more_horiz
PR24 Portal
Section05

wybory w USA

Amerykański dyplomata: Putin będzie czekał z porozumieniem ws. pokoju na Ukrainie na wyniki wyborów w USA

Jak podała agencja Reutera, wyższy rangą urzędnik Departamentu Stanu USA w rozmowie z dziennikarzami ocenił, że Władimir Putin nie zawrze pokoju na Ukrainie, zanim nie będą znane wyniki amerykańskich wyborów prezydenckich w listopadzie 2024 roku. Oceny te padły podczas spotkania szefów dyplomacji państw NATO w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie Rosja Władimir Putin wybory w USA

Kongresmen Demokratów będzie kandydować w wyborach prezydenckich. Rzucił wyzwanie Bidenowi

W piątek Kongresmen Demokratów Dean Phillips oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę w wyborach na prezydenta w 2024 r. Stosunkowo mało znany polityk z Minnesoty twierdzi, że zdecydował się kandydować, bo obawia się, że Joe Biden przegra z Donaldem Trumpem w przyszłorocznych wyborach.
Zobacz więcej na temat:  USA wybory wybory w USA ŚWIAT Stany Zjednoczone polityka Kongres USA Ameryka Północna

Zarzuty dla Donalda Trumpa. Sąd wskazał datę rozpoczęcia kolejnego procesu

Na 4 marca wyznaczono pierwszą rozprawę w sprawie w której Donald Trump jest oskarżony o próbę zmiany wyniku wyborów w Stanach Zjednoczonych. Termin ten zbiega się z najważniejszym głosowaniem w republikańskich prawyborach, w których startuje Trump. Były prezydent USA ma obecnie cztery sprawy kryminalne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Donald Trump wybory w USA Ameryka Północna

Trumpa czekają kłopoty? Ekspert: niewykluczone, że śledztwo wykluczy go z ubiegania się o prezydenturę

- W trakcie prezydentury Donalda Trumpa, a nawet jeszcze przed jej rozpoczęciem, podczas kampanii wyborczej, było wiele afer. Ale nie wpływają one negatywnie na jego poparcie, a wręcz je umacniają - mówił w audycji "W samo południe" Tomasz Smura, ekspert z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Zwrócił jednak uwagę, że śledztwo federalne teoretycznie może wykluczyć go z ubiegania się o prezydenturę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Ameryka Stany Zjednoczone USA Donald Trump Biały Dom sądownictwo Republikanie wybory w USA Magdalena Skajewska polityka

Wojna na Ukrainie. Ekspert: Rosjanie będą ją przeciągać do wyborów prezydenckich w USA

- Moskwa będzie próbować przeciągać wojnę do decydujących dla losów Ukrainy wyborów prezydenckich w USA, zaplanowanych na 2024 rok - ocenił we wtorek ekspert ds. bezpieczeństwa i deputowany do estońskiego parlamentu Kalev Stoicescu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Estonia Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Stany Zjednoczone USA wybory w USA Waszyngton Biały Dom Rosja Władimir Putin Moskwa sankcje

"To jest też kwestia wolności słowa". Tomasz Winiarski o oskarżeniach wobec Trumpa

- Jeżeli Trump będzie podkreślał, że naprawdę wierzył, że wybory zostały sfałszowane i że działał w dobrej wierze, to to, czy jest to zgodne z faktami, nie będzie miało znaczenia - powiedział w Polskim Radiu 24  Tomasz Winiarski z "Gościa niedzielnego". - Istotne jest to, czy Trump świadomie kłamał, czy wierzył, w to, co mówił, to jest też kwestia wolności słowa - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA wybory w USA

Putin liczy na zwycięstwo Trumpa? CNN: po wyborach wsparcie dla Ukrainy może być zagrożone

Przyszłoroczne wybory prezydenckie w USA są ważnym czynnikiem w podejściu Władimira Putina do wojny - komentuje w piątek stacja CNN, powołując się na amerykańskich i europejskich oficjeli. Według nich, nadzieja Putina na zwycięstwo Donalda Trumpa i wstrzymanie pomocy Ukrainie oznacza, że rosyjska agresja nie zakończy się w przyszłym roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone wojna na Ukrainie Ukraina wybory w USA Ameryka

Kłamstwa o fałszowaniu wyborów na antenie Fox News. Stacja zapłaci gigantyczne odszkodowanie

Amerykańska telewizja Fox News zapłaci prawie 800 milionów dolarów za powielanie nieprawdziwych informacji o fałszerstwach w wyborach prezydenckich 2020 roku. Na taką kwotę opiewa ugoda przed procesowa zawarta przez Fox News z producentem maszyn do głosowania, firmą Dominion Voting Systems.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna USA media wybory w USA wybory prezydenckie w USA

"Putin to zbrodniarz wojenny, którego trzeba ukarać". DeSantis precyzuje wypowiedź o wojnie na Ukrainie

Ukraina ma pełne prawo do swojego terytorium, a Putin jest zbrodniarzem wojennym, który powinien zostać rozliczony - powiedział gubernator Florydy i prawdopodobny rywal Donalda Trumpa w republikańskich prawyborach prezydenckich Ron DeSantis. Jednocześnie podtrzymał opinie wygłoszone w wywiadzie dla Fox News, że USA nie mają interesu bardziej angażować się w pomoc Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory w USA wojna na Ukrainie Władimir Putin zbrodnie wojenne