Ministerstwo Aktywów Państwowych

Opozycja chce wyznaczyć reprezentanta PiS w prezydium Sejmu. Sasin: nie zgodzimy się na to

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin skomentował w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl tworzenie rządu przez premiera Mateusza Morawieckiego, a także odrzucenie kandydata PiS-u do prezydium Sejmu. - Wierzę, że marszałek Szymon Hołownia serio traktuje zapowiedź równego traktowania wszystkich klubów. Widzimy, niestety, pozbawianie nas praw, próby wskazywania, kto ma nas reprezentować. Nie zgodzimy się na to - podkreślił minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Sejm wybory w Polsce Marszałek Sejmu Szymon Hołownia PiS Platforma Obywatelska Ministerstwo Aktywów Państwowych

Referendum zostanie unieważnione? Do SN napłynęły tysiące protestów z poważnymi zarzutami

Do 27 października w Sądzie Najwyższym zarejestrowano 477 protestów wyborczych oraz 696 protestów przeciwko ważności referendum. Choć termin ich składania już upłynął, to jednak ich liczba może jeszcze wzrosnąć. Pisma nadal napływają pocztą, gdzie liczy się data ich nadania - informuje portal niezalezna.pl. Pojawiają się doniesienia, że stawiane zarzuty są bardzo poważne i dotyczą m.in. agitacji wyborczej. Istnieje szansa, że SN swoim wyrokiem unieważni referendum, co oznaczałoby konieczność powtórki głosowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory wybory parlamentarne wybory w Polsce referendum Sąd Najwyższy społeczeństwo

PO nie zrealizuje obietnicy podwyższenia kwoty wolnej od podatku? Leszczyna: nie mamy tego w umowie koalicyjnej

- Nie mamy tego w umowie koalicyjnej. Nie wszyscy nasi koalicjanci byli zwolennikami tego rozwiązania - powiedziała w poniedziałek wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna, pytana w TVN24 o podwyższenie kwoty wolnej od podatku, czyli o jeden z głównych postulatów jej ugrupowania w kampanii wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska PSL lewica Polska 2050 kwota wolna od podatku społeczeństwo wybory 2023 wybory w Polsce kampania wyborcza Donald Tusk

Groźba zmiany traktatów unijnych. Prof. Zybertowicz zwraca uwagę na kontekst międzynarodowy misji Morawieckiego

- Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, kiedy umowa koalicyjna nie została jeszcze podpisana. Do tego miał na uwadze dobre obyczaje - mówił w niedzielę na antenie TVP Info prezydencki doradca prof. Andrzej Zybertowicz, odpowiadając na słowa posła PSL Ireneusza Rasia, nie kryjącego rozczarowania wobec decyzji głowy państwa o powierzeniu misji tworzenia nowego rządu Mateuszowi Morawieckiemu, czyli politykowi z partii, która w wyborach parlamentarnych uzyskała największą liczbę głosów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVPinfo Andrzej Zybertowicz Ireneusz Raś Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Rząd RP Sejm wybory w Polsce wybory 2023

"Skandaliczna wypowiedź" Kwiatkowskiego. Kpił z wyborców PiS, teraz przeprasza

Krzysztof Kwiatkowski w jednym z nagrań w sieci skomentował wyniki wyborów w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach. Kpił z wyborców, którzy w dużej części poparli Prawo i Sprawiedliwość. Jego zachowanie spotkało się z bardzo dużą krytyką. Senator ostatecznie przeprosił za swoją wypowiedź.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce Krzysztof Kwiatkowski szpital Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka

PiS bez wicemarszałka Sejmu. Dr Żukowski: to psucie dobrych obyczajów przez obecną większość

– Z całą pewnością jest to psucie dobrych obyczajów przez obecną większość, która wyłoniła marszałka Hołownię. W trakcie debaty słusznie zauważono, że przecież nie zgłoszono żadnych zarzutów formalnych w stosunku do pani Witek – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia politolog dr Tomasz Żukowski.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka wybory w Polsce Elżbieta Witek Prawo i Sprawiedliwość Sejm

Poseł Lewicy zaskoczył podczas ślubowania. Deklarujący wiarę w Boga Donald Tusk tego nie zrobił

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu X kadencji posłowie złożyli ślubowanie. Parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy do słowa "ślubuję", dopowiedzieli "tak mi dopomóż Bóg". Podobnie postąpili niektórzy przedstawiciele opozycji. Donalda Tusk, mimo, że deklaruje się jako osoba wierząca, pominął te słowa. Zaskoczeniem było zachowanie jednego z posłów Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm wybory w Polsce